Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Francia91

    veterán

    válasz MaCS_70 #14 üzenetére

    A probléma igazából ez lenne, hogy a felbontást növelik, ráaggatják a "fotós telefon" jelzőt, de a szenzor mérete marad a szokványos...
    A Samsung Galaxy K Zoom-ban is 1/2,3"-os szenzor van 20,7 Mpixelre, addig a Lumia 1020-asban 1/1,5"-os szenzor van 41 Mpixelre. Igaz, a pixelsűrűségük közel azonos, de a fény mennyisége nagyon nem mindegy... És akkor még nem említettem a Nokia 808-asnak az 1/1,2"-os szenzorát, ami méretben az 1020-asét is übereli....
    Természetesen a Lumia 1020-ast nem a maximális felbontáson, hanem 5 és 8 Mpixelen használom (szerintem elegendő, A4-es méretre kinyomtatva is gyönyörű)
    De véleményem szerint a Xenon nélkül nem sokat érne a Lumia 1020-as és a K Zoom sem.
    Szerintem még jó ideig a Lumia 1020-as (és ne feledkezzünk meg a 808-as Nokiáról sem, mert az még a Lumia 1020-ast is megelőzi a szenzorméretével, a technológia pedig ugyanaz, csak a hardver és OS más) marad a mobilok között a kamerakirály. Ha még ez az ASUS jó képeket is lőne, sötétben meg sem fogja közelíteni a Xenon vakus társait, tehetnek bele akármilyen csodaLED-et :U

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Új hozzászólás Aktív témák