Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz szabonagyur #163 üzenetére

    Mármint milyen villanyautó? Mert ennek a kiviteltől függően 7-8 millásnak a tesztjében azt írják, hogy a 200Km ideális időben, óvatoskodva jön ki. Hol van itt a 300? Télen fűtéssel, nyáron klímával mennyi az a 200? Tegyük fel, hogy csak 150 -re megy le! Egy benzines, városi kisautó símán tud 450 -et fűtéssel, klímával. Vagyis, a villanyautót háromszor gyakrabban kell tölteni, mint a benzinest. Ráadásul a töltések is lassabbak.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz szabonagyur #163 üzenetére

    Mielőtt bárkinek is az jönne le hogy elektromos autó, fejlődés vagy környeztvédelemellenes vagyok, ha hülyén fogalmazok akkor elnézést.
    Mint egy korábbi hozzászólásomban leírtam, én 30 évvel ezelőtt már próbálkoztam elektromos Wartburgot építeni. Mindenre igyekszek odafigyelni és nem vagyok a fogyasztói társadalom tagja, mindent a végletekig kihasználok, javításokkal életbe tartok, 15 éve 10-12W fogyasztású mini számítógépeket használok stb.

    A ki nem dobott tárgy a legkevésbé környezetszennyező és az el nem fogyasztott erőforrás a legkörnyezetbarátabb. Legyen az 1 deci benzin vagy 1 watt áram.

    12 évvel ezelőtt a fejemben volt az a megoldás ami a megújuló energia tárolását, a családok, magánfogyasztók energiaellátását és nulla emissziós autózását megoldhatja és amit viszontlátok most több tanulmányban.

    Szkeptikusságom oka reális, nem ez a megoldás fog minket kihúzni a bajból hogy legyártunk milliárd elektromos személyautót.
    Totális szemléletmód változtatás, a Somatom által pedzegetett drasztikus népességcsökkentés az egyedüli járható út. Csak szerintem ezzel már elkéstünk, ezt az egész szemléletmódváltást 100 évvel ezelőtt kellett volna elkezdeni.

    Nagyon finoman céloztál rá hogy nekem azért savanyú a szőlő mert nem elérhető. Le a kalappal a fogalmazásod előtt.
    Nem ez motivál, én mindig is elvoltam abban miliőben és abban az anyagi helyzetbe ami épp jutott. Ez most is így van és ezzel a közepes vagy inkább gyenge anyagi helyzettel szerencsére egész életemben kibékültem, sőt néha ez is sok mert igénytelen vagyok. Nem a szó szoros értelmében hanem elég a kevés is, minek 10 szobás ház 2 úszómedencével meg 3 tonnás suv ha ketten vagyunk az asszonnyal?
    Volt időszakom amikor szaladt a szekér. Akkor sem vásároltam magam hülyére mert minek?

    Mégegyszer kihangsúlyoznám, semmi kifogásom az e autőkázás ellen sőt maximálisan támogatom. Csak nem a jelenlegi formájában és árfekvésben.

Új hozzászólás Aktív témák