Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Syl #71712 üzenetére

    Egy dolog az elmélet, amiről beszélgetünk, meg másik dolog, hogy ott fent a balf*szok hogyan ültetik a gyakorlatba.

    Bár az éjszakai kijárási korlátozásnak látom értelmét. A vírus nem idősávban fertőz, hanem tömegben. És a lényeg az lenne, hogy az emberek ne mászkáljanak bulizni, mozi, színház, meccs, stb. Tehát ne tömörüljenek, amit leginkább este csinálnának.
    A nappali életet nem lehet ilyen mértékben korlátozni, de este mi másért mászkálnál?!
    Nyilván kellemetlen, hogy nem annyira szabad az ember, de ez egy vállalható kompromisszum. Kevesebb embert érint, könnyebben kivitelezhető a korlátozás, mégis segít a lassításban. Önmagában ezzel nincs gondom.
    (az alkalmazásnál nyilván a vaskalapossággal van a baj, hogy 19:59 még oké, 20:01-kor meg megvág a rendőr 100e-re. De ezt normálisan kezelve nincs gond.)

    A mostani idősáv az valóban egy elcseszett dolog. Nem tudom, miért csavartak egyet rajta, pont rossz irányba. És időben is rosszkor van.

    #71714 Syl : szerintem sincs, de ha annyit sikerül elérni, hogy az emberek nagy %-ánál megakadályozza a betegség kialakulását, a maradéknál pedig enyhíti a lefolyást, és érdemben csökken a halálos kimenetelek száma, már több, mint jó.

    #71716 csicso82 : Jaj, ilyen nekem is volt, előtte nap a jakuzziból 60+os szülőkkel: korlátozás előtt utolsó bulika.
    Átment a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Syl #71712 üzenetére

    A magyar egészségügy már ezelőtt halott volt, de csak most lett egyértelmű mindenkinek :S

    @wolfman : "Levegőben nem terjed!" - nem is, de előbb-utóbb tele lesz a kilélegzett páráddal minden körülötted, ha nincs durván szellőztetve.

    @Guri27 : Bűncselekmény (pláne lopás) volt a régenmindenjobbvótban is. Nem is kevés.

    "Hát ritkaság számba megy ha van hozzá töltő, kábel.
    Mi a rákot lehet csinálni velük, hogy nincs meg, rossz?"
    Töltők fel tudják adni, kábelt meg elrágja a kutya macska cseppjány.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák