Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skynet258

    veterán

    válasz bambano #26 üzenetére

    Nem a testi átformálódásra gondoltam... Az ősembernek sem kellett még egy kéz vagy láb, hogy szakócát használjon. Inkább inteligenciára gondoltam, tehát "beépül" az agyunkba az új dolgok használatának mikéntje.
    Példa lehet:
    Én sok éve érdeklődöm a számtech iránt, szétszerelek, összerakok, telepítek, crack...na utóbbit hagyjuk :DDD
    Itt a fórumon ez átlagteljesítmény. Én már az a generáció vagyok, aki ebbe született, folyamatosan képben vagyok, és használom a dolgokat.
    Anyám eggyel előbbi generáció tagja, ezen emberek nagyrészére igaz, hogy nehézkesen használják amit a mi generációnk minden további nélkül. Egyszerűen nekik még nem volt követelmény ezen termékek beható ismerete, akár egy tv menüje sem volt olyan szerkezetű, mint manapság.
    Olvashatsz (akár ebben a topikban is) 4-5 éves gyerekekről, akik jobban használják a dslr fényképezőt, mint a felnőtt társaik. Miért van ez? Talán elvégeztek óvodában egy tanfolyamot? Talán apuci esti mese helyett a manualt olvasgatta a gyerkőcnek? Nem. Ebbe a korba születtek, részei a technológiai ugrásoknak. Ösztönből használják ezeket a dolgokat.

    Amit írtál viccnek jó volt, de remélem érted, mire gondolok. Idomulunk a környezeti tényezőkhöz. Régen a szakóca használatát tanultuk meg már kiskorunkban, ma a pc használatát (mindkét dolog behelyettesíthető egy szabadon választott, és az akkori kor követelményeinek megfelelő folyamattal).

    Valahogy így értettem ezt az általam elképzelt idomulást, ami nem feltétlenül szentírás, hisz csak az én gondolatmenetem ;)

    [ Szerkesztve ]

    https://geekpulse.hu

Új hozzászólás Aktív témák