Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    "...jó ideje keringenek pletykák az interneten, amelyek arról szóltak, hogy a Microsoft az úgynevezett legacy funkciókat el szeretné távolítani valamilyen formában".
    Ezek nem pletykák, ezt maga az MS is megerősítette, sőt már évek óta ezen ügyködnek, a fő probléma az, hogy a Win32-es környezet nélkül a "Windows" annyit sem ér, mint egy kanál trágya. Ha érne valamit, nem ment volna csődbe a WP, és nem bukott volna a Win 8.
    Konkrétan nincsenek használható alkalmazások, amik vannak, azok is minősíthetetlenül gyengék. Gyakorlatilag a store semmit sem fejlődött az alatt a 6 év alatt, amióta megvan.
    Jelenleg a modern környezet lényegében semmilyen feladat megoldására nem alkalmas, és az MS már sokadjára bukja be ezt a dolgot.
    Amíg a store-ban nem lesznek olyan minőségű programok, amik tökéletes alternatívát nyújtanak a Win32-re, (márpedig ettől jelenleg fényévekre vagyunk) addig esélytelen lesz megszabadulni a legacytól.

    Lehet, hogy az MS ezt akarja, de alternatíva híján ez bukó futam. És még jó ideig az is marad, mert a modern API-k sokkal korlátozottabbak, mint a Win32-esek, tehát még jó ideig nem lesz lehetséges olyan minőségű appokat írni. Sőt, a komoly szoftveres (üzletpolitikai) korlátozások miatt, valószínűleg soha.
    Arról nem is beszélve, hogy a fejlesztőknek sem éri meg a portolás, még akkor sem, ha konkrétan nulla költséggel jár. Konkrétan buknak rajta, anyagilag.

    Szóval ezt az MS hiába erőlteti, nem fogja tudni keresztülverni a népeken. Komoly munkával 10-15 év kéne ahhoz, hogy a modern környezet önmagában is használható, produktív térré váljon. És fel kéne adni olyan üzletpolitikai korlátozásokat, amiket az MS nem akar feladni. Szóval akár hogy nézzük, a modern felület jelen formájában egyfelől felesleges, másfelől teljes egészében bukó futam, annak ellenére, hogy jókora potenciál van benne, csak az MS töketlen kihasználni. Ugyan ez volt a WP-vel.

    Eddig kidobtak az ablakon 6 évet, kíváncsi vagyok, hogy mikor jönnek rá, hogy valamit iszonyatosan rosszul csinálnak, és hogy ez így nagyon-nagyon-nagyon nagy bukta, és kidobott pénz/idő.

    Már a W10s megjelenésekor mondtam, hogy ez így max egy Win RT 2.0, bár az engem is meglep, hogy milyen hamar belebuktak.
    Gondolom ez alatt a fél év alatt eladtak 100 darab ilyen OS-el szerelt gépet, amit mindenki teljes értékűre frissített, és rájöttek, hogy ez így nem adja...

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák