Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #77 üzenetére

    "Nem is kell magyarázkodni. Egy árva szót sem kell ejteni, maximum illedelmesen elmondani, hogy itt van, ezt akartam, nem megy, dolgom van, viszlát."

    Nem egyszerűbb oda menni ahhoz az automatához és kifizetni a parkolási díjat?
    Ha fel tud mutatni egy szerződést, ami alapján kizárólag telefonnal fizethet parkolási díjat, akkor megértem, hogy nem fizetett az automatánál.
    A szabad akarat volt és választott. Nem az automatához ment, hanem elintézni a néhány perces dolgát. Ha rossz indulatú lennék, akkor azt mondanám, meg sem próbált fizetni. De nem vagyok rosszindulatú és elfogadom, hogy akkor éppen nem tudott telefonnal fizetni.
    A szabad akaratából meg sem próbált az automatánál fizetni. Ha megpróbált volna, akkor nem lenne írás a dologról.

    Az élelmiszerboltból sem lehet elvinni a megvásárolandó árut, ha nem megy a kártyás fizetés.
    Ha nem megy, akkor megpróbálod készpénzzel. Ha az sem megy, mert nincs nálad elegendő, akkor csökkented a vásárlás mennyiségét vagy ott hagyod az összes terméket.
    Ha mégis viszed és utolér a rendőr, akkor fizeted a büntetést. Mi ebben a bonyolult?
    Aki ezek után elkezdni verni magát, annál komoly etikai és morális problémák vannak.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák