Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz Hieronymus #50 üzenetére

    Áh, inkább visszatöröltem.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz buherton #42 üzenetére

    "Nem fizettél és csodálkozol, hogy megbüntetnek?! :U Micsoda rendőrállam ez a Magyarország!": hiába nyomjátok ezt, attól még marhaság. ha nem működik a fizetési rendszer, akkor amnesztia jár.

    ezt még a nav is tudja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Goose-T

    veterán

    válasz bambano #52 üzenetére

    Működött a fizetési rendszer, miről beszélsz?

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • Tikakukac

    titán

    válasz Goose-T #53 üzenetére

    Na, közben frissült a cikk azzal, hogy megnézték a logot és megtalálták mi volt a hiba?

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • stickermajom

    addikt

    válasz Tikakukac #54 üzenetére

    Egészen addig amíg akár csak egy módon is rendezni tudja a parkolását a fizetési rendszer működőképesnek tekinthető. Minden más csak félremagyarázás.

  • Tikakukac

    titán

    válasz stickermajom #55 üzenetére

    Pont a félremagyarázás szó jutott eszembe nekem is. Igaz a te írásod után.

    Akkor ezt is megbeszéltük:N

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • stickermajom

    addikt

    válasz D1Rect #56 üzenetére

    Jogos, akkor úgy mondom, hogy amíg az automata működik, addig a fizetési rendszer működőképesnek tekinthető, a panasz nem jogos.

    (#57) Tikakukac Hát hogyne. :DDD

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Goose-T #53 üzenetére

    abban a hsz-ben konkrétan arról beszéltem, hogyha adóügyi határnapon megrohad a nav elektronikus rendszere, akkor a nav automatikusan határidő hosszabbítást ad. pedig a navnál nehezebben kezelhető hivatal nincs az országban. amikor ilyen témák felmerülnek, akkor is menni szokott a süketelés a fotelbajnokoktól, hogy de minek hagyta utolsó napra, de miért nem vitte be papíron, stb. stb. ennek ellenére ha megrohad a rendszer, hosszabbít.

    például már kint van az online számlaadat-beküldés 3.0 xsd, tehát bő három hónapod van fejleszteni a saját számlázódat. mégis már most megmondta a nav, hogy lesz három hónap türelmi idő. január 1-től köteles vagy használni, március 31-ig nem büntetnek, ha mégsem. a nav azt mondja, hogy ők a szabálykövetésre szeretnék motiválni az embereket, nem büntetés behajtás a céljuk.

    ugyanilyen kijelentést lehet hallani hihető módon a parkolási társaságoktól? különös tekintettel arra, hogy a pribékeknek büntetési kvótájuk van? ugye, hogy nem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Tikakukac

    titán

    válasz stickermajom #58 üzenetére

    Mikor a szanaszét lopott automata beszerzés utáni még annál jobban szétlopott üzemeltetési költségekre rárakott romosra lopott bevételek mellett az ember veri magát, sőt, szinte kívánja, hogy maradjon és legyen automatás szopóroller :DDD

    Egyszerűen imádom, hogy az a bizonyos magyarok a pokolban a forró üstben vicc magát igazolja folyamatosan :P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz crey #38 üzenetére

    A tények makacs dolgok. Főleg akkor, ha te írod le őket. Szerény véleményem szerint.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • stickermajom

    addikt

    válasz Tikakukac #61 üzenetére

    A témaindító írás kapcsán az automaták beszerzésének és üzemeltetésének vélt vagy valós jogsértése teljességgel irreleváns és sajnos nem innen fogjuk megoldani. Nem azért kapott a kolléga büntetést, mert a tűzhöz közeli emberek a szemünket is kilopják, hanem mert a 22+1 vásárlási lehetőségből 1 nem működött és ezt annyiban is hagyta.

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #52 üzenetére

    De hiszen működött az automata :F . Erre hogy adjanak amnesztiát? Ha az nem működött volna, akkor jogos lenne ez a kérés, de így nem.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #59 üzenetére

    Őszintén, miért nem lehet megvenni azt a nyamvadt parkolójegyet? Ennyire bonyolult és nehéz? Halál komolyan kérdezem.

    Egy cetli miatt megy az acsarkodás és komolyan nem értem, miért nem lehet megvenni.

    Lehet dobálózni a vaskalapos ügyintézővel, meg kvótás pribékekkel, de a lényeg nem változik, hogy lehetetlen feladat venni egy papír cetlit.

    Ahelyett, hogy azt szerencsétlen parkolójegyet megvenné az ember, itt megy a szitkozódás, meg hogy így Nyugat, meg úgy Kína._

    Nonszensz.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • galoslac

    tag

    válasz buherton #65 üzenetére

    Én is parkolni akartam abban a bizonyos időben, automata volt, apróm nem, így nem ettem pad thait. :(

    Most megyek és beperelem Csányit mert korgott a pocim.

    Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

  • Tikakukac

    titán

    válasz stickermajom #63 üzenetére

    Ez úgy működne egy olyan helyen, ahol nem beidomított cerkófot alkotják az ország népességének jelentős részét, hogy vagy akkor a kedves szolgáltató (tudod, ezek akiknek értünk kéne lenni, nem fordítva, ezért ő a szolgáltató) lesz szíves megnézni sebtében, hogy mi a pék volt a rendszerben. Majd ezt az ügyfél tudomására hozza mihamarabb az első kérésre is, és ha kiderül, hogy ja, náluk volt a para, akkor bocsánatkérés és bünti elenged. Ellenkező esetben szintén látja az ügyfél, hogy mégis ő bénázott és fizet, mint a katonatiszt.

    De nagyon nem az a megoldás, hogy jó akkor tartsunk fent 4 féle félig redundáns rendszert, lopjuk az ügyfél idejét és verjük az idegeit meg sz@rjunk bele az egészbe, mert megtehetjük. Nem, nem.

    Nem azért kapott a kolléga büntetést, mert a tűzhöz közeli emberek a szemünket is kilopják, hanem mert a 22+1 vásárlási lehetőségből 1 nem működött és ezt annyiban is hagyta.

    Mondom akkor, hogy egy nem széttorzított piacon, valódi szolgáltatást nyújtás hogyan festene. A sztori valós eseményeket dolgoz fel:
    Ügyfél vinne gépet. Szép pénzért. Bankkártya terminál rotty. Ügyfélnek elmondjuk, hogy KP vagy utalás játszhat esetleg futár. Neki most kell, futár utánvéttel bukta. Utalás helyben nagyon macerás. Semmi gond, nem miattunk van para, de az ügyfél az ügyfél. Legközelebbi automata, pénzfelvét, intézze nyugodtan, addig mi csomagolunk, dobozolunk. Az ügyfél idejét és fáradtságát kiegészítővel kompenzáltuk valamint többszöri elnézést kérve még egy grátisz szerviz kupont is kapott. Majd a történet végén talán egy 0-s vásárlásra jöttünk ki, viszont az ügyfél később visszatérő vásárló lett, lett bőven borravaló és nem egy új vásárlót hozott be nem utolsó sorban mindenkinek jó szájízzel futott tovább a napja, nem kellett árukeresős sztorikat nézni, nem volt emailezés, nem volt semmi utózönge.

    Tanulság: semmi. Ez ott 20 négyzetméteren belül működött, mert így volt jó és az embereknek látványosan bejött, szerintem pénzben is jobb lett végül a buli. Itt a vadvilágban ilyen mentalitással amit itt emberek feldobnak sose. Nem az lenne az első, hogy a szolgáltatást nyújtó megnézi mi volt a para, hanem, hogy hádde ott volt még pár opció, miért nem csináltad azt. Turbómagyar kolléga majd jól megmondja, hogy mit magyarozok. Ez tipik magyarosch életérzés pedig, ez érzésem szerint addig fog menni, amíg tényleg le nem cseng még 2 generáció. Addig meg marad a jól bevált magyarok üstje mellé pokolban nem kell őr vicc.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz Hieronymus #1 üzenetére

    máv? posta? nav? a bkk e-jegye is egy scifi filmből esett ide véletlen :D a bürokrácia posványa vagyunk 60 éve. :C

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz buherton #65 üzenetére

    azt kellene érteni, hogy a parkolási társaság egy szolgáltató, a parkolás egy szolgáltatás. a parkolási társaság kifejezetten nem egy diktatórikus erőszakszervezet. tehát ha a szolgáltatásban az ő sarukból minőségromlás következett be, annak minden felelősségét nem háríthatják át a vétlen félre. két okból sem:
    - egyrészt mert nem normális, hogy mindig a csórikám viseli minden hátrányát a bajnak
    - másrészt mert szolgáltató, tehát az emberek kedvében kellene járnia. a szolgáltatói attitűd az, hogy a saját hibánk következményeit mindenáron próbáljuk mérsékelni, kártalanítani, kedv-javító tevékenységet végezni, és nem pedig az, hogy nem elég, hogy elcsesztük, még paraszt módon diktatórikusan szétrúgjuk a fenekét annak, akivel kitoltunk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #69 üzenetére

    Ez igaz lenne, ha a parkoló társaságé lenne ez a fizetős felület, de gondolom nem így van. Vagy azt szeretnéd, hogy a parkoló társaság más cégek miatt is tartsa a hátát? Remélem nem.

    A társaságé az automata és ide a rozsdás bökőt, hogy az működött volna.

    Vagyis visszakanyarodtunk oda, hogy mi a bánatért nem lehet megvenni a parkolójegyet? Megválaszolná valaki?

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz buherton #70 üzenetére

    semmi közöm hozzá, hogy a parkolótársaság milyen alvállalkozókkal dolgoztat. én, mint internet szolgáltató, felelek az összes szerződéses partnerem disznóságaiért. tehát akkor a parkolási társaság is tegyen így, már csak az egyenlőség kedvéért.

    vagyis még mindig nem bírtok elszakadni attól a kérdéskörtől, hogy miért nem vett automatában jegyet, és nem akarjátok feltenni a helyes kérdést, hogy miért ő viselte az összes hátrányát annak, hogy nem ment a mobilfizetés.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #71 üzenetére

    Kötve hiszem, hogy a XIII. kerületi parkoló társaság bármilyen közvetlen jogi viszonyban lenne a Simple-lel. Főleg azért, mert a Simple a Nemzeti Mobilfizetési rendszerrel áll szerződésben.

    A kérdés továbbra is adott, hogy miért nem lehet parkolójegyet venni, ha tudja az illető, hogy Simple-lel nem tudta megvenni? Továbbra sem értem a miértet és nem kapok rá választ.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • #90088192

    törölt tag

    válasz buherton #72 üzenetére

    Ha szabad: Ha te azt tudod, hogy az adó hivatal Online várja a bevallasod, aztán egyszer csak nem működik, de azt nem is tudod, hova raktad a papír ívet, és 5 perc múlva jön az email, hogy szevasz, mert a papírnak ott kellene lenni az email pillanatában akkor hogyan néznél?
    Mert ha a tulaj elment volna automatát keresni, lányos zavarában, akkor is ugyan így megbüntetik.

  • Tikakukac

    titán

    válasz buherton #72 üzenetére

    A kérdés továbbra is adott, hogy miért nem lehet parkolójegyet venni, ha tudja az illető, hogy Simple-lel nem tudta megvenni? Továbbra sem értem a miértet és nem kapok rá választ.

    Mert szült az asszony, le kellett borotválni a nyusziját, nem tudott sehonnan aprót keríteni, szimplán időpontja volt valahova stb. A miért az a kérdés amit pont nem kell feltenni ebben az esetben, főleg, hogy majd más mérlegelje, hogy az elég fontos-e vagy sem. Semmi köze hozzá senkinek, de ugye miért a szolgáltatót basztatnánk azzal, hogy nézze meg a miértet, inkább az ügyfelet basztassuk :DDD

    Nyilván ez egy nem kielégítő válasz lesz, mert "oldjadmegakkois" mentalitással élünk és nem értjük a probléma valódi okát és, hogy ezt hogyan kéne kezelni. Ezért lesz tippre még az unokáimnak is érmebedobós ellopkodós parkolása meg olyan sztorijaik a sóhivatalban, amiket ha elmondasz egy angol-belga-német havernak azok egyszerűen nem értik meg mit gügyögök. Névváltoztatási kérelmet kellett beadnom b@zdmeg, hogy szeretném az anyakönyvezett nevemet megtartani. Sőt, még apámnak is :DDD Mindezt azért, mert meghalt nagyapám. Keresd az összefüggéseket, ha megvolt, szólj, én a néninek elmondtam, hogy ez az ország totálisan menthetetlen.

    Digi megszüntetés után volt érdekes a cuccok eladása. Megkérdeztem telón, ha személyesen leadom, okay itt és itt ekkor és akkor? Igen, jött a válasz. (Lehetne futároztatni ingyér, nem fogom, erről is van sztorim miért.)
    Nosza úgy intéztem a dolgaimat, hogy nekik jó legyen. Odabent pedig valami olyan baromságot találtak ki, hogy miért nem veszik vissza, hogy nem is értettem a nénit. Mondtam rendben, akkor ha kellene mégis ez a katranc, akkor innentől kezdve az én általam megszabott időben jön a futár és dobozzal, ragaccsal a kezében eldobozolja és elviszi ezt a szart. Ha pedig vergődés van emiatt, számlázom az időmet a Digi fel. Nem kérték vissz a lomokat soha ;]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Goose-T

    veterán

    válasz #90088192 #73 üzenetére

    Annyi a különbség, hogy ha az alatt az 5 perc alatt megveszi a jegyet SMS-sel vagy apró bedobálásával, akkor a büntetést némi ügyintézés után elengedik. Nem ez történt, hanem elkezdett magyarázkodni, hogy miért nem tudott jegyet venni. Szerinted naponta hány ilyen magyarázkodást kell meghallgatniuk a köztereseknek?

    [ Szerkesztve ]

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Goose-T #75 üzenetére

    Akkor álljon egy példa ami saját: ha engem kizökkentenek, akkor a nyomás alatt, NEM valószínű, hogy jó döntést fogok hozni.

    Vannak napok, hetek amikor előre eltervezek MINDENT, így azok egymásra épülnek. Ha ebbe hiba csúszik megzavarodok.

    En erre gondolok, lehet rosszul :R

  • Tikakukac

    titán

    válasz Goose-T #75 üzenetére

    Nem ez történt, hanem elkezdett magyarázkodni, hogy miért nem tudott jegyet venni. Szerinted naponta hány ilyen magyarázkodást kell meghallgatniuk a köztereseknek?

    Nem is kell magyarázkodni. Egy árva szót sem kell ejteni, maximum illedelmesen elmondani, hogy itt van, ezt akartam, nem megy, dolgom van, viszlát. Csak, hogy tudjon róla a bácsi is (esetleg ezt jelentse a cég felé, felírja vagy valami, tudom a biliben a kezem).
    Egy erre az esetre készen kiszerkesztett opcióban pedig telón pár bökéssel bedobni telszámot vagy felhasználót, azonosítót egy ticketként, hogy nézzenek utána és engedjék el a büntit. Ha nem engedik akkor pedig egy szép válasz email jön vissza, amiben a süket duma helyett leírják mi lehetett a gond az ügyfélnél és hát ez van, nézzen utána.

    Ennyit kell csak csinálni. Jó, persze, megint azt feltételezem, hogy ez egy piaci alapon működő szolgáltató, ahol fontos az ügyfélelégedettség és szolgáltatás színvonala is. Ehelyett az van, hogy ez egy kifizetőhely pár csókosnak, akik pontosan tudják, hogy mennyire kiszolgáltatott ez az egész szitu az emberek felé. Persze a hatóság közbe tudna avatkozni, jha, igen, hogy az ő kifizetőhelyük többek között. Kígyó és farok esete ez akkor? :P

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Goose-T

    veterán

    válasz #90088192 #76 üzenetére

    Akkor viselni kell a rossz döntés következményeit. Ha beküldte a rendszerbe a közteres, akkor már hiábavaló a magyarázkodás, nem tudja visszaszívni. Pont az ilyen magyarázkodó emberek miatt lett ilyen. Ha öt percen belül volt, akkor még meg lehetett volna venni a jegyet, mert az is megjelenik a rendszerben, össze tudják kötni, lesz adat, ami alapján elengedhetik a büntetést.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • Goose-T

    veterán

    válasz Tikakukac #77 üzenetére

    A közteres nem ügyfélszolgálat, ő csak azért van ott, hogy rögzítse a tilosban parkolás tényét. Pont az ilyen magyarázkodó emberek miatt van ez is, mint például az objektív felelősség a gyorshajtásnál ("nem is én vezettem"). A tények tények maradnak, magyarázkodásnak helye nincs. Ha ticketet akar benyújtani, akkor vegye meg öt percen belül a parkolójegyet, ne magyarázkodjon. Lett volna rá lehetősége, igaz? A többi csak magyarázkodás. Sajnos túl sok a magyarázkodó ember, itt azért működnek így a dolgok. Mindenki kiskapukat akar keresni állandóan.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • galoslac

    tag

    2 liter házit cserélnék éves prémiumra!

    Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

  • #90088192

    törölt tag

    válasz galoslac #80 üzenetére

    Éves német prémiumra mint Mercédesz és társai?

    Jó üzleti érzéked van :DDD

  • galoslac

    tag

    válasz #90088192 #81 üzenetére

    Helyben fogyasztás esetén szerintem vesét is kapok érte.

    Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

  • Tikakukac

    titán

    válasz Goose-T #79 üzenetére

    A közteres nem ügyfélszolgálat, ő csak azért van ott, hogy rögzítse a tilosban parkolás tényét. Pont az ilyen magyarázkodó emberek miatt van ez is, mint például az objektív felelősség a gyorshajtásnál ("nem is én vezettem").

    Ezért írtam amit írtam, nem kell magyarázkodni, csak elmondani mi van. Aztán ha jót akar magának, akkor jelenti, ha nem, nekem nyolc, majd szopik a cég 100 esettel meg ezerrel akkor :B Megint 1 kis dolgot kéne változtatni ami nagy ugrás lenne. De nem. Nem az én cégem, én csak segíteni próbáltam.

    A tények tények maradnak, magyarázkodásnak helye nincs.

    Ahhoz képest azért elég jól megy az ügyfél gyilkolása, valljuk be, bezzeg a cég, az nem, ott minden fasza :B

    Ha ticketet akar benyújtani, akkor vegye meg öt percen belül a parkolójegyet, ne magyarázkodjon.

    Újfent leírom. Nem kell magyarázkodni. Szépen kussban ilyenkor a cég megnézi mit b@sztak el, ha ők baszták el ennyi volt a sztori. Bünti elenged, bűnbánó mail küld és mindenki happy. Ellenkező esetben ügyfél fizet. Miért kell jegyet venni, aprót váltani, időt elkefélni vagy bármit megtenni emiatt? Én értem, hogy nem történt meg a rendszerváltás itthon és mai napig vannak megrögzött dolgot a 80-as évekből. Hahó, 2020 van.

    Lett volna rá lehetősége, igaz? A többi csak magyarázkodás.

    Hogyne. Arra is lett volna lehetősége, hogy helikopterrel megy vagy elmegy zsarunak és kékvillogóval áll meg rendőrautóval. Hülye szintre ejtve a témát bármeddig el tudunk menni.
    Azt szeretem, mikor a bizonyítási kényszereket toljuk le a vevőkre. Bizonyítsam be, hogy ez a mosógép nem ad ki ilyen hangot újonnan. Mondta nekem a szerelő. Én is csak "magyarázkodtam", hogy aki nem süket az hallja, hogy üvölt a csapágy, a szerelő viszont nem akarta ezt elfogadni, pedig hát, na, ő is tudta mi van. Ahogy te is érzed szerintem ezt a sztorit, csak beakadt a tű és "magyarázkodás" van. Pedig qrva egyszerű lenne a dolog, ha a cég megnézte volna elég gyorsan, hogy valóban ők voltak-e a hunyók. De ugye hát hova vezetne ez, Bástya elvtárs.

    Sajnos túl sok a magyarázkodó ember, itt azért működnek így a dolgok.

    Mármint hogyan működnek a dolgok? Sehogy? Szarul? Ésszerűtlenül? Bonyolultan? Logikát mellőzve? Erőforrásokat pazarolva? Szétlopva? Ebben egyetértünk legalább, szerintem is azért működnek így a dolgok, mert sok a magyarázkodás, de a fejlődés az valahogy nincs. Ha pedig ömlik a fos mindenki hibás, csak az nem, aki miatt ez van.

    Mindenki kiskapukat akar keresni állandóan.

    Így igaz. Ezért is olyan ez az egész parkolási rendszer, amilyen. Ajánlom a többszörösen díjnyertes ferencvárosi parkolási oknyomozó írást 444-ről. Itt tényleg sokan keresik a kiskapukat, csak ezek a kapuk akkorák, hogy azon beférne 4 platós IFA keresztben driftelve is egyszerre. Ez a fenti cikk meg a fórum 40000 karaktere egy SCH koliszobának 2 rekesz sörbe és 3 pizzájába kerülne egy rendes fizetési appba integrálva a megoldást. Ok, adják ki egy cégnek túlárazva 50%-al, deal, velem így is lehet beszélni, még az is belefér.

    De nem. Nem, nem. Mennyivel is jobb így, nemdebár? :P De ezt is leírtam fentebb, pont ezen gondolkodásmód miatt tartunk ott, ahol. És dekával nem lesz is lesz jobb.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #77 üzenetére

    "Nem is kell magyarázkodni. Egy árva szót sem kell ejteni, maximum illedelmesen elmondani, hogy itt van, ezt akartam, nem megy, dolgom van, viszlát."

    Nem egyszerűbb oda menni ahhoz az automatához és kifizetni a parkolási díjat?
    Ha fel tud mutatni egy szerződést, ami alapján kizárólag telefonnal fizethet parkolási díjat, akkor megértem, hogy nem fizetett az automatánál.
    A szabad akarat volt és választott. Nem az automatához ment, hanem elintézni a néhány perces dolgát. Ha rossz indulatú lennék, akkor azt mondanám, meg sem próbált fizetni. De nem vagyok rosszindulatú és elfogadom, hogy akkor éppen nem tudott telefonnal fizetni.
    A szabad akaratából meg sem próbált az automatánál fizetni. Ha megpróbált volna, akkor nem lenne írás a dologról.

    Az élelmiszerboltból sem lehet elvinni a megvásárolandó árut, ha nem megy a kártyás fizetés.
    Ha nem megy, akkor megpróbálod készpénzzel. Ha az sem megy, mert nincs nálad elegendő, akkor csökkented a vásárlás mennyiségét vagy ott hagyod az összes terméket.
    Ha mégis viszed és utolér a rendőr, akkor fizeted a büntetést. Mi ebben a bonyolult?
    Aki ezek után elkezdni verni magát, annál komoly etikai és morális problémák vannak.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Tikakukac

    titán

    válasz Hieronymus #84 üzenetére

    Nem egyszerűbb oda menni ahhoz az automatához és kifizetni a parkolási díjat?

    Nem értem ezt a ragaszkodást. Miért kéne? Egyértelműen ott van a logban, hogy fizetési próbálkozás volt. És nem, nem egyszerűbb. Most tudok mutatni pár helyet itt a VIII. kerületben, ahol hülyét kapnál, mire automatát találsz, főleg jól működőt, főleg úgy, hogy nincs nálad apró.
    Ha fel tud mutatni egy szerződést, ami alapján kizárólag telefonnal fizethet parkolási díjat, akkor megértem, hogy nem fizetett az automatánál.

    Erről ugattam már pár száz karaktert. Neked nem sikerült elolvasni. Tedd meg.

    A szabad akarat volt és választott. Nem az automatához ment, hanem elintézni a néhány perces dolgát. Ha rossz indulatú lennék, akkor azt mondanám, meg sem próbált fizetni.

    Ezt gyorsan rövidre is tudja zárni a cég. Ja, hogy azt nem akarja. Ezt hívják lebegtetésnek azt hiszem :B

    De nem vagyok rosszindulatú és elfogadom, hogy akkor éppen nem tudott telefonnal fizetni.
    A szabad akaratából meg sem próbált az automatánál fizetni. Ha megpróbált volna, akkor nem lenne írás a dologról.

    Újfent magamat idézem és olvasd el fentebb. Szabad akaratából nem akart automatánál fizetni. Miért akart volna? Adott egy lehetőség pakk, amiből választhatsz. Ha nem működik és nem a te hibád, akkor sajnálom, a cég bukott. Oldja meg, hogy menjen. Ekkor sem lenne írás a dologból. És tudod mi nem lenne még? Klasszikus szockó szájíz. Mert az van. Minden tetves nap mindenhol ömlik még mindig.

    Az élelmiszerboltból sem lehet elvinni a megvásárolandó árut, ha nem megy a kártyás fizetés.
    Ha nem megy, akkor megpróbálod készpénzzel. Ha az sem megy, mert nincs nálad elegendő, akkor csökkented a vásárlás mennyiségét vagy ott hagyod az összes terméket.
    Ha mégis viszed és utolér a rendőr, akkor fizeted a büntetést. Mi ebben a bonyolult?
    Aki ezek után elkezdni verni magát, annál komoly etikai és morális problémák vannak.

    Még mindig az a gond, hogy nem bírod megérteni te sem és a másik boltos vásárlásos nick sem, hogy miért ultra sánta a boltos vásárlásos párhuzam. De mivel nyilvánvalóan ultra magas szinten tesztek az olvasásra, ahogy látszik fentebb, így elengedtem. További sok szép retró 1980-as éveket srácok, ott leszünk még egy darabig. Ha mákom én már nemsokára azért távozom :B A további legjobbakat, töröltem az oldalt :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • buherton

    őstag

    válasz Tikakukac #74 üzenetére

    "Mert szült az asszony, le kellett borotválni a nyusziját, nem tudott sehonnan aprót keríteni, szimplán időpontja volt valahova stb. A miért az a kérdés amit pont nem kell feltenni ebben az esetben, főleg, hogy majd más mérlegelje, hogy az elég fontos-e vagy sem. Semmi köze hozzá senkinek, de ugye miért a szolgáltatót basztatnánk azzal, hogy nézze meg a miértet, inkább az ügyfelet basztassuk :DDD"

    Az ugye megvan, hogy pont emiatt a magyarázkodás miatt áll úgy a cég hozzá az ügyfeleihez ahogy? Mert ugye mindig lenne ok, nem de bár? :)

    "Nyilván ez egy nem kielégítő válasz lesz, mert "oldjadmegakkois" mentalitással élünk és nem értjük a probléma valódi okát és, hogy ezt hogyan kéne kezelni. Ezért lesz tippre még az unokáimnak is érmebedobós ellopkodós parkolása meg olyan sztorijaik a sóhivatalban, amiket ha elmondasz egy angol-belga-német havernak azok egyszerűen nem értik meg mit gügyögök. Névváltoztatási kérelmet kellett beadnom b@zdmeg, hogy szeretném az anyakönyvezett nevemet megtartani. Sőt, még apámnak is :DDD Mindezt azért, mert meghalt nagyapám. Keresd az összefüggéseket, ha megvolt, szólj, én a néninek elmondtam, hogy ez az ország totálisan menthetetlen.
    Digi megszüntetés után volt érdekes a cuccok eladása. Megkérdeztem telón, ha személyesen leadom, okay itt és itt ekkor és akkor? Igen, jött a válasz. (Lehetne futároztatni ingyér, nem fogom, erről is van sztorim miért.)
    Nosza úgy intéztem a dolgaimat, hogy nekik jó legyen. Odabent pedig valami olyan baromságot találtak ki, hogy miért nem veszik vissza, hogy nem is értettem a nénit. Mondtam rendben, akkor ha kellene mégis ez a katranc, akkor innentől kezdve az én általam megszabott időben jön a futár és dobozzal, ragaccsal a kezében eldobozolja és elviszi ezt a szart. Ha pedig vergődés van emiatt, számlázom az időmet a Digi fel. Nem kérték vissz a lomokat soha ;]"

    Nem értem, hogyan kapcsolódik ez ahhoz, hogy a blogban szereplő jó embert megbüntették a XIII. kerületben.

    (#76) Agyturbina: kérlek ne kezd el te is a magyarázkodást. Fárasztó.

    Nem is kell magyarázkodni. Egy árva szót sem kell ejteni, maximum illedelmesen elmondani, hogy itt van, ezt akartam, nem megy, dolgom van, viszlát. Csak, hogy tudjon róla a bácsi is (esetleg ezt jelentse a cég felé, felírja vagy valami, tudom a biliben a kezem).
    Egy erre az esetre készen kiszerkesztett opcióban pedig telón pár bökéssel bedobni telszámot vagy felhasználót, azonosítót egy ticketként, hogy nézzenek utána és engedjék el a büntit. Ha nem engedik akkor pedig egy szép válasz email jön vissza, amiben a süket duma helyett leírják mi lehetett a gond az ügyfélnél és hát ez van, nézzen utána.
    Ennyit kell csak csinálni. Jó, persze, megint azt feltételezem, hogy ez egy piaci alapon működő szolgáltató, ahol fontos az ügyfélelégedettség és szolgáltatás színvonala is. Ehelyett az van, hogy ez egy kifizetőhely pár csókosnak, akik pontosan tudják, hogy mennyire kiszolgáltatott ez az egész szitu az emberek felé. Persze a hatóság közbe tudna avatkozni, jha, igen, hogy az ő kifizetőhelyük többek között. Kígyó és farok esete ez akkor? :P

    Ismételten hogyan kapcsolódik ez ebbe a témába?

    Tessék itt van a XIII. kerületi parkolós szabály:
    Nem tudok mobiltelefonnal fizetni, mit tegyek?
    Ez esetben sem mentesül a parkolási díj megfizetése alól. Amennyiben a szolgáltató rendszerrel van probléma, az NMF Zrt. ügyfélszolgálata készséggel segít. Amennyiben szolgáltatási hibát tapasztalnak, a regisztrált ügyfelek közvetlenül e két társasághoz, a regisztrációval nem rendelkezők (ad-hoc mobilparkolást használók) mobilszolgáltatójukhoz fordulhatnak (Telenor 1220, T-Mobile 1430, Vodafone 1270) segítségért, tájékoztatásért.
    Ha az Ön regisztrációja még nem működik, úgy jegyét a parkolóautomatánál kell megváltania pénzérmével.

    Ez egyértelműen fogalmaz. Mit kell ezen ennyit rugózni? Ennél világosabb és egyértelműbben nem lehet leírni.

    "Hogyne. Arra is lett volna lehetősége, hogy helikopterrel megy vagy elmegy zsarunak és kékvillogóval áll meg rendőrautóval. Hülye szintre ejtve a témát bármeddig el tudunk menni.
    Azt szeretem, mikor a bizonyítási kényszereket toljuk le a vevőkre. Bizonyítsam be, hogy ez a mosógép nem ad ki ilyen hangot újonnan. Mondta nekem a szerelő. Én is csak "magyarázkodtam", hogy aki nem süket az hallja, hogy üvölt a csapágy, a szerelő viszont nem akarta ezt elfogadni, pedig hát, na, ő is tudta mi van. Ahogy te is érzed szerintem ezt a sztorit, csak beakadt a tű és "magyarázkodás" van. Pedig qrva egyszerű lenne a dolog, ha a cég megnézte volna elég gyorsan, hogy valóban ők voltak-e a hunyók. De ugye hát hova vezetne ez, Bástya elvtárs."

    És ez hogyan kapcsolódik a témához?

    "Így igaz. Ezért is olyan ez az egész parkolási rendszer, amilyen. Ajánlom a többszörösen díjnyertes ferencvárosi parkolási oknyomozó írást 444-ről. Itt tényleg sokan keresik a kiskapukat, csak ezek a kapuk akkorák, hogy azon beférne 4 platós IFA keresztben driftelve is egyszerre. Ez a fenti cikk meg a fórum 40000 karaktere egy SCH koliszobának 2 rekesz sörbe és 3 pizzájába kerülne egy rendes fizetési appba integrálva a megoldást. Ok, adják ki egy cégnek túlárazva 50%-al, deal, velem így is lehet beszélni, még az is belefér."

    És ez?! Te komolyan elhiszed, hogy 2 SCH-s diák megcsinálná jobbra?

    "Újfent magamat idézem és olvasd el fentebb. Szabad akaratából nem akart automatánál fizetni. Miért akart volna? Adott egy lehetőség pakk, amiből választhatsz. Ha nem működik és nem a te hibád, akkor sajnálom, a cég bukott. Oldja meg, hogy menjen. Ekkor sem lenne írás a dologból. És tudod mi nem lenne még? Klasszikus szockó szájíz. Mert az van. Minden tetves nap mindenhol ömlik még mindig."

    Vagyis szabad akaratból döntött úgy, hogy vállalja a büntetést. Mi akkor a probléma? A XIII. kerületi oldal világosan fogalmaz.

    Azért nem vagy semmi. Idejössz okoskodni és fröcsögni másokra. Teljesen ki kellve magadból mindenféle ide nem illő dolgokat írsz, majd miután kidühöngted magadat, akkor lelépsz. Semmilyen konstruktív dolgot nem írtál csak fröcsögtél.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    Én ott vagyok leragadva, hogy miért fizetünk? Közterület, adóból tartják fent, azt fizetjük. Autóra többszörösen.

    Én a Simple-el úgy jártam nemrég, hogy leállni nem állt a parkolás :S 2000Ft -om bánta.

    @buherton : Bármilyen normális országban ha ott helyben megmutatod az őrnek, hogy nem megy a mobilparkolás, nem büntet meg. Értem én, hogy mi a baja a parkolócégnek, csak fel nem foghatom, mert ettől még az egész egy beteg dolog.

    @bambano : Még kérdés, hogy amúgy mit szolgáltat a parkolócég. Merthogy azon kívül, hogy fizethetünk, semmit nem kapunk érte...

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz hcl #88 üzenetére

    Hát pl: azért fizethetne a sok aglomerációból ingázó, hogy teleparkolják a környéket ahol lakom Én egyáltalán nem bánnám. :D Ha fizetnek az jó, mert talán lesz egy kis pénze a kerületnek is, ha nem fizetnek az meg még jobb, mert végre normálisan tudnék parkolni a saját házam előtt.

  • Tikakukac

    titán

    válasz buherton #87 üzenetére

    Na, nem bírtam ki nem megnézni mennyire megy az értő olvasás és az úgynevezett párhuzamok, nagyobb ívű gondolatok és összefüggések, rendszerekben való hasonlóságok és hibák megtalálása a népnek, majd az ezekből való felismerésig eljutás.

    Én azért nem futnék így neki egy érettséginek, már nem sértésként.

    Az utolsó bekezdést pedig sajnos magadról állítottad így ki. De örülök, hogy megpróbáltad :K

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • buherton

    őstag

    válasz hcl #88 üzenetére

    Többek között, azért mert így sincs elég parkolóhely az ott élőknek és többek között ezzel védik a helyi lakosokat. A XIII. kerület jó példa, mert ott háztartásonként csak 1 autó lehet és még ígyis nagyon a nagy kihasználtsággal mennek a parkoló helyek.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Tikakukac #90 üzenetére

    Teljesen logikus, hogy a parkolásért nem fizetésből eljutottál a mosógépszerelőig meg a DIGI-ig. Igazad van, én nem látom a világ összefüggéseit és begyöpösödött módon képes vagyok létezni ebben a világban. Tényleg sokkal jobb lenne a világ, ha mindent is kilehetne magyarázni.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz buherton #87 üzenetére

    ezt jó, hogy idézted, ha pont ennyi a szabály, akkor rendben van a dolog.
    ide ugyanis az van írva, hogy akinek régebbi a regisztrációja, és nem sikerül parkolást fizetni online, az hívja az ügyfélszolgálatot. nem írja, hogy ezek az emberek fizessenek automatánál kp.

    azt írja, hogy akinek még nem élesedett a regisztrációja, az fizessen automatánál kp.

    megkérdezhetem, hogy minek hozod saját magadat cáfoló bizonyítékot?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #88 üzenetére

    a parkolási cégnek az a feladata, hogy minél lehetetlenebb elvárásokkal csökkentse a parkolásra való igényt, mert sokkal kevesebb hely van, mint parkolandó autó.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Tikakukac

    titán

    válasz buherton #92 üzenetére

    Mindig szomorú ezeket olvasni. Ennyit látsz, ennyi jött le az egyes bekezdésekből, hogy DIGI meg mosógépszerelő, ez nem egyenlő a parkolással, ergo hülyeség. Pedig ezek abszolút nem lényeges pontok, csak ugye nem akarod/tudod megérteni a bekezdések tartalmát és mondanivalóját, csak a szelektív olvasás ugrál sorról sorra és hát akkor nyilván ez lesz. Igaz, ezt egy számítógép is tudja, ilyen alapon azzal is beszélgethetnék.

    A lényeg mindegyik ilyenben az lett volna, hogy meglásd, milyen globális szinten képtelen kilépni abból a betonmerev gondolkodásból a hazai szolgáltatóipar, amit magával hozott az elmúlt lassan fél évszázad, hogy nem, értünk vannak a felhasználók, nem mi értük és nekünk soha semmiben nincs felelősségünk, ha pedig bárki pattogna, azt azonnal elküldjük az anyjába, de úgy, hogy elmélet szinten sem vizsgáljuk meg, hogy talán volt neki is egy bizonyos szintig igaza. Ez kizárt. És mivel látszik itt a fórumon is, hogy ebben partner sok ember, nem is fog megváltozni. Pedig mindenkinek jobb lenne.

    És amúgy tényleg marhára le tudok az ilyen beszélgetésektől az életről. Mert hát nincs sok mese, ezt sajnos tényleg költözéssel lehet csak megoldani.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #93 üzenetére

    “Ez esetben sem mentesül a parkolási díj megfizetése alól.”
    Ez egyértelmű és megcáfolhatatlan.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Tikakukac #95 üzenetére

    Miért nem írod le világosan és érthetően, amit szeretnél mondani? Miért kell össze-vissza minden ide nem vágó dolgokat idehányni?

    Az SCH-s diákmunkás app volt a csúcs és ezzel elárultad, hogy nem látod mélységében a hátteret.

    Hova költöznél? Hol van kolbászból a kerítés?

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz buherton #96 üzenetére

    jaja, egyértelműen és megcáfolhatatlanul be kell fizetnie a parkolási díjat. majd egyszer valamikor, majd egyszer valamilyen infrastruktúrán.

    tehát például felhívja az ügyfélszolgálatot, ahol kiderítik, mi a gond, majd megpróbálja megint neten, és reménykedik mindkét fél, hogy sikeres lesz a tranzakció.

    kérdés, hogy amíg az ügyfélszolgálati szingált hallgatja, majd utána cseverészik a gizivel, hányszor bünteti meg a pribék.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #98 üzenetére

    Szerintem nem kell IQ figthernek lenni, hogy ha nem megy a fizetés, akkor automata. Vagy ott ül az autóban és intézi a mobilfizetést, mert addig nem kell fizetni.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Syl

    nagyúr

    válasz buherton #99 üzenetére

    Holnap amikor megyek a pékhez, ha nem tudok kártyával fizetni, elkezdem verni az asztalt, hogy ide nekem ingyé a kiflit!

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Új hozzászólás Aktív témák