Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • delbarta

    senior tag

    válasz hdman #818 üzenetére

    Tesztelgettem egy kicsit.

    Sajnos a setcpu 3.0.3 azonnal újraindítja a tabot, ha a frekvencia csúszkát megmozdítom. A min értéket akartam feljebb vinni.

    Ezután az antutu cpu master pro 2.5-el próbáltam. Ha felvittem a min. értéket 1200-ra, nem változott semmi. A setcpu-ban sem látszott, hogy feljebb menne 1008 MHz-ről.
    Következő próba az volt, hogy a min. értéket 60-on hagytam, a max. értéket vittem le 1008 MHz-re, majd a következő lépésekkel feljebb:
    - 1056 MHz-en nem volt gond, ment vele,
    - 1104 MHz-en kb. 30 mp. múlva vagy kifagyott, vagy újraindult (többször próbáltam).
    - 1152 MHz-en vagy azonnal kifagyott/újraindult, vagy pár másodperc múlva.
    - 1200 MHz-re hiába állítom be, ugyanaz mint induláskor, nem megy ezen az értéken.

    Ezek alapján úgy tűnik nekem, hogy a processzor max. 1056 MHz-en megy stabilan, az e fölötti értékeken kifagy. Ezért be lett állítva neki, hogy alapból 1008 MHz fölé semmiképp ne menjen, de a marketing miatt 12000 MHz-et mutasson.

    Mások is kipróbálták (2 visszajelzést kaptam), nekik sem megy feljebb 1008 MHz-nél semmilyen terheléssel.

    Engem igazából az zavar, hogy hülyének néznek, mint felhasználót és a marketing miatt beírnak egy olyan értéket amit nem bír a cpu, majd magyarázzák a bizonyítványt. Ha 1 GHz lett volna írva, akkor tudomásul veszem, és eldöntöm kell-e úgy is.

    ---
    (#824) tomej: Kösz. Te is a 3.0.3 verziót használtad? Megnéznéd az info fülön a Time in State listában van az 1200000 értéknél valami? Én egyébként böködhetem amennyit akarom, akkor sem megy feljebb 1008-nál:

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

Új hozzászólás Aktív témák