Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz Cry0 #251 üzenetére

    Szervusz!
    Szerintem a lakossággal nem rontasz el semmit, néha vannak "halálhullámok", mert a város eleve nekirugaszkodásokkal növekszik: egész "blokkokat"-kerületeket népesítesz be egyszerre, hasonló korú emberekkel, akik kb. egyszerre fognak meghalni. Az is belejátszhat, hogy 90.000 embernek már nincs elég munka vagy közszolgáltatás a városodban, ezért megindul a kivándorlás, majd emberhiány lesz, és jön egy újabb növekedési hullám, ami után nem elég a munka/közszolgáltatás, és kezdődik minden elölről...

    Figyeld az iskolák és a korházak telítettségét, és legfőképp a foglalkoztatási statisztikákat, lehet csak kell telepítened "pár" új munkahelyet 90.000-es népességnél. Figyelj milyen munkahelyeket teremtesz, mert ha sok a diplomásod akkor a lusta hippijei nem a farmon meg a bányában akarnak majd dolgozni, hanem irodában! ;]

    A szemetet a szeméttelepek tudják jól gyűjteni a városból, a szemétégetők nagyon rosszak ilyen téren.
    Én ezért azt a megoldást találtam a legmegfelelőbbnek, hogy a (majdnem vagy teljesen) megtelt szeméttelepeket ürítettem a szemétégetőkbe, amik így folyamatosan tudnak 100%-on járni és áramot termelni. Hasonlítsd össze a szemétégetőid aktuális áramtermelését az épület leírásával, ha kevesebb áramot termelnek, mint ami a leírásban van, akkor nem járnak 100%-on az égetők.

    A szennyvizet kénytelen leszel a vízbe vezetni, arra figyelj, hogy az ivóvíz vételező helyeidtől (pumpaállomások) folyásirány szerint lejjebb legyenek a szennyvízkiömlők. A kis nyilak jelölik a folyásirányt amikor vizes épületeket építesz. Ha szennyezett vizet szállítasz az ivóvízrendszerben, akkor betegek lesznek a polgártársak.
    Esetleg megpróbálhatsz egy elég nagy felületű tárolót építeni csatornákból, amiből el tud párologni a szennyvíz. (Igen, van a játékban párolgó víz.) És a tároló szélére telepítheted a szennyvízkiömlő nyílásokat.

    Steamen a modok között találhatsz szemét újrahasznosító központokat és víztisztító telepeket, amiket általában drágább fenntartani, mint a sima szeméttelepet/szemétégetőt és a szennyvízelvezetőt, cserébe viszont nem termelnek szennyezést.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák