Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meglivorn

    aktív tag

    Most tettem szert egy ilyen telefonra, komoly gondom egyelore nincs vele (idegesítő apróságok igen, de azokat meg csak megszokom :D)

    Ami nekem nem stimmel, és valószinüleg az én készülékemben hiba: amikor csukott flip mellett megyomom az egyik külső billentyűt, nem csak a külső kijelző világítása kapcsol be (ami normális) hanem a belső is, a billentyűzet és a képernyő egyaránt. A külső kiejelző kb.10mp mulva elsötétül, de a belső csak a beállított egy perc után.
    Tapasztalt valaki ilyet? Nem sok kedvem van most szervizekbe rohangálni vele.

  • Meglivorn

    aktív tag

    válasz nivan #16 üzenetére

    Először, de hogy jön ez ide? :D

    A telefon pannonos, nem tudom ők mennyit módosítanak a szoftveren. Ez a flip-megvilágítás dolog zavar, lévén a kijelző zabálja a legtöbb aksit. Véletlenül vettem észre, amikor a sötét szobában a telefonon akartam megnézni az időt :)

    Nokia nem kell, nem szeretem.

    Fényképező sokkal jobb lenne, ha lehetne állítani a jpeg tömörítését. Ha én 900K-s képeket akarok fotózni, hadd legyen az én bajom, hogy betelt a memória :) Egy 5fokozatú skálával már egész jó lenne. Így tényleg csak poénfotózásra jó. De nem a kamera miatt vettem.

    (Ezt a felső-erdősort részletezéd? Ha másképp nem, mailban.)

    [Szerkesztve]

  • Meglivorn

    aktív tag

    Köszi szépen, az nincs nagyon távol, lehet hogy beugrom és megkérdezem mi erről a véleményük.

  • Meglivorn

    aktív tag

    Én meg maradok PC összekötésre a jó öreg USB kábelnél és kész.
    Másik telefonnal az más tészta de mivel olyanra még nem volt szükségem, ezért nem szólok hozzá :)

    Volt már szó a telefonkönyvről: ez az egyik ami nem tetszett. Előrebocsájtom, hogy eddig volt nokia 3310esem és samsung c100-asom, szal nem valami csúcstelefonhoz vagyok szokva.
    Samsungon nagyon tetszett hogy egy névhez több szám rendelhető, vagy email cím is (nem kell hujje notesz ugyebár). Ha ráálltam egy névre és zöld gomb vagy kiválasztás, egy listában felsorolta a névhez tartozó számokat. Simán, egymás alatt, kis ikonnal jelezve a csoportot (home, buisness, mobile... stb.)
    Tudom, hogy gyakorlatilag ezt a motorola is tudja a jobb-bal gombbal, de kicsit olyan érzésem van, mintha egy progiból kispórolnák a File menüt, mondván hogy ''jöjjenek rá, hogy a ctrl+o a megnyitás, ctrl+p a nyomtatas'' stb.
    Arra nagyon ritkán van szükségem, hogy XYszámát milyen kategóriába soroltam, vagy mi a gyorsszáma, de arra hogy mi a telefonszáma, már gyakrabban.
    Ráadásul a készülék semmivel sem jelzi hogy az adott név alá hány szám tartozik, én meg akár el is felejthetem.

    Nem gyilkos hiba, inkább apróság, ami kis átgondolással meg lehetett volna előzni (aki meg tudja a ''gyorsbillentyűket'', az használhatja a jobb-bal gombokat :))

    Némítás: szerintem nagy hülyeség volt külső gombra tenni a profilváltást. Ha el akarom némítani a telefonom, azt nyitott flippel is megtehetem, de véletlenül nem némulhat el (kolléganőm táskájában már váltott a telefon hangosról némára). Még az sem igaz hogy csendesen tudnék váltani, mert váltáskor sípol a telefon (amit egy villamoson a táskámból nem biztos hogy meghallok, de egy előadóban amikor késve jut eszembe lekussoltatni a telefont, mindenki).

    Mielőtt én is megkapom a magamét: direkt vettem motorolát, vadásztam rá :) tetszik a kialakítása, nekem szimpatikus a szurke, gumiszerű műanyag burkolat, szerintem kellemes a tapintása és biztonságosan meg lehet fogni, nem érzem hogy ki akarna csúszni a kezemből, mint a főnököm v600-asa :). tetszik a kijelzője, ami nem csak nagy de gyönyörű képe van és elférnek rajta a dolgok (kijelzőmániás vagyok, sajnálom).
    De tökéletes telefon nincs, és erre is ráférne pár apró csiszolás :)

  • Meglivorn

    aktív tag

    válasz nivan #60 üzenetére

    ''De szerintem nálad is csak a nokiás ill. a samsungos megszokás mondatja ezt veled. Természetesen azt kell venned.''
    Nem kell azt vennem. A Samsungot is tudom 1000 helyen kritizálni (pl. gáz a kijelzője) a Nokiát meg egyenesen nem szeretem. Több kollégámnak, ismerősömnek van motorola, annak alapján kerestem én is azt, és elégedett is vagyok vele.
    DE! ez nem jelenti azt, hogy nem lehetne jobb, és nincsenek hibái. Amit én mondtam egyrészt felhasználó kérdése (telefonkönyv menü és kijelzés) illetve praktikusság(mondtam, kolléganőmnél elállítódott, nem csak elméleti lehetőség).

    A többi (szürke műanyag, külső-belső antenna) teljesen szubjektív izlés kérdés, nekem pl. tetszik ez a burkolat, és a beépített antenna, neked meg nem.

    A kritika nem támadás és nem a moto leanyázása a nokiával szemben (sosem dicsértem a nokiát, csak megemlítettem hogy az volt. ha tetszett, szted miért váltottam?). Csupán annak megjegyzése hogy lehetne még jobb. Jó az ilyet kibeszélni, még akkor is ha soha nem jut az érintettek fülébe, hogy módosítsák. (hmm... érdekes lenne telefon szoftvereket moddolni ilyen módon :DDDD)

Új hozzászólás Aktív témák