Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vfo7

    senior tag

    válasz euclio #42 üzenetére

    Igen, ez így helyes, de amit te leírsz, az igen távol esik a számítástechnikai dolgozók ismeretanyagától. :)

    Más. A Leadtek PVR 2000 hardveres MPEG-kóderrel bír (jó drága is, kb. 25K), de nekem nagyon bejött. Azt reméltem, hogy ez az ATI jobb lesz, de úgy tűnik, nem jön be.

    Aki csak a lábával siet, hibázik.

  • rudi

    nagyúr

    válasz euclio #42 üzenetére

    Szervusz kedves euclio néven fórumozó hozzáértő!

    Kétségtelen, hogy el van nagyolva! El KELL hogy legyen nagyolva, ugyanis a Prohardveren megjelenő írásoknak a néphez KELL szólniuk. Amiket leírtál azok korrektek, igazag, pontosak helyesek, DE! Nekem egyetemen szabadon választható tantárgy keretén belül tanították ezeket a dolgokat, vagdalódzhatnénk bluesaving, band saving és hasonló témákkal, de meg van annak az oka, hogy műszki informatikán is csak esetleg választható tárgy keretein belül tanítják, ugyanúgy ahogyan az összeadó, szorzó vagy osztó áramköröket és még egy rakás hardveres (de szoftveres és további) témát.

    Ha egy internetes portálra írunk anyagot, akkor nem lehet néhány órányi (esetleg félévnyi) egyetemi anyaggal alapozni, sajnos visszafelé kell építkezni. Jelen esetben el kell(ene) magyarázni a fésűszűrő hatását. Szétválasztja a színt az intenzitástól. De mi az a szín, mi az az intezitás, miért kell szétválasztani őket? Ha ezeket megmagyarázzuk - úgy, ahogy - akkor még több és még több kérdés merül fel, valahol meg kell húzni a határt, most itt húztam meg. Akit további részletek érdekelnek keressen rá a PAL, NTSC, SECAN stb. szabványokra, keressen meg levélben, olvasson szakirodalmat vagy járjon be egyeremi órákra.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák