Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Chaser #241 üzenetére

    Nem szeretek többet fizetni mint muszáj. Miért kellhet 32GB RAM? 16GB is csak 2-4 játék miatt van, miközben nem igazán érdekelnek az újabbnál újabb címek. Futtassak RAM drive-ot? :DD Vagy vegyek Primo cache-t? Egy őskövület SATA SSD-nek a tempójával is elégedett vagyok, szóval ezek sem hoznak lázba.
    De komolyan kérdezem, mire kellhet 32GB rendszer RAM? A tech deals csatornán is azt javasolta a csávó már kb. 1 évvel ezelőtt, hogy inkább min. 32GB-t tegyünk a gaming PC-be, mert higgyük el, hogy sokkal jobb lesz. Már a rendszer (OS, alap folgodk) is érezni fogjuk állítólag...?! :U Sose próbáltam még 32GB rammal, de nehezen tudom elképzelni, miközben most is az EDGE böngészőben 11 fül van, megy a háttérben egy youtube video. Így 4,6GB az aktívan használt rendszermemória. Van 3,1 GB gyorsítótárazott adat a RAM-ban a feladatkezelő szerint, szóval 8,2Gb RAM tisztán szabad, ha pedig alkalmazást indítanék az előtérben, akkor 11,3GB. Szóval még mindig nem tudom értelmezni a 32GB RAM előnyt. :U De akinek van tapasztalata, kíváncsi vagyok rá.

    #240 carl18: ""Meg nem is kell csodálkozni az áremelkedésen"
    Ameddig a PH topikban azt a szólást éltetik hogy amennyiért cpu-t vettél annyiért vegyél alaplapot is. :C"
    Néha nekem is az az érzésem, mintha a PH!-n megjelenő "tanácsadók" fele "PC-buzi" master race, aki minden likvid pénzét PC-re költi vagy elvált és/vagy munkamániás szülők gyereke, akire minden pénzt elköltünk a szülők a gyerek hobbijára, hogy kompenzálják azt a hiányt, amit az interperszonális kapcsolatokban elvesztegettek....

    #242 ddekany: Ki is fogom próbálni, mint tud hangban a nappalis PC, ami egy Dell 7010. Eddig eszembe nem jutott, hogy kipróbáljam a hangját. Viszont, most hogy látom mennyi egy B660 ALC 1200/1220 hanggal, kezd érdekelni, hogy mennyire szól jól a kis impedanciás fülesemmel egy alap ALC. Illetve behallatszik-e bármilyen coil whine. B460 tomahawk lapnál, aminek a hangját egy ALC1200 köré építették, abszolút jó. Se zaj, se coil whone, se az egér hangja semmilyen zaj, se elől, se hátul.
    Bár elméletben egy ALC897 és társainak is -90dB körüli a zajszintje, ami jónak kellene lennie csak kérdés milyen minőségben implementálják a hangot a deszkára...
    Egyébként ha jól tudom, a coil whine minden alkatrésztől függ, ami a PC-be lett építve, nem csak az alaplaptól. A föld rendszeresen közösítve van, persze alkatrészeken keresztül, de ettől még számít, úgy tudom. Tehát nem mindegy milyen az alaplap, a VGA és a tápegység, mert ezeken keresztül folyik jelentős mennyiségű PWM vezérelt áram.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák