Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz Fitzgerald #358 üzenetére

    a ryzen egyetlen igaz előnye a frissessége. az intel egy 12 éves technológiai koncepciot reszelget. igazi fejlesztés nem volt csak némi modernizálás. Innovácio sehol. Az amd cpu i ebbe az állóvizbe robbantak be. Magyarázat: az hogy tolom fel a következő generáció orajelét és hatékonyabbá teszem az energetikát nem innovativ dolog. Ivy Bridge óta nem láttam előre lépést. mondjuk a 3770k a mainapig használható. megnézném hol lesz 5-6 év múlva egy 8700k pl..... igazán összesedhetné magát az intel és visszaülhetnének a kályhához. és csinálhatnának valami ujjat. Egy érdekes kérdésem lenne hozzátok: miért van szerintetek az hogy az amd 2600 as cpu ja 6 magos 12 szálas szembe állitottam egy 8700 assal. mindekettőt 32 gb rammal és 1080 nnal teszteltem 4 kban. tt nem érdekes jelenleg a végeredmény. viszont egy érdekes problémát észrevettem, Az intel 6 magját a dx 12 es játékok 4 magig használták ki az utolsó 2 mag kihasználtsági mutatói 10% körüliek. a 2600 esé mind a 6 mag üzemelt 60-80%kon. Bevallom nem ástam bele magam nagyon a több magos vezérlésekbe de érdekes anomália.

    PS: Kedvenc intel cpum a 7640x 4 magos vadállat. 4,5 ghz tekerve. berhelt muszka biosszal 4 mem csatival. miért ment az intel bele az i5 esetében magok számának emelésébe? a 4 mag mellé nem lett volna életszerübb 4 Ht szál?

    ps2 7640x léte kisértetiesen hasonlit nekem a P4 Netburst vonal halálára. mondjuk azok éppen szerintem nem voltak jók. ez a kis i5 viszont nyami

    Légyszi fanok kiméljenek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák