Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vole

    tag

    válasz gproject #38 üzenetére

    "Hiába azonosak a panelek, azokat tökéletesen egyformára kellene hangolni, hogy egységes képet alkossanak. A profik megoldják 1-1 pár órás rendezvény idejére, de hosszútávra -pláne otthonra- nem biztos, hogy kivitelezhető."

    Nem latom hogy miert ne lehetne ezeket a kijelzopaneleket osszehangolni akar otthoni felhasznalasra. A panelek mogott szukseges lehet egy keret, amibe a panelek pontosan illeszkednek, a kepeket pedig az elektronika osszehangolja. Szerintem nem olyan bonyolult, hogy ne tudnak megoldani.
    Ezt az 1-1 oras megoldast sem ertem. Ha valamit ossze lehet rakni 1 orara, hogy tokeletesen mukodjon, akkor az mukodni fog 1 ev mulva is.
    Az egyeduli problemat talan abban latom, hogy a modulok esetleg mas mertekben oregednek az evek folyaman es ebbol adodoan enyhe szinkulonbsegek keletkezhetnek. Abban mar nem vagyok biztos, hogy ezt egy laikus eszrevenne.

    "Mobil kijelzőket -full hd v qhd- is össze lehetne illeszteni tv méretűre, de nem véletlen nem csinálják."

    Azert mobil kijelzokbol kirakni mondjuk egy 65" -os TV -t nem biztos hogy jobban megerne, mint eleve egy nagyot gyartani. Plane, hogy a mobil kijelzok foloslegesen nagy felbontasuak ehez. Ha megnezed, akkor bizonyos merettol nagyon megugrik ezeknek a paneleknek a gyartasi koltsege, nem veletlen, hogy a 75 -os TV ketszer annyiba kerul mint a 65 -os, es nagyjabol ekkora az ugras a 75 -os es 80 -as kozott is. A 100" -os panelek meg mar elmebeteg arban vannak a 80 -hoz kepest. Ezert lenne jo tobb modulbol osszerakni egy 150" -es TV -t, mert egy 150 -es panel legyartasa annyiba kerul mint a Mars utazas. :)

    "Nagyságrendileg $5.000 a panelek darab ára."

    Azert azt ne feledjuk, hogy ez kis szeriara vonatkozik. Ha elterjedne ez a rendszer es gyakorlatilag minde TV -t ilyen modulokbol allitananak ossze, akkor jelentosen lecsokkenne az eloallitasi ar.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák