Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vole

    tag

    En azt nem ertem, hogy miert nem ment el erre a TV -s piac mar evekkel ezelott. Teljesen folosleges a meregdraga nagymeretu paneleket legyartani, ha 4 olcson eloallithato panelbol ossze lehet legozni egy nagy TV -t. Lehetne ket kulon technologia az otthoni ( mondjuk ~200" meretig ) es lehetne uzleti felhasznalas gyakorlatilag korlatlan meretben ( amekkorat a felbontas enged ). Igy lehetne akar evrol-evre fejleszteni a kepernyo meretet, csak venni kell hozza ujabb es ujabb modulokat. Hiba eseten detto. Mondjuk egy 9 elembol allo TV egyik resze meghibasodik, akkor eleg azt az egy modult cserelni.

  • Vole

    tag

    válasz gproject #38 üzenetére

    "Hiába azonosak a panelek, azokat tökéletesen egyformára kellene hangolni, hogy egységes képet alkossanak. A profik megoldják 1-1 pár órás rendezvény idejére, de hosszútávra -pláne otthonra- nem biztos, hogy kivitelezhető."

    Nem latom hogy miert ne lehetne ezeket a kijelzopaneleket osszehangolni akar otthoni felhasznalasra. A panelek mogott szukseges lehet egy keret, amibe a panelek pontosan illeszkednek, a kepeket pedig az elektronika osszehangolja. Szerintem nem olyan bonyolult, hogy ne tudnak megoldani.
    Ezt az 1-1 oras megoldast sem ertem. Ha valamit ossze lehet rakni 1 orara, hogy tokeletesen mukodjon, akkor az mukodni fog 1 ev mulva is.
    Az egyeduli problemat talan abban latom, hogy a modulok esetleg mas mertekben oregednek az evek folyaman es ebbol adodoan enyhe szinkulonbsegek keletkezhetnek. Abban mar nem vagyok biztos, hogy ezt egy laikus eszrevenne.

    "Mobil kijelzőket -full hd v qhd- is össze lehetne illeszteni tv méretűre, de nem véletlen nem csinálják."

    Azert mobil kijelzokbol kirakni mondjuk egy 65" -os TV -t nem biztos hogy jobban megerne, mint eleve egy nagyot gyartani. Plane, hogy a mobil kijelzok foloslegesen nagy felbontasuak ehez. Ha megnezed, akkor bizonyos merettol nagyon megugrik ezeknek a paneleknek a gyartasi koltsege, nem veletlen, hogy a 75 -os TV ketszer annyiba kerul mint a 65 -os, es nagyjabol ekkora az ugras a 75 -os es 80 -as kozott is. A 100" -os panelek meg mar elmebeteg arban vannak a 80 -hoz kepest. Ezert lenne jo tobb modulbol osszerakni egy 150" -es TV -t, mert egy 150 -es panel legyartasa annyiba kerul mint a Mars utazas. :)

    "Nagyságrendileg $5.000 a panelek darab ára."

    Azert azt ne feledjuk, hogy ez kis szeriara vonatkozik. Ha elterjedne ez a rendszer es gyakorlatilag minde TV -t ilyen modulokbol allitananak ossze, akkor jelentosen lecsokkenne az eloallitasi ar.

    [ Szerkesztve ]

  • Vole

    tag

    válasz Ren Hoek #49 üzenetére

    "Ja ezt így szépen el lehet képzelni laikusként..."

    Nem tagadom, ebben a temaban laikus vagyok :)

    "de a valóság az, hogy egy 4K-s kijelzőbe belehülyülsz mire subpixel szinten összekapcsolsz."

    Az egyes panelek nem lennenek 4k felbontasuak, folosleges is. Eleg egy nagy felbontasu panel, amibol ha tobbet osszepakolsz, akkor nyilvan nagyobb meretben tobb pixel lesz. Eleg sok vita volt abbol itt is, hogy bizonyos meret alatt folosleges a 4k felbontas.

    "Bármilyen kicsi eltétés egy vonalat fog eredményezni a kijélzőn."

    Ez volt a kerdes, hogy technikailag mennyire megvalosithato mondjuk 4 db 720p -s modul osszeillesztese ugy, hogy rendes tavolsagbol ne latszodjon semmi, vagy legalabbis ne legyen zavaro.

    "Amiből nem lehet 4K-t építeni értelmes méretben, abból nem lesz termék."

    Ezt nem egeszen ertem.

    "Arról már nem is beszélve, hogy ahány panel és ahány elektronika, annyi kalibráció kell.
    Egy TV-t el lehet adni kalibráció nélkül... itt ez is kilőve, mert egyesével egymáshoz kell."

    Csakhogy nem a 80 -as evekben elunk. Az emberiseg szerintem eljutott mar arra a fejlettsegi szintre, hogy egy ilyen problemat meg tudjanak oldani. Szoftveresen, hardveresen vagy kulso automatikus kalibralassal ( mondjuk a TV -vel szembe fel lehet szerelni egy erzekelot, ami figyeli a modulokat es osszehangolja oket ).

  • Vole

    tag

    válasz dabadab #52 üzenetére

    Manapsag az, hogy a gyartok valamit nem gyartanak nem jelenti azt, hogy nem is tudnanak ilyet gyartani. A nagy vilagcegek elkenyelmesedtek ( nem csak TV gyartok, hanem altalanossagban ), elore megirt forgatokonyv alapjan iranyitjak a piacot es mar ok alakitjak a piaci "igenyeket", a vasarlo ugyes manipulalasaval. Erre tokeletes pelda a 1080p - 4k valtas. CRT TV -n nottem fel, nekem ne mondja senki, hogy a 1080p -s TV -n elvezhetetlen a tartalom es szukseges 4k TV -t venni 40" -es meretben, de megis ezt toljak az arcodba. Altalanosan elmondhato, hogy a cegeket mar reg nem erdekli, hogy olcso es jo termekeket dobjanak piacra, egyedul a profit szamit, az innovacioban nem erdekeltek.

    Szerintem a dolog megvalosithato lenne, de a cegeknek egyszeruen nem eri meg. Az emberek tobbsege boven megelegszik a 40"-55" merettel, aki nagyobbat akar, azzal meg siman kifizettetik a dragabb gyartasi koltsegeket ( lasd az 55" - 80" kozotti arkulonbseget ). Aki pedig hazimozit akar otthonra, az vesz egy kivetitot, ami vetit neki 200" -es kepet, ahelyett, hogy mondjuk 16 modulbol kene osszelegozni ugyanezt.

    Mas lenne a helyzet, ha minden TV alapja a cikkben szereplo modul lenne. Gondolj csak bele: a vilagon minden TV gyarto egyetlen egy meretu modult gyartana, egy fele felbontassal, egy fele minosegben. Szerinted mennyi lenne egy ilyen modul ara? Eleg lenne 3 gyar az egesz vilagnak ( 1-1 amerikaban, azsiaban es europaban, hogy ne kelljen annyit szallitani es ne legyen tul nagy egy gyar ) :)

    Az osszes k+f kapacitasuk mehetne a szoftveres es hardveres osszehangolasra. Par ev alatt ugy megvaltozna a piac, hogy csak rohognenk a mostani helyzeten.

Új hozzászólás Aktív témák