Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MittuDomain_

    őstag

    Dolgoztam IGAZÁN NAGY multinál is, kocsiban skyguard, tellában követés, adatvédelmi nyilatkozatok aláírása a munkaszerződés kötésének feltétele. Internet forgalmat, látogatott lapokat naplózzák, sejthetitek...
    A tellára külön figyeltek hogy minden helyzetben csak cégügyekben használják. (Terjedt a kollegák közt a nézet hogy rögzítenek minden beszélgetést. Persze az ehhez kapcsolódó papírt is alá kellett írni a szerződés feltételeként, tehát elvileg nem jogtalan, csak aggályos...)
    Autót úgy kaptuk, hogy privát használatra is, de a munkaidőn kívüli káresemény a mi költségünk - akkor is ha megtörik éjjel a parkolóban. Plusz a munkaidőn belüli kár is 20% vagy max 100e (200?, rég volt már) HUF-ig minket terhelt.
    De a legvisszásabb hogy elmehetsz nyaralni 2 hétre a céges kocsival, viszont pontosan tudják hova...
    Frusztráló, eléggé meg voltunk félemlítve, na...

    Ahol most vagyok kétféle céges kocsi van:
    1)csak céges használatra és munkábajárásra (utóbbi miatt havi X HUF)
    2) magáncélra is (havi 2,5X HUF)

    De hogy ne csak off legyek, a személyes tapasztalataim okán is, szörnyű ez a rendszer.
    A dolgozói morált, és ezáltal a munka hatékonyságát erősen lerontja.
    Pontosabban a tudat hogy téged megfigyelnek így és így és így.

    Már ha megfigyelnek.
    Ám ha aláírod hogy megfigyelhetnek, de nem közlik veled milyen formában tennék ezt, és nem fedezed fel ezt a "cuki kis fényképnézőt", nincs hatással a munkádra - persze csak ha munkaköröd szerint használod az eszközt.

    Off2: céges symbiant láttam már jó párszor, de droidot még nem; mikor jön el ez a várva várt idő? :DDD

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

Új hozzászólás Aktív témák