Hirdetés

  • Hauntii teszt

    gp Ki gondolta volna, hogy az élet és halál közti rés ennyire élvezetes lehet? Igaz, szín nem sok fért ebbe a birodalomba, de a Hauntii hangulatával, harcaival és apró fejtörőivel is képes elvarázsolni.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • A hajlíthatók kedvence lehet a Dimensity 7300X 5G

    ma Átcímkézés helyett csíkszélességet váltott a MediaTek, népszerű Motorolában debütálhat.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Alpi. #53 üzenetére

    nem igazán tudod hardveresen megoldani a vezérlést. Hiszen ma annak eldöntése, hogy egy adott program valamelyik program ága melyik mag melyik szálán kap futásra időszeletet kizárólag az rendszer erőforrás ütemezője dönti el. Tehát az, hogy adott pillanatban egy programnak fut 4 párhuzamos program szála, hogy az a következő időszeletben éppen melyik mag melyik szálára kerül. Ezt jelenleg kizárólag maga a windows(vagy más operációs rendszer dönti el) Ez az erőforrás ütemező feladata. a rendszer felügyelete alatt futnak a programok Ellenkező esetben ha maga az alkalmazás akarná eldönteni, hogy ő hol fut a totális káoszhoz vezetne. Kell egy "főnök", aki irányit és rendet tart a rakoncátlan folyamatok és szálai közt. :) Nem ott kezd neki futni egy programszál, ahol neki eszébe jut, hanem ahová a főnök elküldi. Te mész a 2-es magra, te a 6-osra és a 8-asra, te mész a 1-es és a 5-ös magra. te harmadik a következő időszeletben kapsz egy lehetőséget a 7-es magon. A maradék magokon meg fut a következő pillanatban ez a három rendszer folyamat egy-egy folyamata. Mindenki másnak kuss van és pihi és várja, hogy sorra kerül, ha kap lehetőséget. ÉN vagyok a fönök és az lesz, amit én mondok. aki nem engedelmeskedik azt kibaszom a rendszerből, mint a macskát szarni. :)
    Na kb ez zajlik csak kevéssé szines módon. :) Tehát nem lehet magára a programra bizni, hogy ő hol szeretne futni. ha minden program a saját feje után menne akkor pillanatok alatt anarchia lenne a rendszerben. :)

Új hozzászólás Aktív témák