Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #100 ;]
    "..elég csak a Facebookon megnézni néhány kommentfolyamot, hogy az embernek elmenjen a kedve a többi embertől."

    Nem tudom ki-hogy van ezzel, de jó ideje csak szórakozásból olvasok bele 1-1 fb kommentháborúba. Egyszerűen hihetetlen az a színvonal, amit emberek a saját nevük alatt, nyilvánosan képviselnek. Ami a legrosszabb, hogy látszik az egész thread-en, hogy felesleges lenne beleállni..
    Ilyen tekintetben még mindig ezerszer kulturáltabb szerintem a fórum közössége, és inkább itt olvasok bármiről véleményt. Nyilván itt is van szemellenzős/bunkó paraszt troll megszólalás, de valahogy itt kitaszítja magából az "átlag".. Vagy csak én érzem így?

    A Mobilarénára: régebben én is napi szinten olvastam minden tesztet, szerettem a stílust, a személyiséget, az embereket a cikkek mögött, mert tényleg sokkal közvetlenebbek voltatok. Az első mobilaréna tv adások nekem rettentő jó élmények voltak, látszott, hogy magatokat adjátok, leültetek a kamera elé, és ennyi. Hogy akár én is ülhetnék ott a kanapén veletek, és beszélgethetnénk egy pizza mellett.. és jó volt látni, ahogy az egész egyre profibb lesz, adásról adásra, de mellé megmarad az egyszerűsége, a közvetlensége..

    A baj az, hogy az emberekre már kíváncsibb lennék, mint a telefonokra - tudom, hogy sok újdonság van generációról generációra, de ez már nem az a 2008-2015 korszak, amikor (napi szinten követtem minden hírt, és) évente törtek fel és süllyedtek el gyártók-rendszerek, készültek valóban újszerű termékek, megváltozott az egész piac. (Nyilván valószínűleg volt ennél is izgalmasabb korszak, de nekem ekkor volt időm-energiám ezzel foglalkozni :) )

    Lehet velem van a baj, de a kijelzőméret-felbontás-akksi-kamera változókon kívül az adott gyártó UI-a és szolgáltatásai, valamint az évente érkező 3-4 hangzatos SW-HW csoda mellett nem igazán érdekel már minden termék. 12 egy tucat. Amellett, hogy ezek a hw-sw csodák gyakran ilyen 10 perces parasztvakítások. :U Régi szép idők, a Vertu tesztekkel meg az első, még igazi kínai próbálkozásokkal, Bog felejthetetlen tesztjeivel :DDD (B@szki, mindjárt el is olvasok egyet :C )

    Az Android térnyerésének idején számomra érdekes volt látni, hogy melyik gyártó mit-mennyiből, milyen szoftverrel, egyedi funkciókkal, appokkal képes kihozni. Mára nagyjából kiegyenlítődött a piac, megjött Kína, 3 perc alatt lehet találni árkategóriánként 3-4 bestbuy telefont, amik között 2-3 paraméter különbözik. A keretösszegből vegyél bármilyen XIaomi/Huawei eszközt tanáccsal kb el lehet intézni a kérdést.. kis túlzással. (Pro tipp: cseréld ~2 évente.)

    "A másik ilyen rohadt egy dolog is ehhez kapcsolódik, mert biztos abból fussa ilyesmire, hogy a Samsung / Huawei / Xiaomi (ez a három a jellemző) iszonyú sok pénzt ad nekünk, hogy kedveseket írjunk róluk."

    erre még hadd reagáljak: ha jobban belegondolsz: sajnos az a természetes ebben az országban, hogy az emberek teljes bizalmatlansággal állnak mindenhez, a korrupció pedig olyan szinten lett az életünk része, hogy el sem tudjuk képzelni bármilyen médium, hivatal és lassan vállalat függetlenségét. Egyáltalán nem. Ha nem a politika, akkor a multi/gyíkemberek fizetnek le.
    Tegyük hozzá, hogy az influenszerek korában, és a gearbest szponzorált egyedi, oldalspecifikus (?) kuponkódos "tesztek" mellett annak aki nem ismeri a munkátokat, teljesen elképzelhetetlen, hogy cégek azért fizetnek, azért adnak tesztre termékeket, hogy jól lehúzzátok.. vagy legalábbis őszinte véleményt alkossatok.
    Ez 2020-ban már nem működhet! És mindenki kurv@ra belát a színfalak mögé, és jól megmondja, hogy ő biza' átlát a szitán..ezzel szerintem nem lehet mit kezdeni.

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz mephi666 #101 üzenetére

    azt azért hozzátenném, hogy vitathatatlanul a leghasznosabb oldal erre máig a MA illetve a telefonok topikjában összegyűlt felhasználói bázis :R
    csak azt próbáltam kifejteni, hogy számomra a tesztek napi szintű olvasása miért vesztette el az élvezeti értékét. Emellett azt sem vitatnám, hogy ugyanannyi, ha nem több munka van egy ilyen számomra 12 egy tucat telefon tesztjében, mert minél több a hasonlóság, annál jobban kell keresni az eltéréseket, a nüansznyi különbségeket, és valami érdekeset írni róla..

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák