Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #100 ;]
    "..elég csak a Facebookon megnézni néhány kommentfolyamot, hogy az embernek elmenjen a kedve a többi embertől."

    Nem tudom ki-hogy van ezzel, de jó ideje csak szórakozásból olvasok bele 1-1 fb kommentháborúba. Egyszerűen hihetetlen az a színvonal, amit emberek a saját nevük alatt, nyilvánosan képviselnek. Ami a legrosszabb, hogy látszik az egész thread-en, hogy felesleges lenne beleállni..
    Ilyen tekintetben még mindig ezerszer kulturáltabb szerintem a fórum közössége, és inkább itt olvasok bármiről véleményt. Nyilván itt is van szemellenzős/bunkó paraszt troll megszólalás, de valahogy itt kitaszítja magából az "átlag".. Vagy csak én érzem így?

    A Mobilarénára: régebben én is napi szinten olvastam minden tesztet, szerettem a stílust, a személyiséget, az embereket a cikkek mögött, mert tényleg sokkal közvetlenebbek voltatok. Az első mobilaréna tv adások nekem rettentő jó élmények voltak, látszott, hogy magatokat adjátok, leültetek a kamera elé, és ennyi. Hogy akár én is ülhetnék ott a kanapén veletek, és beszélgethetnénk egy pizza mellett.. és jó volt látni, ahogy az egész egyre profibb lesz, adásról adásra, de mellé megmarad az egyszerűsége, a közvetlensége..

    A baj az, hogy az emberekre már kíváncsibb lennék, mint a telefonokra - tudom, hogy sok újdonság van generációról generációra, de ez már nem az a 2008-2015 korszak, amikor (napi szinten követtem minden hírt, és) évente törtek fel és süllyedtek el gyártók-rendszerek, készültek valóban újszerű termékek, megváltozott az egész piac. (Nyilván valószínűleg volt ennél is izgalmasabb korszak, de nekem ekkor volt időm-energiám ezzel foglalkozni :) )

    Lehet velem van a baj, de a kijelzőméret-felbontás-akksi-kamera változókon kívül az adott gyártó UI-a és szolgáltatásai, valamint az évente érkező 3-4 hangzatos SW-HW csoda mellett nem igazán érdekel már minden termék. 12 egy tucat. Amellett, hogy ezek a hw-sw csodák gyakran ilyen 10 perces parasztvakítások. :U Régi szép idők, a Vertu tesztekkel meg az első, még igazi kínai próbálkozásokkal, Bog felejthetetlen tesztjeivel :DDD (B@szki, mindjárt el is olvasok egyet :C )

    Az Android térnyerésének idején számomra érdekes volt látni, hogy melyik gyártó mit-mennyiből, milyen szoftverrel, egyedi funkciókkal, appokkal képes kihozni. Mára nagyjából kiegyenlítődött a piac, megjött Kína, 3 perc alatt lehet találni árkategóriánként 3-4 bestbuy telefont, amik között 2-3 paraméter különbözik. A keretösszegből vegyél bármilyen XIaomi/Huawei eszközt tanáccsal kb el lehet intézni a kérdést.. kis túlzással. (Pro tipp: cseréld ~2 évente.)

    "A másik ilyen rohadt egy dolog is ehhez kapcsolódik, mert biztos abból fussa ilyesmire, hogy a Samsung / Huawei / Xiaomi (ez a három a jellemző) iszonyú sok pénzt ad nekünk, hogy kedveseket írjunk róluk."

    erre még hadd reagáljak: ha jobban belegondolsz: sajnos az a természetes ebben az országban, hogy az emberek teljes bizalmatlansággal állnak mindenhez, a korrupció pedig olyan szinten lett az életünk része, hogy el sem tudjuk képzelni bármilyen médium, hivatal és lassan vállalat függetlenségét. Egyáltalán nem. Ha nem a politika, akkor a multi/gyíkemberek fizetnek le.
    Tegyük hozzá, hogy az influenszerek korában, és a gearbest szponzorált egyedi, oldalspecifikus (?) kuponkódos "tesztek" mellett annak aki nem ismeri a munkátokat, teljesen elképzelhetetlen, hogy cégek azért fizetnek, azért adnak tesztre termékeket, hogy jól lehúzzátok.. vagy legalábbis őszinte véleményt alkossatok.
    Ez 2020-ban már nem működhet! És mindenki kurv@ra belát a színfalak mögé, és jól megmondja, hogy ő biza' átlát a szitán..ezzel szerintem nem lehet mit kezdeni.

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák