Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa134

    addikt

    válasz turbulencia8 #6242 üzenetére

    BBM: azt hittem, hogy gagyi, mert nem lehet vele voip-on telefonálni, de nem. Igaz az macerás, hogy PIN alapján meg kell hívni a másik személyt, és egyelőre csak szöveges üzenetet lehet küldeni az androidos partnernek. (Talán BB és BB között lehet "videóhívni", de ezt nem tudtam kipróbálni.)

    lesz majd videó és hanghívás android/ios-re is.

    BB10-ek közt nemhogy hang/videó hívás van vele, de fantasztikus a hangminősége (dobd el a vibert meg a skype-ot nyugodtan, hulladék mindegyik ehhez képest)- valamint van screen share, azaz meg lehet osztani a képernyődet élőben a partnereddel, van 30 főig csoportos chat és van BBM Channels!!

    ékezetes gépelés: meg kell tanítanod, a gép felpöcköléssel tanul (állítsd be rendesen!) Kapcsold ki ezt: "automatikus javítás szóközzel" (nyelv és bevitel menü)

    [ Szerkesztve ]

    Avanti Roma

  • KraX

    őstag

    válasz turbulencia8 #6242 üzenetére

    Koszi az szemelyes osszefoglalodat! Erdeklodve olvastam vegig. En a "masik oldalrol" jovok. 2007 ota iphonet hasznalok es melle ipadet. Azert esett a valasztasom erre a keszulekre mert nagyon jo ar ertek arannyal rendelkezik mostanra es a kisse oregecske iphone 4-emet le akartam mar valtani majd harom ev utan es most el tudom adni.
    Az en tapasztalataim osszefoglalva ket nap aktiv hasznalat utan:
    -szovegbevitel: Ez barmilyen hihetetlen szamomra iphoneon jobb egyelore. Sokkal kevesebbet tevesztek a kis 3.5 colos iphone4-en mint az uj 4.2 colos z10-en. Ez valoszinuleg azert van mert szifonon a virtualis gombok kozott van egy par millimeter hezag amivel sokkal jobban elkulonulnek a gombok egymastol meg portrait modban is igy pontosabban lehet leutni oket es kevesbe tevesztek kozben, de lehet hogy beleszokok majd az uj billentyu kiosztasba is.
    Mint latszik en ekezet nelkul irok mert regi motoros vagyok es ezt szoktam meg az evtizedek alatt.
    Browser: tetszetos, igen furge az oldalak betoltesi sebessege. Az oldalgorgeteshez nekem hozza kell szoknom, iphoneon ez egyertelmuen gordulekenyebb, nem is ez a jo szo ra mert itt sem akad a gorgetes csak mas az algoritmus es _szamoma_ nem annyira fluid az erzete, de ez egyaltalan nem nagy problema, siman hozza lehet szokni. Ami zavarobb, hogy browseolas kozben nem erem el a felulrol lehuzhato beallitasok gyors menut (wifi,rezges stb) igy mindig ki kell lepnem ha ezt allitani akarok valamit (pl rezgo mod ki-be) majd vissza.
    A masik zavaro dolog, hogy nem latom a status bart. Nem tudom mennyi az ido stb. Mindig az alulrol felfele gesztussal kell "leselkednem" ha. Eg akarom nezni mennyi az ido pl. ez mar zavarobb, persze lehet van ra megoldas mert nem ismerem a rendszert es siman elkepzelheto, hogy csomo dologgal nem vagyok meg tisztaban.
    -akku ujratoltesi ido:
    Ebben a szifon egyertelmuen sokkal jobb. A 4-emet akar fel ora alatt nullarol maxra tolti a tolto, a z10-nek orak kellenek hozza. Nem mertem le pontosan, de ejjel csontra meritettem es reggel 7 fele raraktam toltore de meg kilenc magassagaban sem volt 100%-on. (Wifi be volt kapcsolva, de a cellular data nem). Ez egyertelmu hatrany. Sokszor voltam olyan szituacioban amikor mar csak par % kraft volt a telefonomban es hirtelen kellett ratolteni rovid ido alatt hogy kihuzzam vele a kov tolto helyig es szifonnal 10 perc is kb 10-15%-ot jelentett, amivel akar 1-1.5 orat is kihuztam takarekos net mellett (edge).
    Design: nagyon szep. Jo kezbe fogni a keszuleket. A meretehez kepest meglepoen konnyu. Bele lehet szeretni.
    -akku ido: errol meg nem tudok nyilatkozni mert meg csak ketto le-feltoltesi cikluson vagyok tul, de mar most is kibirta azt amit a szifon saccra, remelem javulni fog az elkovetkezndokben ez a parameter, bar ha lehet kapni minosegi de 2400-2600 milliamper oras belso akkut akkor azt kicserelnem, hogy tovabb tudja huzni es kevesebbszer kelljen tolteni.
    OS: na ez az a pont ami nekem a legjobban szamit. Korulottem mindenkinek droidja van bent a munkahelyen, itthon a felesegemnek, tenyleg mindenutt. En ockodok a robottol, ezert sem vettem droidos keszuleket. A buzzwordok teljesen hidegen hagynak, hogy epp milyen hardver van a keszulekben. Felolem egy tucsok is ciripelhet belul ha minden amit szeretnek csinalni a keszulekkel az gyors, fluid, akadozas es lagmentes. Nevettsegesnek talalom, hogy galaxy s3 es note kettoben a settingsben is akadozik a keszulek bivalyeros hardverrel. Ez az oprendszer gyors es elegans, akarcsak az ios. Nagyon tetszik minden szamomra szokatlansaga ellenere is. Tovabba szuper, hogy dinamikusan fejlodik! Ujabb es ujabb jobbnal jobb funkciok kreulnek bele. Nagyon varom a kovetkezo hivatalos releast mert szuper funkciok kerulnek be az osbe.
    Sajnos nekem a stl 100-1-es modellem van ami cpuban karcsubb es gpuban erosebb, de mivel en nem jatszok nekem az nem elony.
    Ar/ertek:
    Itt szerintem verhetetlen a keszulek. Ezert nem uj szifont vettem mert tobb mint 3!-szor dragabb egy 5s itthon mint a z10 ami mar nevettseges akarhonnan is nezem. Uk-bol tudnek hozatni, de egyszeruen annyit mar nem er szamomra.
    Display: szuper. Nekem mar a retina felbontas is megfelelt, ez pedig 355 ppi ami meg jobb is egy kicsit. Nagyon szep. Fhd 4-5 colon szamomra total felesleges feature. Szepek a szinei.
    Kamera: a hatoldali kamerat meg sajnos nemnagyon probalgattak de szeretek telefonnal kattintgatni mert mindig ott van es azert fontos hogy a lehetoseghez kepest jo kepeket keszitsen napfenynel. Ebben biztos, hogy megveri a szifonom kis 5 mp-s kamerajat. Ezt majd meg tesztelem.

    Mindent osszevetve egyelore abszolute pozitiv a merleg.

    For the God Emperor!

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz turbulencia8 #6242 üzenetére

    Jó összefoglaló.

    Nem kell kikapcsolni a 2 lépcsős azonosítást. Ha 10.1 van rajta, akkor a Google fiókban kell csinálni alkalmazásfüggő jelszót, 10.2 alatt már ugyanúgy működik mint Pl az androidos telefonomon.

    Naptár esetén a meghívás Gmail naptárral is működik.

Új hozzászólás Aktív témák