Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akosxyz

    senior tag

    válasz Pavlo #34697 üzenetére

    Én is, ha dolgozom átirányítom a privát telefonom (Z10), de bekapcsolva marad a mobilnet, wifi, helymeghatározás. Estére akkor is marad bőven benne, szóval így kb két napot bír.
    De hát minden okostelefonnak az egyik legnagyobb fogyasztója a kijelző.

  • Mercel

    senior tag

    válasz Pavlo #34697 üzenetére

    Neked csoda Z10-ed van vagy mindenki másé komoly problémáktól szenved.:)

    Nekem éjjel 7-9 óra alatt 20-24%-ot csökken az akku töltöttség. HSDPA, WIFI on.
    Ha akkukímélőbe kapcsolom akkor "csak" 17-20% a veszteség.

    A Z10-nél nem CSAK a képernyő zabál hanem a 3G/HSDPA kapcsolat fenntartása önmagában.
    Ez az egyik legnagyobb probléma a készülékkel.
    2G-n ugyanez 8-12%

    Voltak itt a fórumon olyan megoldási javaslatok, hogy 2G-n kell tartani a telefont és akkor nincs semmi baj simán kibír egy napot.
    Ami igaz is, csakhogy a legtöbben okostelefonként használjuk "All-in" a készüléket és 2015-ben kicsit gáz kapcsolgatni ki be a wifit meg a mobilkapcsolatot buzergálni minden használat előtt/után.

    Nekem nagyon nagyon bejött a BlackBerry OS a Z10 pedig a tudását és méretét tekintve is optimális - de így fél év használat után már értem, hogy miért bukott akkorát ez a készülék és adják el lassan de biztosan a jelenlegi felhasználói. Jobb esetben maradva a BlackBerry készülékeknél.

    Továbbra is fatális hibának tartom a BB részéről, hogy nem adták ki a Z10 optimalizált verzióját mert ehhez így normál használat mellett nagy kitartás és elköteleződés szükséges.
    Akinek pedig pár kritikus szituációban nullára merül a mobilja az könnyen elveszítheti ezt az elköteleződést.

    Azt sem értem egyébként, hogy a Blackberry miért nem dobott növelt teljesítményű akkumulátort piacra - annak tudatában, hogy minden BB fórumon a kezdetektől fogva kritikus téma az akkumulátor üzemideje.
    Egy utángyártónak kell (részleges) megoldást találnia egy millió számban legyártott készülék problémájára?
    És akkor azokról még nem is beszéltem akik a vacak utángyártott akkuk hamis ígéretei miatt inkább váltottak. Ez baromi nagy presztizs veszteség amit a BlackBerry nem engedhetne meg magának.

    Részemről nagyon Blackberry párti vagyok, de azt az ámokfutást amit ez a cég elkövet saját ellenében nem tudom elfogadni. Lényegében az összes hibát elkövették a BB10-es készülékek kapcsán amit csak elkövethettek.

    A magam részéről ahogy megtehetem második telefonnak sorolom be a Z10-et mert munkatelefonként számomra elfogadhatatlan kompromisszumokat követel meg a készülék.
    Még egyszer hajlandó vagyok egy másik akkumulátorra beruházni, mert tényleg nagyon szeretem - de ha azzal sem tud végigcsinálni az én felhasználásom mellett egy teljes napot akkor mennie kell.

    Na ennyit erről.:)

    Marcel

Új hozzászólás Aktív témák