Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lilalur

    csendes tag

    válasz Cyberpunk #783 üzenetére

    Ezért is fejlesztenek rá előszeretettel. A warezt jól kezelik (szinte nincs is)

    Appok tekintetében 100db app??? Ugyan. A Palybookra írt alkalmazások ugyan úgy bemennek a BB10re mivel kb ugyan az a rendszeralap. Sideloadolni is lehet pont úgy mint a Playbookon (ja és ez utóbbi ketyere is meg fogja kapni ezt a rendszert, bár még nehezen bírom elképzelni a felületet tableten... de egy próbát megér). Nekem itt csalódás volt azonban (főleg a sok trehányul megírt app) némelyiknek a kezelhetősége. Sajnos a minőségen aluli "ronda" alkalmazások nem ritka vendégek.

    Jó hír viszont hogy a Playbookra az utóbbi hónapban szinte fossa az appokat a web. Wan egy oldal ahová beküldöd az apk fájlt és visszakapod a sideloadolható bar fájlt belőle. Ez olyan alkalmazásokat jelent a Playbookon és a BB Londonon (a Z10 kódnave) mint a natív Google maps annak minden funkciójával, a kedvenc androidos zenelejátszóm vagy könyvolvasóm. Illetve a IM kliensem amit mindenhol használok... Közben a BB10re meg lett már fűzve mindenki aki számít e mellé hogy ugyanmár tisztelje meg az alkalmazásával a platformot. A játékok eddig is érkeztek (a legjobban jövedelmező platform).
    Tökéletestől azonban még messze van és az alap natív fejlesztőbázisa elég ingerszegény. Sajnos androidból sem mehet át minden az (amúgy bizonyítottan működő) iOS emulátort pedig gondolom jogi okokból nem adták ki rá. Pedig iOS appok futtatására már a playbook első verziói is képesek voltak...

    A felület a lehető legjobb koncepciókat szedte össze. A méltatlanul elfelejtett MeeGo és a WebOS újra él a készülékben. Nagyon jó ötletek voltak ezek amiket kár lenne parlagon hagyni. A teljes gesztura alapú vezérlés mellett mondjuk egy okosan elhelyezett trackpad, vagy hasonló pozicionáló, meg is győzött volna hogy ez az a készülék ami nekem kell. Bár palotaharc ment érte a fejlesztőkkel (petíciót küldtünk hogy felkerüljön legalább a Q10es modellre) végül nem került rá a fejlesztői tákolmányon. Jah sajna a Q10 még koránt sem végleges. Nem igazán akartak qwerty modellel előállni a BB10 rendszerrel.
    Sokáig ezért nem is volt róla semmi infó. Aztán kikerült egy ostoba PS munka a 9900ról hogy lehűtse a kedélyeket utána összecsaptak egy készüléket hozzá.
    Nem véletlenül kell várni még 3 (!!!) hónapot rá és nem véletlenül esik olyan kevés szó róla. Kb most kezdtek el dolgozni még csak rajta.... de a lényeg hogy megcsinálják legalább :C

    A BIS-nek vége lesz mint a botnak, az OS 6 - 7 alatt is és igazából nem fog hiányozni. A BES más kutya, más a feladata (Ez a "BES/BIS kell hogy legyen a telefonodon" mindig azt juttatja eszembe mintha azt mondaná, hogy a "cégednél kell, hogy legyen egy könyvelő és egy bajuszpödrő alkalmazott"). Ez a BES10el megérkezett és szépen újított. De a BIS már csak egy marha nagy horgony, olyan szolgáltatásokkal amik lassúak, pénzbe és vesződségbe kerülnek a legtöbb felhasználónak. Arról nem beszélve hogy ezek a szolgáltatások a továbbiakban már úgy fognak működni mint a többiek. A BBM-nek nem kell kizárólag BIS. A BB maps olyan lesz mint egy letölthető app(ha kap offline térképet kap tőlem egy esélyt :DDD ) email kliens érkezik hamarosan a régi oprendszerekre (egy röhej volt eddig a megoldás ami erre a készülékre volt ma már. Most komolyan: a symbian funkcionálisabb volt 2012 végére mint a Bold 9900asom) Mindez nem kerül neked további pénzekbe. Helyette átállnak az alkalmazásbolton belüli tartalomfogyasztásra ahogy teszik ezt a többiek is.

    A végleges rendszerbe nagyon sok kis apróság bekerült amit öröm nézni. Látványos és modern. A kezelése jó helyről merít (nem akar sem iOS sem android lenni, helyette továbbviszi a nagy ötleteket amikkel indultak mellettük) A Nokiánál már többet ér a szememben :) Megtartották a saját rendszerüket és kiálltak maguk mellett a végsőkig. Fasza rendszer, jól előkészítettek neki mindent a starthoz, nem spóroltak a reklámon a készülék minőségén (törés és víz teszteken a dev alpha nagyon szépen teljesített :) és nem hinném hogy az új kevésbé ellenállóbb lenne). Meg fogja hozni a gyümölcsét (remélem adnak ki olcsóbb modellt is mert az induló árát nem adnám ki egy mobiltelefon készülékért (egyikért sem!). De ez az én értékrendem.

  • lilalur

    csendes tag

    válasz Ricardo #787 üzenetére

    Sajnos csak átlagos a törésteszteken ez alapján. Az iPhone5 kicsivel az átlag felett bírja. :D Nálam a mérce az Xperia GO amit túl kellett volna szárnyalnia, vagy legalább megközelítenie szegény Z10-nek az üdvösséghez. :P

    [ Szerkesztve ]

  • lilalur

    csendes tag

    válasz lugosi #786 üzenetére

    Mivel a RIM (ok bocs BlackBerry) szokás szerint ködösít folyamat mindennel kapcsolatban hivatalosan nem mondanék semmit. Heins a bejelentette már egyszer a BIS változásait, amikor is mélyrepülésbe kezdtek a részvényeik. Ezért nem is volt mostanában szó róla. Hazudni nem hazudnak inkább :D

    A BIS csak az internet szolgáltatás az meg ma már nem kizárólag a BlackBerry passziója. A legutolsó dzsunka mobil is képes rá, hogy elérd a netet. A mobilnet sem olyan gáz már mint régen. Ahol komolyabban érintettek lesznek azok az olyan országok ahol még a régi hálózatokon megy az adatforgalom. Ott beza még megvan a BIS régi előnye. De talán azokon a részeken egy jó évig el fog tartani még a haláltusája és addigra hihetően ott is esne a szolgáltatás nívója.

    Össze kell rakni. Ott az új platform amire nincs BIS, a szolgáltatásaikat (BBM, Maps, email) viszont megkapja. BB ID hez akarják kötni őket (mint a google pl). Duplikáltan tartani/fejleszteni/támogatni őket hülyeség lenne nekik. Egyszerű és szimpla megoldás alkalmazás formájában elérhetővé tenni inkább ugyanazt a szolgáltatást a régebbi készülékek számára is, hasonlóan ahogy az újakra. Egy helyre összefogva.
    A BBM legújabb verziójában a "sztár szolgáltatás" már csak wifin keresztül hajlandó működni :D például. Kapja is érte az ívet rendesen.

    Nekem őszintén nem fog hiányozni a BIS. (innentől vizionálás :D) Alig várom hogy bejelentsék az OS8-at vagy 7.X/6.X akárhányat amiben natív email kliens és címtár szinkronizálás van építve :C Hamarosan tölthető lesz az BlackBerry Worldről a térképük (Istenem kérlek add, hogy offline legyen)... meg nem tudom. Mi volt még a BIS-en belül ezeken kívül?
    KB nem használtam semmire (külföldi utak/munkák stb. Csak dobálnám bele a pénzt inkább lemondtam róla.) A térkép hiányzik egyedül és az hogy kijelezze ha kaptam új emailt... ezt most komolyan olyna nehéz lenne máshogy megoldani? Nem hinném :D

  • lilalur

    csendes tag

    válasz #797 üzenetére

    Azért a free BIS húzós lenne. Azt ne feledjük hogy ez egy infrastruktúrát takar a háttérben (ami lassan teljesen elavult lesz, de legalább is nem versenyképes) Ezt fenntartani és még ingyenessé is tenni... durva lenne :D

    Most a BIS-hez van kötve pár alap szolgáltatás. Ilyen az email a térkép meg a BBM (több nem is jut eszembe + a BBM egyre függetlenebb). De ez azért egyik sem megvalósíthatatlan dolog amihez szolgáltató oldali infrastruktúrára lenne szüksége ma már bármelyik telefonnak. Az 5 éves symbian nokiám egész jól elboldogult már vele, nem beszélve a ma kijött telefonokról.

  • lilalur

    csendes tag

    válasz zord01 #802 üzenetére

    Még mindig nem értem mi szükség lehet a BIS-re hogy egyáltalán fennmaradjon... akár ingyen akár pénzért.
    Milyen szolgáltatás van amit nem kapsz meg nélküle?

    Az infrastruktúra az alkalmazásboltra lesz összpontosítva mostantól ahogy megfigyeltem. Az appok mellett ugyanúgy zenék/filmek/könyvek...stb. Mind elérhető lesz rajta. Ez azóta már hivatalos is lett, ha jól tudom. A BES meg a BIS nem jár együtt... nem. Nem jár együtt. Semmi közük egymáshoz. + nem is a magánszemélyeknek szól.

    [ Szerkesztve ]

  • lilalur

    csendes tag

    válasz Phülöp #813 üzenetére

    Tudod mit. Ezzel még egyet is értek. Ez volt a legjobb benne, de mégsem hiányzik ellenben idegesítő, hogy alapfunkciók nem mennek nélküle. Ma már wifin ülünk éjjel-nappal sokszor. A mobilnet pedig már nem szenved egy youtube videóval mint régen... Az itthoni konstrukcióik elég foghíjasok , a külföldi prepaid kártyákkal pedig nem működik ugye mert előfizetéshez kötött. A szolgáltatásai meg... hát akinek ilyen kell annak ott a BES a céges szerverekkel.

    Nekem nem fog hiányozni a BIS, megkockáztatom a magánszemélyek jelentős része így van vele, a cégeknek meg ott a BES10.

  • lilalur

    csendes tag

    válasz #828 üzenetére

    Ez elég relatív. Magán a telefonon ha gépelek (márpedig sokat gépelek rajta) és pozicionálnom kell a szövegen belül valami eszméletlen hasznos, szemben a tapival. Böngészés közben szintén nagyon tudom élvezni hogy nem kell csipkednem a kijelzőt, hogy a fél képernyőt az odakattintani kívánt tartalom foglalja el.
    Magát a telefont persze el lehet irányítani nélküle is. Gondolom ez függ attól ki mire és hogyan használja. Azért a qwerty változaton én meghagytam volna ezt a lehetőséget még. Ezt úgyis azok választják akiknek a képernyőn pozicionálás kevés. Akinek nagy kijelző kell már megkapták amire vágytak. Nekem a tableten elég nagy a kijelző tartalomfogyasztáshoz (film, könyv...stb). A telefont ha összekapcsolom vele a trackpad miatt teszem az esetek.... kb 95%ában :D szeretem na.
    Ellenben az új OS egyértelműen a touchra lett kitalálva. A Virtuális billentyűzete is korrekt én mégis jobban szeretem a qwerty megoldást. És nem a méret a gond. Ott a tableten a hektárnyi gombok mégis jobb a 9900assal gépelni. Egyszerűen jó dolog úgy megérinteni valamit, hogy az nem kel tőle életre, nincs lenyomva, nem piszkál...stb. szépen türelmesen megvárja mi lesz :P.

    A BISről mindenki csak találgatott eddig akivel beszéltem. Én is azt teszem. Fórumok/munkatársak..stb alapján, meg amit lehet sejteni egy piaci modellről következtetve. Márpedig most a BlackBerry rá fog állni a tartalomfogyasztásra és remélem a BIS olyan áldozat lesz ami megnyitja a kaput például a 9900on is egy alapos OS frissítésre. Most kicsit kaotikus, hogy mi min hajlandó kommunikálni éppen, valamint ez egy nagyon jó kis készülék...is tud lenni bizonyos helyzetekben ;) Ha nincs mobilneted BIS-ed se nagyon van. Mobilneten netezni régen egy szenvedés volt, ma már nem az. Ha meg a biztonsági szolgáltatásaira valóban szükséged van ott a BES. De lehet csak nem vagyok elég fontos hozzá, hogy megéljem ezt az érzést. De ha éppen lehalt a BIS akkor mindegy van e mobilnetem vagy nincs nem kapok semmit :P.

    Annak nem lenne értelme, hogy az új BB10 nem támogatja a BIS-t mellette meg még mindig folyik gőzerővel a régi modellek eladása (nemrégen jött ki egy új Curve... :( ) Nekik meg kellenek a BIS szolgáltatásai vagy valami ami lefedi őket.
    De ha van a fórumon olyan aki nem csak laikusként ismeri a rendszert akkor úgyis nemsokára megtudjuk tőle a BIS sorsát... Egy fix infónak én is tudnék örülni erről :)

  • lilalur

    csendes tag

    válasz #860 üzenetére

    A Google és a BlackBerry kapcsolata már régen megszűnt. Kb egy éve (azt hiszem) a Google bejelentette, hogy nem fordít további erőfeszítéseket a BlackBerry alkalmazásaira és kivonul a platformról. Kb még abban a hónapban el is tűnt az összes BB-re szánt szolgáltatása, így a 'Google to phone' nem volt elérhető a készülékről (auch :( ). Ezután kis "hackerháború" kezdődött és sorra jelentek meg a nemhivatalos megoldások a BB-re (nálunk legalább is megfordult vagy 4-5 is) a felhasználók pedig sorra panaszkodtak a Google oldalain. Végül a Google visszarakta a régi szolgáltatásait újra. De immár support nélkül.

    Ezek nem mennek wifin csak mobilneten. Így a telefonkönyved szinkronizálása, a térkép, naptár, vagy a levelezés sem megy a BB készüléken mobil internet kapcsolat nélkül. Szomorú, de érdekes fricska egy olyan rendszer felé ahol a saját (!!!) BB ID-hez nem lehet hozzáférni wifi kapcsolaton át az első indításkor (auch :().
    A playbook QNX-e nem küzd problémákkal e téren és ebből kiindulva a BB10-en sincsenek galibák. BIS nélkül teljesen tökéletesen elvan. Lehet egyáltalán az új készüléken BIS-hez kapcsolódni?

  • lilalur

    csendes tag

    válasz #859 üzenetére

    Csak spekuláció de a QWERTY BB10 készülék szerintem soha nem létezett, egészen tavaly decemberig (azt hiszem akkor került fel az első, meglepően gyenge képzelőerővel megáldott photoshop concept a webre).
    Az új rendszer minden eleme egyértelműen az érintőképernyőre lett kitalálva, de a BlackBerry a mai napig mint a legjobb QWERTY telefon él a köztudatban és ez nem egy olyan dolog amit figyelmen kívül lehetne hagyni a cég számára most.
    Ha Heins bejelenti, hogy nem lesz QWERTY modell valószínűleg sokat veszített volna. Ugyanakkor nem nagyon értek rá vele foglalkozni sem. A cég felé pedig nőtt a nyomás. Hiába mutogatták az egyre jobb Z10-et, jöttek a jobbnál jobb tesztek a dev alpháról mindenki a QWERTY modellt akarta végre látni.
    A megoldás: Összedobtak egy olcsó gyengén designolt készüléket pár gyors ötletből. Eleinte csak, hogy mutassák, hogy van ilyen tervük is, majd végül odáig jutottak, hogy a bemutatóra legyártották ezt. Semmi extra erőfeszítés. Ott van, polgári kézbe még nem kerül mert nem igazán van benne még semmi.

    A végeredmény.. nem is lett olyan rossz mint az első terveken volt, de azért nem egy 9900 Bold.
    :) A végső formáját én kétlem hogy ilyen lesz. Ez a modell most arra pont jó volt, hogy lenyugtassa a QWERTY-re vágyók idegeit (lesz ilyen is) és időt teremt hogy a Z10 bizonyítson (nagyon jól fogy) valamint a QWERTY már jobban optimalizálva kerülhet forgalomba.

    Volt ígéret róla hogy a trackpad visszakerül. Remélem kapunk egy ilyen modellt is. A telefonon belül nem hiányzik, de a weben nagyon jól jön és a QWERTY nem arra kell hogy nagy kijelzőn filmezzen, vagy játszadozzon az ember vagy hasonlók. Azt se bánom ha csökken a képernyő érte :) az új rendszer pedig tetszik és végre nincsenek kőkorszaki állapotok az alkalmazásboltban. Csak ezért nem akarok HTC chachára váltani vagy a Nokia QWERTY-jére. :D türelmesen kivárjuk mire jutnak.

  • lilalur

    csendes tag

    válasz lezerpiramis #868 üzenetére

    A BIS tulajdonképen a mobil neted mellé van, az előfizetésedhez kapcsolódva... ha nincs épen BIS akkor is mennek a google cuccai a mobilneten. Ahol meg nem tudod elérni a mobilnetet ott a BIShez sem férsz hozzá. Nem?

Új hozzászólás Aktív témák