Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ksix

    tag

    válasz sanyci #52 üzenetére

    Hogy a francba lenne nehéz hamisítani?!?! Kb. 20 dolláros tétel az olyan NFC kártya, amin én állítom be az UID-et. Az Android 4.4 meg oprendszer szinten hozta be az NFC emulálást, még külön NFC tag se fog kelleni hozzá, ugyanazzal a telefonnal, amivel lelopják valamelyik tag-et, már oldják is fel a képernyőzárat. Hogy ne tudnák hol van, a "kocsi dokkolójában, a karórám szíja alatt és dögcédulámon, meg a bluetooth-os tollamban is" :C De enélkül is jóval egyszerűbb megfigyelni, hogy mivel oldod fel, mint lenézni egy ujjlenyomatot. Az NFC tökéletes mondjuk autós módba váltásra, amikor berakod a dokkolóba meg ilyesmikre, de biztonságra, ugyan már.
    Lehet, hogy én értettem félre, és atomrakéták biztonságos indításáról szólt a cikk, de szerintem pont civilekről és telefonbiztonságról beszéltünk. És persze, van kompromisszum, mert pl. iphone esetén van még a világon kb. 140 ezer ember a 7 milliárdból, akinek elfogadja az ujjlenyomatát a tulajdonos valós ujjlenyomata helyett, de azt legalább gyorsabban teszi, mint ez koppintgatós hülyeség, amit ráadásul akárki le tud nézni.

Új hozzászólás Aktív témák