Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Cifu #46 üzenetére

    "Milyen merevlemez az? Mit értesz "nagyon sok esetben" alatt?"

    A számítógépház nem megfelelő szellőzése esetén. Amikor az abban termelődő meleg levegő nem tud megfelelő módon távozni.

    Hideg időszakban 27-28°C-os hőmérsékletű panel lakásokban, ill. nyári forróságban még annál is melegebb szobában ez könnyen előfordulhat (még jól szellőző számítógépház esetén.)

    Anno a HWSW fórumon volt egy topic, ahol éveken keresztül gyűjtöttük a statisztikákat a felhasználók meghibásodó merevlemezeiről. Az interneten is volt több cikk arról, hogy a tartós, nagy meleg milyen mértékben ártott ezeknek a hardvereknek.

    Mert még manapság is, a számítógép legérzékenyebb része a merevlemez. Az elektronika, a lemezek, a fej... Szinte minden árt nekik.

    Egyébként a gyártók "ajánlását" én kétkedéssel fogadom. Nekem is volt két IDE merevlemezem, amely nagy valószínűséggel a tartós magas hőmérséklet (és később a tápegység elfáradása miatti feszültségingadozás) miatt hibásodott meg. Szerintem ideális esetben a HDD hőrmérséklete nem lehet 40°C-nál magasabb.

    Persze lehet, hogy a mai, modern HDD-k már valamelyest magasabb hőmérsékletre lettek kalibrálva, de én őszintén szólva kétlem. A technológia ugyanis a kezdetek óta vajmi keveset változott, és ugyanazok a "gyerekbetegségek" jellemzik az összes merevlemezt.

    No mindegy, mert a hozzászólásom lényege nem ez, hanem....

    Továbbra is az a kérdésem, hogy ha a merevlemeznek úgyis mindegy, akkor miért nem hosszában van elhelyezve mindig a merevlemez keret, hogy legalább a számítógépház szellőzése a lehető legjobb legyen?

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák