Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Ezekiell #110 üzenetére

    Talán egy fokkal normalizáltabb alapokra lehetne helyezni a pénzhez való hozzáállásunkat is, és az egész rendszert. Ez sajnos top-down nem megy, bottom-up talán. A crypto annyira friss (!!!), hogy kész megoldása nincs még senkinek, mit kéne és hogyan kéne csinálni, és én sem tenném rá a nyakam, de hogy ilyen hévvel fröcsögjek ellene, ahogy sokan teszik, az ugyanúgy visszataszító számomra. Egyszerűen még alakul, ennek idő kell nagyon, ki tudja, milyen kriptók lesznek itt 20 év múlva, BTC lehet történelem könyv lesz már, vagy éppen kvantumszámítógéppel bányássza valaki egy fúziós energián, honnan van erre kinek válasza ? És pont ezért hülyeség bármit is feltételezni.. De egyet tudunk: a mostani olaj alapú dollár a világ valaha volt leggusztustalanabb, legnagyobb lufija, ami egy célt szolgál, egy nagyon-nagyon szűk réteg markában lévő FED tart sakkban vele egy bolygónyi populációt, túl azon, hogy a rommá adósodott USA-t, mint a világ fő rendőrét ezúton egyúttal lélegeztetőgépen tartja, ami - ha most minden ország beintene a dollárnak - szimplán összeroppanna. A nagy amerikai álom arra alapul, hogy nyomtatunk észnélkül, fújjuk a lufit, lesz egy durva kereslet iránta, mert amelyik kitermelő ország nem a mi bábkormányunkat tartja, aki dollárért adja el az olaját, hanem másikat, és EUR-ért adná, azt lerohanjuk mondvacsinált indokokkal a g*be. Mindeközben a dollár mókuskerék pörög, irdatlant kaszálunk, irdatlan tőke koncentrálódik a kezünkben, irdatlan hatalommal párosulva, amivel bármit megveszünk (csak egy legárvább példa az anyahajók és a teljes hadigépezet) és ezekkel a játékokkal bármikor bárkinek odabaszunk, ha a kis játékunkat fenyegetik, mindeközben az egészet még be is betonozzuk és full legitté tesszük. A játék pedig már annyi hosszú évek óta megy és működik, hogy ezalatt felnőtt lazán 2 (ha nem 3) generáció, akiknek erről nemhogy fogalmuk sincs, de egyenesen tündérmese, konteó és hasonlók világát képezi, és úgy gondolja, ez a norma, mert ebbe nőtt bele és ez így jó, és úgysem fog változni, és és és ... [n+1 indok, ami szép és jó, csak köze nincs ahhoz, hogy ébresztő, valami kurvára el van b*va].

    Érdemes alternatív dolgokat is olvasni, amit a mainstream media "valamiért" elfelejt kihagyni két "leszúrta, kigyulladt, elütötte, megütötte, megdugta, balpolitika, jobbpolitika" között, míg a hatalom világszerte az oszd meg és uralkodj elve mentén osztja két vagy több részre az embereket, nehogy esetleg egy szélsőjobbos és egy ballibsi összekacsintsanak, hogy hát Béláim ez így fos, fogjunk kezet, oszt váltsukle.

    A másik, hogy ez lassú folyamat. Nem úgy esik szét, mint az első Halálcsillag, hogy "ding" és megtörtént, hanem szép lassan, évekbe fog telni. Ma ennyi a kriptók MCAP-je, dollárban kifejezve, holnap annyi, holnapután meg amannyi. És lehet lesz olyan is, amikor nem dollárban fogjuk "mérni" az értékét (csak még erre áll a fiat agyunk), hanem fordítva: elég szokványos és megfogható lesz mindenkinek, hogy 1 kiló kenyér hány XY kripto-t ér, meg 1 hektoliter olaj hány OIL :D például, csak hogy írjak valami félpoénosat is. Itt semmit sem lehet tudni, csak azt, hogy a jelenlegi rendszer minden szinten, minden fronton mértéktelen hazugságokkal van már tele, a hírek, a pénzügyi szektor, az egész civilizációnk lényegében. Kicsit mint a Római Birodalom (vagy bármelyik nagy igazából), az összeomlás előtt.

    De ha közelebb zoom-olunk, milyen technológiák érkeztek az elmúlt években nagyonhirtelen IT-ban, egészségügyben, robotikában, automatizálásban, logisztikában, mezőgazdaságban, satöbbi, és ezek hogyan kapcsolódnak a mindennapi életünkkel, a felgyorsult tempóval, mindeközben a globalizáció már rég rajtunk + mellétesszük a geopolitikai összefüggéseket, amiket vagy látunk, vagy sem, jelszó: follow the money, nem nehéz kitalálni, hogy egyre több gondolkodó emberben merül fel igény VALAMI ÚJRA a pénzügyi rendszert illetően is, ami végeredményben nem más, mint a javak elosztásának rendszere, ha nagyon le akarjuk deriválni. És ettől még nem feltétlen lesz se igazságosabb, se jobb, se ilyenebb, se amolyanabb máról holnapra a pénzügye egy utcára szaró indiainak, de VALAMI ELINDULT és ezt kell érteni... ahogy előttem írta egy hozzászóló, amint az emberiségben felmerül az IGÉNY valami jobbnak vélt iránt, megszüli az eszközöket is hozzá előbb-utóbb. A blokklánc technológia és a kripto-k csak előfutárai annak, ami készülhet a jövőben, vagy elbukik, vagy sem, ami most történik, az örökre itt marad velünk és bölcsője lesz annak, amit ma még senki sem lát. De azért az nagyon nem mindegy, hogyan állunk hozzá magunkban belül, mentálisan, mert azt szajkózni nagy nihilben ülve, hogy "álmodj csak" meg "ez eddig is így volt" és társai, nos, nem ők fogják előrébb vinni a világot, ezt mindenki látja... Aki meg beletolja a teljes megtakarítását, mondván, 19-re lapot húzunk, annak szimplán elmentek otthonról (vagy másik oldalról nézve: annyira elkeseredett és kétségbeesett embermilliók, ami utal arra, hogy ott és náluk kurrrvára nincs rendben valami a mostani pénzügyi rendszer kereteiben, ergo mint a víz a repedéseken, megkeresi az alternatív utakat, annak reményében, hogy jobbá tegye az életét, aztán vagy bejön, vagy nem, többnyire inkább nem, mint igen, de a lényeg hosszabb távon nem ez, hanem a szimpla jelzés, hogy emberek milliárdjai élnek iszonyatosan nagy szarban..).

    Lehetne még itt sokat filozofálni meg lamentálni dolgokon, szerintem tök értelmetlen. Tekintettel a kriptók mostani, teljes világon használt FIAT mennyiséghez viszonyított volumenére, szolídan mosolyogja meg minden fiat hívő azokat, akik elkezdtek játszani, nem kell egyből kurvaanyját kiabálni, meg dögöljönmegmindezni, stb. A VGA hiány általános chiphiány, ahogy memória, processzor, minden istennyila elszállt a pár évvel ezelőtti ekvialens opciókhoz képest, megögölni pedig nem a bányákba fogunk, hanem ha Szibéria alatt elkezd durván kiolvani a metán réteg és a légkörbe kerül, vagy a mikroműanyag a vizeinkben marad és megesz minket a rák. A kripto-k mögötti technológia itt marad velünk, lehet ezt energiahatékonyan is csinálni, meglesz rá az eszköz, ebben biztos vagyok, a kérdés majd megint csak az, mire használjuk. Mert eddig minden, ami új felfedezés és centralizálódott valahol, legyen az akár atomenergia, akár szimpla villamos energia, egy nagyon szűk kör érdekeit szolgálta, egy nagyon széles kör kárára. A decentralizáltság a kezdeti igen heves viharok után talán hoz évek múlva egy olyan - sokkal kiegyenlítettebb - "valamit", amibe mondjuk natívan bele van kódolva valamiféle igazságosabb elosztás, akármi... olyan elvek mentén, amire minél többen állnak majd át, és elkezd működni, annál többen ismerik fel, hogy .. akkor ők is. Amit talán nem a mostani klasszik közgazdasági elméletek hajtanak, hanem valami magasabb szintű akármi tikkel be az emberek agyában, hogy neeeeeem akar ő már mohón romgazdag lenni, elég csak az, ha jól meg tud élni kényelmesen, a többi 8 milliárddal együtt.

    Ezekhez a forradalmi változásokhoz a múltban mindig világégések kellettek. Hatalmas háborúk, válságok, kurva nagy zakók. Kérdés, itt is ez vár-e ránk, vagy kigyullad legalsóbb szinteken is a fejekben az értelem szikrája, mert örökké nem fog tartani az, amit eddig műveltünk szisztematikusan, és nem igazán működnek a régi "receptjeink".

    Nagyon kíváncsi lennék, ki tudna itt és most vázolni egy új, utópisztikus világot. Senki. Igaz.
    De ettől még lehet törekedni arra, hogy szépen, fokozatosan, váljunk meg a régitől, vagy próbáljunk ki valami újat.

    Ma lehet beletörik a fogunk, holnap meg ki tudja mit hoz nekünk.

    Mindenesetre amíg decentralizált, addig olyan nem történik vele talán, mint az atomenergiával, ahol volt egy ország, akinek ki kellett próbálnia, milyen az, amikor nem áramot termelünk vele, hanem holttesteket.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák