Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz @tco@ #103 üzenetére

    Én is így tenném, egy kis részt crypto-ba közép/hosszú távra, max lenyelem a békát ha megszûnik, de valljuk be... na mindegy... :D A maradék meg maradhat az épp hülyére inflálódó fiat-ban.

    A bankok és befektetési alapok meg ugyanúgy játszanak, a mi befektetett lóvénkkal, csak ha ôk borulnak, le van tojva, Lehmann után sem vágtak le fejeket 2k8-ban, pedig nem volt túl szép dolog azt a rengeteg szar hitelt a csinik közé csomagolni, de hát ez a "biztonságos, szabályozott" játék már csak ilyen :))
    Ha játszunk, akkor legalább tudatosan, nem úgy, hogy lefekszek aludni, aztán váratlanul ébredve másnap, szakad a világ összes tôzsdéje, meg megy a vakarózás, hogy mi legyen a gigahullámok miatt kialakult káoszban a japó és svájci frank hitelekkel, meg sorolhatnánk még.
    Míg a fiat-okra sokan úgy tekintenek, hogy stabilabb és biztosabb, mint a kriptók, elfelejtik, hogy a szônyeg a lába alól hamarabb kimegy fiat esetén, mivel okos ember nem teszi vagyona zömét kripto-ba (ha igen, akkor tényleg vagy hülye, vagy tud valamit), ergo amikor bukik a portfolio-ja értéke, max lenyeli a békát keserû szájízzel, de amikor a bankszektor ajánlja ki mindenkinek mosolyogva az olcsó hitelt, aztán az árfolyam elszáll a picsbe, hát az nekem melegebb pite jóval, mint holmi BTC ingadozás a sok gyenge kéz (meg robot, stoploss) miatt.

    Ja és ha a szomszéd n+1 kretén körülöttem devizában adósodik el, aztán borul a bili, még az én befizetett adómból mentsék ôket, miközben az utak hulladék állapotúak, a kórházak meg tetves szar állapotban.
    So much about állami szerepvállalás, adó, fiat, satöbbi.
    Én a jelenlegi pü rendszer masszív bedôlésének drukkolok, nem spekulatív céllal, a németek meg rajzolgatják közben az alapjövedelem terveit, kiváló. Nem az fogja fellendíteni a gazdaságot, hogy mindenki dolgozik mint barom, közben az automatizáció és robotika ugrásszerûen fejlôdhetne.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák