Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stylefilter

    csendes tag

    Én sajnos nem tudok mit kezdeni az új játékok driveres támogatottságával, mivel hogy 2020 Október 19 óta nincs olyan driver, amivel használható a Freesync! Így ezt a driver-t többszöri sikertelen próbálkozás után kénytelen vagyok megtartani és soha többé nem frissíteni.

    Mióta megtapasztaltam a freesync által nyújtott ultrasmooth játékélményt, azóta nem vagyok hajlandó vsync 60Hz-re visszaváltani, csak mert a gyártónál nem képesek működő drivert fabrikálni 3 év alatt.(Igen, 3 éve köztudott probléma, hogy néha csinálnak olyan driver-t, amivel működik a freesync, de nem jellemző)
    (RX580-at használok)

    [ Szerkesztve ]

  • Stylefilter

    csendes tag

    válasz Bib #12 üzenetére

    Nem.
    Tegnap, amikor naív módon lefrissítettem a legújabb driverre, mert azt gondoltam, hogy fél év alatt már biztos kijavították a freesync hibáját, de hát persze hogy nem :D akkor azonnal visszaraktam az Adrenalin 2020 Edition 20.10.1 (10/19/2020) és a Hitman 3 (is) nagyon szépen fut vele. Tartja a 75 FPS-t high-on. Nem tudom, hogy van-e értelme bármilyen friss driverrel próbálkozni RX 580 esetében. Ezek szerint nem sok vizet zavar.

  • Stylefilter

    csendes tag

    válasz gaborw #14 üzenetére

    Ha rákeresel a Radeon broken freesync kulcsszavakra, látható lesz, hogy ez egy évek óta fennálló probléma. Némelyik driver orvosolta néhány kártya esetében, majd a következő egy tucat driver ismét tönkretette bizonyos kártyáknál. Valakinek működik, valakinek nem.
    Van aki meg nem tud róla, hogy nem működik, mert fix 60 Hz-et használ.

    Az én gépemen csak a driver van fent Radeon szoftver nélkül, az OC-t és az optimalizálást Afterburner végzi + van még egy LG monitorvezérlő driver. Ha egyedi esetről van szó, akkor ezen a vonalon lehetne elindulni, de ha bármi más lenne a hiba, akkor nem működne tökéletesen az Október 19 AMD driverekig bezárólag. Mindig is így használtam és semmi sem változott az AMD driveren kívül. Aztán természetesen frissítettem a monitor vezérlőt és az Afterburner-t is, amikor tönkre lett téve a freesync, de természetesen nem ők okozzák a problémát, hanem maga az AMD driver rossz.

    Majd lehet, hogy megérdeklődöm itt a fórumban. Egyelőre elvagyok a régebbi driverrel.
    Most már úgy vagyok vele, hogy ami tökéletes, ahhoz nem szabad hozzányúlni.

  • Stylefilter

    csendes tag

    válasz Abu85 #19 üzenetére

    Pár hétig használtam a Radeon szoftverét, de mivel nem professzionális a hozzáállásuk, ezért megbízhatatlan és bugos.
    Volt olyan, hogy nem mentette el a feszültséggörbét, amit nagy odafigyeléssel összelegóztam / volt olyan, hogy driver frissítés után egyszerűen kikerültek bizonyos állítási lehetőségek a szoftverből, aztán a következő driverrel ismét bekerültek, ami megint csak használhatatlanná tette az elmentett profilom / előfordult, hogy minden visszaállt default-ra és csak onnan jöttem rá, hogy iszonyat meleg volt a kártya, de ő közben azt állította, hogy be van töltve a profil...
    Szóval no fucking way.

    Az Afterburner-ben megbízom. Sok munkába telt behangolni egy tökéletes profilt, amit minden rendszerindítással szépen betölt, ha esik, ha fúj. Nincs olyan, hogy nem.
    Csak azt teszi, amit kérek tőle. Nem változik meg sunyi módon. Bármikor frissítem, a régi profilom automatikusan betöltésre kerül, szóval úgy működik, ahogy egy szoftvernek működnie kell, miközben a Radeon szoftver úgy változik, mint a szél és random anomáliákat okoz.

    Mielőtt bárki megvádolna, az új drivereket leteszteltem Afterburner nélkül, feltelepített Radeon szoftverrel is, de ugyanazt az akadozó mikro lagot produkálták az új driverek adaptív képfrissítésnél.

  • Stylefilter

    csendes tag

    Update: Adtam még egy utolsó esélyt a szoftvernek, de ezúttal az auto-detect hardware csomagot töltöttem le és bepipáltam, hogy távolítsa el az előző driver maradványait. Mindent megcsinált automatikusan és úgy tűnik, hogy ez volt a gond! Most már működik a freesync!

Új hozzászólás Aktív témák