Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Avalon126

    friss újonc

    válasz Berci77 #18 üzenetére

    A lapszintekhez:
    - A játékosok összesorsolása Duelben és sima 1v1-ben klán liga alapján történik, a kártyák szintjét nem veszik figyelembe (az egyik hivatalos videóban hangzott el). Emiatt a ligákon belül is jelentős eltérések lehetnek a lapszintek között, ami az alacsonyabb szintűeknek nagyobb hátrányt jelent, mint CW1-ben (ott nagyon ritkán jött össze egy-egy 13-as lap, míg itt simán jöhetnek ellened teljesen maxos deckkel).
    - Ezen kívül úgy vettem észre, hogy a kupaszám – inkább a rekord, mint az aktuális – szintén számít a sorsolásnál (kevésbé szigorúan véve, mint ladder meccsek esetén). Tehát szerintem olyan deckkel érdemes menni, amivel ladderen is sikeres vagy, illetve ennek nagyjából megfelelő szintűvel.
    - Ha ragaszkodsz egy konkrét minimum lapszint előírásához, a 11-es átlag szerintem a kisebbek számára is teljesíthető követelmény. Úgy gondolom, magasabb ligában (Gold III, Legendary) az ellenfelek túlnyomó többsége nem fog ennél alacsonyabb szintű lapokat hozni.
    - Eddigi megfigyeléseim alapján azonban ez nem mindig elegendő. Duel és 1v1 ellenfeleim (általában 6300 feletti rekord, gyakran nem is kicsivel) többnyire maxos vagy majdnem maxos deckkel jönnek (hasonlóan, mint ladderen). Ellenük nem mennék sokra, ha 11-es szintű lapokat vinnék.
    - Javaslom, hogy ha valaki úgy tapasztalja, hogy a szintek miatt (hiába teljesíti az esetlegesen megadott minimum követelményt) nem tud eredményesen részt venni Duelben vagy 1v1-ben valamelyik (vagy több) deckkel, inkább támadjon vele hajót. Itt viszonylag nagy esély van a győzelemre. Sokkal jobban megéri, Gold + ellenfél klánok hátráltatása + sikerélmény miatt, mint az előbbi két játékmódban folyamatosan kikapni.
    A hajókhoz:
    - Helyzettől függ. Szerintem alapvetően az előttünk lévők (ha vannak) közül érdemes azt a hajót támadni, amelyiket a legtöbb esélyünk van utolérni, megelőzni. Ez általában a közvetlenül előttünk lévőt jelenti. Ha egy hajó szorosan mögöttünk van, érdemesebb őket támadni (feltételezhetően ők is minket támadnak), nehogy megelőzzenek.

Új hozzászólás Aktív témák