Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz ddekany #281 üzenetére

    a belbecs miatt írtam jaja, hogy 'nyönyörű .-))))
    " ... Ha ebben kigyönyörködtük magunkat, akkor azért van ott egy kupac történelmi hordalék, ami visszafelé kompatibilitás és igénytelenség/tudatlanság végett úgy maradt. ... "

    ezzel a részével végképp nem vagyok tisztában
    .-/
    biztos volt ahol ha lehetett a munka könnyebbik végét fogták meg
    de a unix születésétől kezdve szép rendszer ... terveztem megtanulni, ... vagy a bsd-t, mert tökjó hogy az osx meg bsd ... csak már igyekszek minél kevesebbet a gép előtt lenni ...

    #282 Gargouille:
    " ... A linux a maga módján szintén szép, ha nem a felületére gondolsz esztétikailag, .... "

    azért a linux-ra már 97-ben annyi kinézet volt hogy rengeteg.
    különböző ablakkezelőket lehetett kiválasztani telepítéskor és azokon belül is rengeteg változat volt, csak régen is volt már nem elmékszem rá ... enlightenment, ... vagy volt a windowmaker ... ezt az openwindows -t is nagyon bírtam ... vagy a CDE-t

    " .... hanem a műszaki beltartalomra, a felépítésére, tehát a rendszer logikája szempontjából nézed.... "


    jaja
    .-)
    az OS-nél csak az a fontos, hogy stabil legyen és gyors
    ( meg persze azért legyen jól átlátható a kezelőfelüet )

    az OS egy használati "tárgy" ... a jó használhatóság, könnyű átláhatóság szeintem fontos a munka közbeni hajtáskor ... ezért is csípom az osx-et. pláne a szinezést ( amit kikapcsoltak több éve, és xtrafinder-rel kellett visszakaccsolni, a sidebar-t. olyan jó az osx használhatósága, hogy 94 óta használtam commandert ( norton, volkov, dos navigator, far comander ), 2008-tól osx-et, és amikor mondták, hogy osx alatt elhagyja a pc-s ember a commandert, nem hittem el, de tényleg. commanderből már körülményesebb használni a gépet, mint finder-rel. már csak dísznek maradt fenn a double commander

    #296 vicze1
    " ...Az hogy a GUI-t jobbra vagy balra tolják érdektelen, nem az az OS. ... "
    jaja .-)
    mókusvakítás az a GUI reszelgetés állandóan, mind osx, mind win vonalon
    ja meg alaplapoknál a BIOS is úgy néz ki, mint egy űrhajó vezérlőterme
    ebbe ölni időt, energiát. elképesztő.
    #243 vicze1
    nekem az is hiányzik, hogy régen jobban volt egyénisége mindennek. telefon, tv, szmítógép, ma meg már minden flat... kiölték belőle a lelket ... ha kellene még új gép, megpróbálnék szerezni valami régi házat, bele valami non-rgb-s hardware, mellé két 21"-os trinitron képcsöves CRT,
    retro
    .-D

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák