Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Vartanus #1 üzenetére

    3800 akart lenni, meg is heggesztettem. :R

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Oliverda #83 üzenetére

    A Lakefield talán a legheterogénebb termék a PC-ben, hiszen már processzormagok szintjén sem homogén. Igazán jól ezt csak OpenCL-lel, vagy hasonló megoldásokkal lehet programozni, mert az figyelembe veszi, hogy a processzormagok is eltérők. Más esetben az van, amit most látsz. Fut minden a kicsi magokon, a beviteli adatokat pedig kezeli az egy szem nagy mag.

    Az Intel nem véletlenül csinálja a oneAPI-t, ami kínál DPC++-t. Ez ugye a standard ISO C++ kiegészítése a Khronos-féle SYCL-lel. Hasonló az AMD-nek a ROCm-je is, csak ők nem akarnak a Khronos megoldásaira építeni, hanem írtak maguknak technológiát a nulláról.

    Emellett mindkét opció kínál CUDA konverziót. Az Intelnek erre van egy DPC++ Compatibility Tool fejlesztőeszköze, amely segít portolni a CUDA kódokat DPC++-ra. Az AMD-nek ez a HIPify, ez egy eléggé source-2-source fordító, amely a meglévő CUDA kód alapján köp egy HIP kódot, amit nagyrészt csak fordítani kell. Az alapkoncepció az Intelnél és az AMD-nél is ugyanaz, csak más eszközökkel oldják meg. Az Intel leginkább a Khronos Group technológiáira épít, míg az AMD írt saját alternatívákat. Egyik sem rosszabb a másiknál, de szükség van rájuk. Talán nem a Lakefiledhez, de az Alder Lake asztali verziója az 8 kis mag és 8 nagy mag. Nem fogod azt tudni ISO C++-ban úgy programozni, hogy az összes mag aktív legyen. Vagy az egyik kluszter az, vagy a másik. Szerencsére a SYCL-re építő DPC++ pont erre a problémára való. Meg még másra is, de az járulékos extra.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák