Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunt3r22

    őstag

    válasz Jaffa75 #1337 üzenetére

    Samsung, Lg, Sony mind madárnak nézi ha megnézed.. 1 éves telefonok és a Sony már nem ad ki rá frissítést. Eleve az lenne a lényege, hogy a gyengébb hardwerű telefonokra van kitalálva a KitKat. Jó persze ott vannak a cm-ek stb, de nem mindenki akar mókolni csak azért, hogy működjön az a szerencsétlen telefon. :U

    Sony Z2-Z3 példája ugyanez. Z3-t megint mint egy innováció akarják eladni, Z2 nincs fél éves. :U

    Lehet itt az Apple-t szidni, de a többi gyártó sem különb, sőt esetleg rosszabb. :K

    Xr

  • KraX

    őstag

    válasz Jaffa75 #1337 üzenetére

    Hasznaltam mostanaban (2014 januar-februar-marcius kornyeke) akkori csucs droidos telefont (lg g2) es nem nagyon nyerte meg a tetszesemet. Aztan elcsereltem Bilux forumtarsal egy i5s-re es azota kisimult az arcom. :)

    Kontra:
    - Out of the box akadt a menukben es a UI egy bika eros hardverrel a rendszer. Tudom, hogy ez elsosorban nem a google hiabaja, hiszen a nexus 5-on valoszinuleg ilyen problemam nem lett volna, de sajnos az meg vekony volt akkukapacitasban egy g2-hoz kepest.

    - A hulladek bloatware-eket nem lehet torolni, csak tiltani -> feleslegesen fogja a helyet. (nyilvan lehet, de sutni-fozni a konyhaban szoktam es nem ROM-ot, nincs kedvem baszakodni vele)

    - A nullkilometeres telefonon mar elso napon app.google play store error message box-ot kezdett hanyni a keszulek.... Azzal kell toltenem az idomet, hogy turom a netet, hogy hogyan lehet kitakaritani egy vadonat uj telefonnal egy error message-et... no comment!

    - A telefon a 10A-s rom-al erkezett, ami azonnal ugy inditott, hogy hosszabb wifi hasznalat utan nem volt hajlando bekapcsolni a mobil netet csak ugy ha ujrainditottam! vagy repulo mod ON - OFF.... vicc kategoria. Ezt megint lehetett orvosolni ha nem a magyar telekomos hanyadek os-t hasznalom hanem a 10e-t amiben javitottak mar a hibat, DE az nem volt elerheto akkor a magyar telekomnal....! NEM AKAROK ILYENNEL FOGLALKOZNI A SZABADIDOMBEN... raadasul mind az LG igergetese, mind a szolgaltato baszakodasa miatt varhatja a user, hogy mikor jon ki vegre egy uj gyari rom, ami mar vegre megjavitja az ilyen alapveto hibakat...
    Ez nyilvan nem a google hibaja, hanem a szolgaltatoe + a gyartoe, de engem mint usert ez is hidegen hagy... nem tudom normalisan hasznalni az ujonnan vasarolt telefonomat, mert ilyen ordas hibat tartalmaz a rom...

    - Google rendszerrol:
    Fel akarok telepiteni barmilyen appot, az kihanyja, hogy hozza fog ferni a kepeimhez a mikrofonhoz stb stb stb...egy valasztast hagy a usernek elfogadod vagy nem telepited! Miert nem lehet ezt allitani? NE ferjen hozza, csak akkor ha en azt engedelyezem! iOS alatt ezt mind szabalyozhatom. Ott en mondhatom meg, hogy egy hulladek app miket hasznalhat es miket nem... Elfogadom ha vkit ez nem zavar, engem nagyon idegesitett.

    Pro:
    - Nagy, jo minosegu kijelzo. Az hogy HD volt nem szamitott, mert 320 px/inch felett en mar tokeletesen elegetett voltam a kijelzo felbontasaval, de szamomra jobb volt a nagyobb kepernyo, mert sokat olvasok rajta.

    - Eros akku. Ez is nagyon franko volt, a keszulekben. Igen sokaig kepes volt kibirni, altalaban masfel - ket naponta toltottem fel.

    - Par apro szoftveres beallitas: erosodo csengo hang pl hianyzik, amit gyari iOS-en nem lehet beallitani, ami gyokerseg.

    Egyebkent, hogy jo dolgot is emlitsek, az Android L UX szamomra nagyon tetszetos es letisztult. Meglatjuk milyen lesz a gyakorlatban.

    Tanulsag szamomra, ha esetleg ujra androidra adnam a fejem, az csakis gyari rendszert futtato keszulek lehet, mind a frissites mind a bloatware-ek miatt (talan a HTC sense UI-a meg ami eleg fuid ahoz, hogy az ember fia kiprobalja, de ez is szemelyes preferencia).

    Az iPhone 6 pedig nem sok innovaciot tartalmaz. Igazat kell adjak ebben a tekintetben a biraloknak, de a telefonok mind hardveresen mind szoftveresen nagyon ossze vannak rakva (2007 ota hasznalok iOS-t). Aki most csereli az i4, i4s keszuleket, annak szerintem megerheti a csere. Nekem az i5s meg tokeletesen hasznalhato keszulek, majd talan az i6s + lehet egy levalto alternativa.

    [ Szerkesztve ]

    For the God Emperor!

Új hozzászólás Aktív témák