Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz tolto #525 üzenetére

    A Note 5-nek valóban gyengébb kicsit a kamerája fotók esetén, ebben az A2 mindenképp jobb. Itt jól össze tudod vetni az A1, Note 5 és A2 kameráit. Ahogy látom, jobban le van maradva az A1 a Note 5-tól, mint amennyire a Note 5 az A2-től. Videó tekintetében szebb a kép az A2-nél, viszont jobban tolerálja a Note 5 a kézmozgást, de egyik sem kimagasló.
    Azért az nagyon fontos tudnivaló, hogy youtube videóval nincs esélyed összehasonlítani kamerák képeit fotók terén, még a 4k-s videók is kevesek lennének az összevetéshez.
    Szóval kamerában az A2 a jobb, de nagy öröm, hogy nincs olyan hatalmas lemaradásban a Note 5, mint ahogy elsőre feltételeztem.
    A proci terén lelkesen írod, hogy gyengébb, mintha olyan jelentős lenne a különbség. Hadd kérdezzem emg, hogy mire tervezed használni a telefont? Mert ha nem játékra, akkor nem fogod tudni érzékelni a procik közti különbséget (hiszen alapvetően ugyanazon prociról van szó, csak magasabb frekvencián fut az egyik, mint a másik CPU és GPU terén, amit alapvetően játék esetén fogsz csak tudni kihasználni.

    Ne értsd félre, nem akarlak rábeszélni a Note 5-re, de amiket felhozol érvként, azok épp nem túl erősek.

    Tényleg aszerint gondolkozz, hogy ha a gyári droid és a lehető legjobb kamera kell a pénzedért, akkor A2, ha a nagyobb akku, MIUI és az olcsóbb ár, akkor a Note 5. Zene terén pedig dönts te, én már több éve BT fülest használok, ebbe nem fogok beleszólni.

    Az én meglátásom az, hogy egységnyi forintra lebontva (tudom, nincs ilyen érték) a Note 5 többet ad a pénzemért, mint az A2, illetve az A2 nem lett akkora durranás, mint az A1 volt anno (az sem volt tökéletes, vissza is váltottam a Galaxy S7-re, amit a Note 5 váltott le). Ettől még az A2 egy irgalmatlanul jó vétel. Viszont számomra a Nokia 7 Plus ad annyi extrát az A2-höz képest (jobb kamera, nagyobb akku, 3,5 jack, ha kell, NFC), hogy erős konkurenciát jelent. Így míg tavaly az A1 50-100.000Ft között nagyjából minden készüléknek alteratívát jelentett általános erényekkel, addig az A2-t házon belül a Note 5, a piacon szolgáltatói kínálatban pedig a Nokia 7 plus erősen szorongatja.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák