Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    Lehet, hogy csak én vagyok helikopter, de nem értem, miért büszkeség, ha az ember meg van elégedve a 3-4 éves telefonjával. :U

    Ha nem vált volna le az LCD a képernyő üveglapjának belsejéről és nem lenne ma gyakorlatilag használhatatlan a 2 mag 1 GB RAM és az ICS alap, még mindig használnám a 2012-es, 4,3"-es telómat (sőt, az 1 mag 512 MB-os 3"-es modellemet talán még szívesebben). De épp a minap már a 4 GB RAM-ra is olvastam fanyalgást itt a fórumon. Egyes vasakra pedig esélytelen 4.4 fölötti Androidot hegeszteni. De minek is? Hiszen még ha el is fut rajta az OS, a szoftver vagy nem fér rá, vagy csak vánszorog. Iszonyú szégyen, ami ma az IT (főleg mobiltelefónia) terén zajlik. De oké, a fejlődés jegyében fejlesszünk új vasat új fícsörökkel, új szoftverrel! Igaz, ezeket jóval kevesebben vennék, ha a régi vasakra még lenne használható szoftver. Semmi gond, nyírjuk ki a régi vasat szoftveresen, így bőven lesz igény az új vasra! :W

    Félreértés ne essék, a Fairphone koncepcióját imádom. Le a kalappal előttük. De ha a szoftvert nem ők írják, akkor pontosan ugyanaz lesz egy-egy Fairphone modell sorsa, mint bármelyik másik nem szétszedhető modellé. Felhasználói szemmel semmi nem változik. Megveszem jó pénzért, pár év múlva cserélhetem le az egészet, hiszen szoftveresen a régebbi komponensek nem lesznek támogatottak (lásd Win11 vs. öregebb Core generációk). Legfeljebb annyival leszünk beljebb, hogy nem egyben kerül a veszélyes hulladékba, hanem darabokban, alkatrészenként, esetleg szelektíve.

    A világ hozzáállását kellene megváltoztatni, mert az a fejetlen kapkodás, ami ma megy, az fenntarthatatlan.

Új hozzászólás Aktív témák