Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dandris

    tag

    válasz Cathulhu #446 üzenetére

    "cserebe neha meg az 1080p is megfekszi a gyomrat a kartyaknak"

    már az nv is jelezte, hogy korai játékon futott - ha még itt jársz akkor nincs mit beszélni...

    3dguru 50%-os teljesítményt mond 1080ti és 2080ti között...

  • b.

    félisten

    válasz Cathulhu #446 üzenetére

    Látványban azért lesz előrelépés szerintem. Nem igazán láttunk kész termékeket még, csak demókat amik félkész állapotban vannak, meg hát érkezik egy fontos WIn frissítés is ősszel.
    Ha a fejlesztők átveszik a Frostbite megoldását, vagy esetleg alternatívan közelítik meg és fektetnek bele munkát, akkor az már ezen a generáción is kompenzálja az RT teljesítményvesztését az elméleti arch és sávszél növekedés.( BF5 ben például 10-15 % közötti teljesítmény vesztést irkálnak,a látszódó tér méretétől függően, ami szerintem egyjátékos módban, vagy sztori orientált játékban bevállalható, főleg ha mondjuk 30-40 % brute force növekedés is jön mellé.
    Óvatosan kell kezelni ezt az 1080P is megfekszi a gyomrát kijelentést, mert ez lehetséges, hogy pár játékban így lesz,meg az is lehet hogy sok játékban nem így lesz. Ezt kizárólag a TR ből vonja le pár ember amire már jött azóta magyarázat- Ettől függetlenül Asetto 8 K ban 100 FPS mellett fut RTX működése közben, igaz nem tudjuk még a beállításokat. A videó alapján nem volt low szerintem a beállítás és egy GPU-s rendszeren ment.
    AKi emlékszik anno mi volt az Élsimítások megjelenésekor, hogy egy egy kártyán diavetítéssé változott a kép az most sem biztos, hogy meglepődik.
    Tehát szerintem igazából csak pár képkocka erejéig láthattuk mire lehet képes a raytracing, de azért a legtöbb szoftverfejlesztő szuperlatívuszokban beszél az eljárásról és pozitívan reagálnak rá.
    Évek óta a legfontosabb előrelépésnek tartják a grafikai fejlődés útján.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák