Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibaimp

    nagyúr

    Soha nem felejtem el: egyetemen, mikor a CD "elérhető" árba került, mindez 1995-ben, volt a koliban egy srác, akinek volt egy HP írója, abban az időben ez egy vagyon volt, és elmentem hozzá kiíratni a cuccaimat, és a lényeg, hogy a 600MB-os CD-re kiírattam a komplett HDD-met (620MB-os volt, ha jól emlékszem). Egy Kodak gyártmányú aranyozott lemezre írta, a lemez volt 1500Ft + 1000Ft írás. A lemezt ma betettem a DVD írómba, csont nélkül viszi. Ez olyan régen volt, hogy a lemezen még nincs feltüntetve, hogy hányszoros sebességgel lehet írni, mivel ez a technika akkor még nem állt rendelkezésre, így nem is volt értelmezve, vagyis közel 1,5 óráig tartott mire kiírta a lemezt.

    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a CD elterjedésében annó, nagyban segített az, hogy egy lemez mérete megközelítette az akkori, még elérhető árban lévő HDD-k méretét. (persze akkor is volt már 3,2GB-os hdd, de aranyér adták). Szóval nem 128GB kellene, hanem 10TB egy lemezből és máris jobban terjedne. Persze tudom technológiai akadálya van.

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Új hozzászólás Aktív témák