Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kumite

    aktív tag

    Bár (An)Dante a legtermékenyebb cikkíró, soha nem érheti kritika sem márka-elfogultsággal kapcsolatban, de meg szeretném kérdezni, hogy ez a hír mennyire tartozik ide? Illetve ennyi erővel miért nem írtok arról, hogy a Microsoft SQL Server mikor kapott utoljára frissítést. Mert értem én, hogy Apple és érdekelt a mobiliparban, de teljesen más üzletágról van szó...

    Mondjuk a fenti gondolatmenet felötlött már bennem a tabletekkel kapcsolatban is. iPad új volt, a kategóriája is új értelmezésben közelítette meg a tablet fogalmát, volt is itt róla teszt. Samsung Galaxy tab is új volt még, iPad is tesztelve volt, hát annak is illik itt lennie. De a későbbiekben nem hiszem, hogy a tablet (és az online zenei üzletág) az oldalra profiljába tartozna.
    Ezen gondolom a vezetőség is elgondolkozott már, azért vannak itt a tablet hírek és tesztek.

    A körítés, amit az Apple körérakott, az meg több mint vicces ÉS szánalmas egyben: "A nap, amit sosem felejtesz el"... Remélem még a legelvakultabb fanok is elhúzták egy kicsit a szájukat ezzel kapcsolatban.

  • Kumite

    aktív tag

    válasz nord_ #9 üzenetére

    A Nokia mobilkészülékei sem telefonok. A WinPhone 7-esek sem. Az Androidosok sem. A Bada-sok sem. A BlackBerryk sem. Egyikük sem. Mindegyik legalább annyira komplexen kezedbe adja "AZ" eszközt.

    De továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ez nem hír. Pláne nem mobiloldal hír. Nem világrengető hír és főleg nem annyira, hogy ezt a napot sohasem felejtem el. És lefogadom, hogy azok is elfelejtik a napot, akik életükben soha semmi mást nem hallgatnak, csak Beatles-t.

    Ha megnyílik az iTunes Magyarországon, az hír. Ha az XBOX Live, az is, hiszen a WP7 egyik húzóereje. Ha az OVI storeban kiadnak egy magyar nyelvű navigálást (van már, de tegyük fel, hogy most adnák ki), az hír. De az, hogy egy együttes mp3-ai megvehetőek egy online katalógusban, az nem hír.
    Mi lesz a következő? Visszamenőleg kihírezzük, hogy végre megvehető AVI-ban vagy streamelhető a Star Wars? Elvégre a (jobb) telefonok tudnak flash videót lejátszani, hurrá. Vagy a (jobb) telefonokra lehet divx/xvid -et tenni, tehát telefonon is megnézhetem, hurrá! (Egyébként már biztosan megvehető, nem volt kedvem utánanézni.) És az olyan nap lenne, amit sosem feledsz el?

  • Kumite

    aktív tag

    válasz D@niel #13 üzenetére

    És ha a youtube kliensen meg tudod majd nézni a Star Wars-t 10 percekre bontva? Arról kell hír?

    Megmutatnád a felmérésed forrását, hogy 100-ból 82 afrikai iPhone-t választana és csak 18-an az N8-at? Vagy mire alapozod ezt a hatalmas hülyeséget?

    [ Szerkesztve ]

  • Kumite

    aktív tag

    válasz D@niel #18 üzenetére

    "A vállalat az illegális zene letöltés ellen lépett fel az iTunes-al."

    És még mindig nem nekik ítélték a Béke Nobel-díjat? Biztos szemét Symbianosok ülnek a Nobel-testületben, fujjjj, kötelet nekik!!!!!

  • Kumite

    aktív tag

    válasz D@niel #22 üzenetére

    Nem zavar, ha van hír. Elolvasom az Apple telefon híreket is, nyugi. Máskülönben nem tudnám, hogy most éppen mi változtatta meg az emberek életét felejthetetlenül.

    Egy dokumentum filmet láttam, aminek majdnem az volt a lényege, hogy mindenki előtt léptek be a piacra és hogy denagyonjól kitalálták, hogy fehér a fülhallgató.
    Szilícium-völgy kalózait (magyarul szilikonvölgy FYI) nem láttam, de nem hiszem, hogy ide kellene keverni egy Hollywoodi filmet, mivel a facebook keletkezését és Mark Zuckerberg személyét sem a Social Networkből fogják megismerni hitelesen az emberek. Ha Te így tettél, akkor el kell, hogy keserítselek, az egy mozi film, ami úgy és azért készült, hogy szórakoztasson így vagy úgy.
    SJ könyv? Na ne már, viccelsz... Ugye mondanom sem kell, hogy kb. a fent említett Social Networkben kevesebb a ferdítés, mint egy marketing bullshit gyűjteményben...

    Te komolyan azt hiszed, hogy azért indították el az iTunest, hogy a kedves zenészeket és a cuki zenekiadókat megvédjék a gonosz és kegyetlen letöltőktől? Ez most tényleg érdekel, mert nem akarom elhinni, hogy van olyan ember a világon, aki ezt feltételezi...

    De ezek után linkelhetsz, ahol kiderül, hogy 100 ból 82 olyan afrikai, aki sosem látott még telefont, iPhone 2G-t választ N8 helyett.

  • Kumite

    aktív tag

    válasz D@niel #31 üzenetére

    "Mondjuk nem a vállalat áll se a könyv, se a film, se a dokkumentum film mögött..."
    És szerinted kiket, melyik vállalat dolgozóit kérdezték meg a főszereplőkről? És azoknak szerinted egyáltalán nem lett megmondva, hogy mit és hogyan kell nyilatkozniuk? Vagy szerinted mielőtt kiment a dokufilm, nem cenzúráztak, csiszoltak rajta itt-ott az Apple emberei?
    Gondold már el, megtudja a vezetőség, hogy forgatnak és Apple alkalmazottakat kérdezgetnek majd a cégről. Onnantól kezdve napi több órás tréningeken fog részt venni, hogy mit mondjon és azt hogyan mondja.
    Ezt annak tudatában mondom, hogy SJ tényleg nem egy buta vezető, ahogy rengeteg más cég vezetője sem az, tehát nem akarom a cégnél elért érdemeit csökkenteni.

    Én egy szóval nem mondtam semmit, se rosszat, se jót az iTunes-ról, nem oltottam magát a rendszert, nem értem miért kezdtél el azzal dobálózni. Okosan kitalálták a vásárlók igényeit, azokat remekül kiszolgálja (gondolom legalábbis a sikereket nézve).
    Én mindvégig a Beatles beemeléséről és a körülötte lévő felhajtásról beszéltem. Csupán azt oltottam.

    "rengeteg helyen lehet olvasni az iTunes-ról: hol?, mikor?, miért?"
    Usa. Elsők között. Minél több pénzt hozzon a zene és a hozzá tartozó lejátszó eladása.
    A könyvek többi mondatai körítés, valamint a hogyan-ok elmesélése, végül rengeteg marketing bullshit. A dokufilmek ugyanígy épülnek fel, hogy a műsorokat is el lehessen adni és azok is termeljenek pénzt: 1 órás dokufilmet 3-8 reklámblokk szakít meg és a műsort további csatornák is megveszik, akiknek szintén pénzt termelnek a reklámblokkok.

    "Nem, elsősorban nem az illegalitással szemben akartak fellépni, de a szolgáltatást ennek fényében alakították ki."
    Egyáltalán, soha meg sem fordult a fejükben az illegalitás kérdése. Csak egy dolog, ami nem mást, minthogy minél több pénzt szerezzenek mp3-ak eladásából. Nincs értelme a mondatodban az "elsősorban" szónak, lesz*rják. Verd ki a fejedből, már így is elég baj, hogy még enynit is elhitettek veled, hogy valamennyi köze is van az iTunes-nak ehhez a szent cselekedethez.

    "Te mindent ilyen vér komolyan veszel?"
    Nem, de az emberi hiszékenységet és az ilyen jellegű zombiság (a zombiság szóval próbáltam a nagyon félreérthető és túl negatívan ható butaság szó használatát elkerülni) szokta szúrni a szemem.

Új hozzászólás Aktív témák