Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dugo_

    veterán

    válasz Picco #30 üzenetére

    Persze:
    https://buntetojog.info/kulonos-resz/btk-166-%C2%A7-segitsegnyujtas-elmulasztasa/

    Illetve:

    Közúti baleset
    58. § (1) A balesettel érintett jármű vezetője köteles a járművel azonnal megállni, a baleset folytán megsérült vagy veszélybe került személy részére segítséget nyújtani és az esetleges további balesetek elkerülése érdekében minden tőle telhetőt megtenni.

    (2) * Ha a baleset halált vagy személyi sérülést okozott, a balesetről a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) haladéktalanul értesíteni kell és a lehetőséghez képest gondoskodni kell a nyomok megőrzéséről; a helyszínt csak az intézkedő rendőr engedélyével szabad elhagyni. Ha a baleset veszélyes anyagot szállító járművel következett be, a balesettel nem érintett járművek vezetőinek is haladéktalanul értesíteni kell a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) a balesetről, közölni kell a jármű narancssárga alapszínű tábláján feltüntetett számokat.

    (3) * Ha a rendőrhatóság értesítése a (2) bekezdésben foglalt rendelkezés értelmében nem kötelező, de valamelyik érdekelt a baleset miatt rendőri intézkedést kíván és a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) haladéktalanul értesíti, a balesettel érintett járművek vezetőinek a rendőri intézkedést meg kell várniuk.

    [ Szerkesztve ]

  • nemlehet

    őstag

    válasz Picco #30 üzenetére

    Igen ez így van, ezt kellett volna tanítsák a KRESZ tanfolyamon.

    Mondjuk én nem tudom ez mennyire életszerű. Ok, a mentő hívása elvárható minimum, de azon túl... Azért az első segély nem olyan egyszerű ám, egy csomó ember elkezd pánikolni stresszhelyzetben és rossz döntéseket hoz. Arról nem is beszélve, hogy az elsősegélyt nem kell megújítani, tehát jóskapista 30 évvel ezelőtt valahogy átvergődött a tanfolyamon aztán azóta fel se merült benne hogy ezzel foglalkozzon vagy tartsa naprakészen a tudását. Ez sajnos nem biciklizés, el lehet felejteni. Szerintem a sofőrök jó 70%-a nem tudna berakni valakit stabil oldalfekvésbe, pláne nem stresszhelyzetben...

    Közúti balesetnél nagy a nyaksérülés esélye, ha rosszul mozgatod simán lebéníthatod egy életre. Én már láttam balesetet, a mentők is csak úgy vették ki, hogy előtte rögzítették a nyakát. Ezt te nem tudod megtenni mert se felszerelés hozzá se szaktudás.

    Tudom ezekre sokan azt mondják csak hogy kifogás, de pont ebben a fenti balesetes szituációban a barátom kérdezte, hogy mit csináljunk amíg kiérnek és kb üvöltve mondta a diszpécser hogyha nincs tűz vagy nem ömlik a vér akkor hozzá ne nyúljunk.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák