Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz btprg #55 üzenetére

    Az alapprobléma szerintem az, hogy se megfizetni, se kezelni nem vagyunk hajlandóak a kezelőszerveket, csak sírunk, hogy nem jó, amit kapunk.
    Ha nem veszünk tudomást az összefüggésekről, csak vásárolunk, akkor az elhülyülés csak növekedni fog.
    Ehhez jön még a hatósági szabályozás "hiánya", mert hiányoznak az alapvető hatástanulmányok. Ezeket csak max. a cégek folytatják le, így az érdekek keveredhetnek.

    Az emberek nagyon jelentős része bizonytalanul kezeli a gépet is és a szituációkat is, amikbe kerül. Amíg nincs helyzet, talán okés minden, de ha van, 95% bambán nekipuffan.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • bkercso

    nagyúr

    válasz btprg #57 üzenetére

    Jajj ne már. :R
    Most is szoftver vezérli az autómotorokat már régóta, szoftver vezérli a termelést és elosztást, teszi le a repülőgépeket, valamint az internetkommunikáció és szűrés is automatizált. Ezektől ugyan úgy tömegek biztonsága függ, mint az autóktól.

    A szoftvereinkben azért van bug, mert ember írja őket. Az öntanuló AI-kban max. akkor lehet hiba, ha rosszak a protokollok vagy elégtelen a betanítás - de utóbbi ugye fejlődik, ahogy gyűlnek a tapasztalatok.

    A 100% autonóm önvezetés korában pedig már várhatóan bioinspirált AI vezet majd, ami olyasmit is megtanul magától, amire nem tanítod, hasonlóan a biológiai agyhoz. Ezek a rendszerek már készülnek, ld. pl. Intel Loihi.

    A fantázia élénk, de a szenzorra tapadt bogarat redundanciával és viselkedési protokollokkal lehet kezelni.
    Az ember nem tud másodpercenként 250, akár új objektumot is számításba venni és nem lát körbe 1cm-es pontossággal, 100m-es távra maga körül. A gép meg nem ideges, nem alszik el és nem vonják el a figyelmét.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • ddekany

    veterán

    válasz btprg #57 üzenetére

    Ahhoz, hogy ezek elterjedtek legyenek, főleg ilyen teljesen vezető nélküli járművek, sokkal jobban kell teljesíteniük a baleseti statisztikákban az embereknél. Szóval a valószínű kimenetel az, hogy nem lesznek ilyenek, még nagyon sokáig. (Vagy Elon végleg megőrül, és így lesz egy pár hétig, amíg a hatóságok be nem tiltják. ;] Néztem a Testla önvezetés bétáját... Kicsit olyan, mintha valaki hallucinogének hatása alatt vezetne, ezért mindenfélét belelát a körülötte lévő dolgokba. Persze gondolom, hogy nagyon nehéz úgy látni, ha fogalmad sincs a világról. Ez nem olyan dolog, hogy elrontották a programozók, hanem maga a koncepció falba ütközik egy bizonyos szinten. Vagy majd megcáfol a valóság.)

  • Tuomas

    addikt

    válasz btprg #81 üzenetére

    A véleményük a fórumtársaknak az volt, hogy nem való autóba érintőkijelző.
    Amire én reflektáltam az pedig az volt, hogy fórumtárs ezt a véleményét azzal kívánta alátámasztani és nyomatékosítani, hogy összehasonlította az utcai autót és a forma 1-es versenyautót használat szempontjából, amire írtam, hogy nem összehasonlítható és egyben vicces is ez a fajta összehasonlítás.
    Nem egészen ugyan az a kettő, ugyanis nem a véleményüket kérdőjeleztem meg, hanem a véleményük alátámasztására felhozott példát.
    Így téged is megkélek, linkeld azt a hozzászólásomat, amiben nem fogadtam el azt a véleményt, miszerint autóba nem való érintőkijelző.

    [ Szerkesztve ]

    We were here

  • Tuomas

    addikt

    válasz btprg #83 üzenetére

    Igazából autós témakörben ezen és a tesla lufis topikon kívül máshova nem igazán írtam autós témában (emlékeim szerint), ezt nem nevezném kiemelkedőnek. :DDD
    Az újdonságokat tényleg pártolom ettől függetlenül, bár az érintőkijelzőt illetően bennem is vannak kérdőjelek, de addig nem tudok állást foglalni vele kapcsolatban (hogy jó vagy rossz), amíg nem próbáltam.
    Ha a stílusom esetleg egyeseknek sértőnek tűnik, azért elnézést kérek, senkinek a személye ellen nem szándékom támadást indítani, a hozzászólásaim a témában magára a témára vonatkoznak, nem a fórumtárs személyére (az más kérdés, hogy lehet(nek) olyan fórumtárs(ak), aki(k) a vélemény(ük) alátámasztására szolgáló okfejtés megkérdőjelezését személyes támadásnak veszi(k), ezzel nem tudok mit kezdeni, ez esetben a hiba nem biztos, hogy bennem van).
    Lehet ezt be kéne raknom aláírásba. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    We were here

Új hozzászólás Aktív témák