Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz Jim74 #5775 üzenetére

    Nem osztom a véleményedet a samsung vs mtk platform miatt (ezt régebbi hsz-ben írtad, nem arra, amire most válaszolok)
    Már csak azért sem, mert a samsung nem platform, hanem gyártó, így az összehasonlítási alap nem jó.

    Qualcomm vs MTK az már jó lenne.
    Ebben az esetben azonban sokkal egyszerűbb (bizonyos szempontból) az MTK platform, hiszen az SP flashtool egy általános MTK eszköz, nem gyártó, vagy telefonspecifikus. Persze néhány gyártó eltér ettől, és nem teszi lehetővé az SP flashtool használatát (pl. Wuawei-Honor).
    Én pl. megőrülök a samu felélesztésektől, számomra nem egyértelmű, mi hogyan van ott. Tehát én pont a másik oldalon állok, MTK esetén a scatter, mint memórialeíró egyértelműen elkülöníti az egyes blokkeszköz-szakaszokat, partíciókat.
    További nagy előny, hogy az SP flashtool-lal történő mentés – kis túlzással persze - akár agyhalott telefonról is elvégezhető, és a hiba feltárható.
    Qualcomm esetén (ide értve a Samut is) ilyen általános program nincs.
    Sony: Flashtool, Samsung: Kies, Odin, és linuxra is van valami. Többi gyártóval cuccaival nem találkoztam felélesztésügyileg.
    MTK esetén pedig a mod recovery portolás egy óriási előny, ha az ember nem tud, vagy nincs lehetősége forrásból fordítani, devtree-t készíteni...

    Természetesen ami szokatlan, az nehezebb. Ezért inkább szokni kell, és olvasni, mintsem kijelenteni, hogy nehézkesebb romolni.
    Egyáltalán nem nehézkesebb.
    MTK: Van recoveryből telepíthető zip és van SP flashtool-os rom.
    Sony: Van recoveryből telepíthető zip és van Flashtool-os rom.
    Samsung: Van recoveryből telepíthető zip és van Odin-os rom.

    Tehát alapvetően kétféle van mindkét esetben.
    Akkor miért lenne nehezebb?

    [ Szerkesztve ]

    B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Új hozzászólás Aktív témák