Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    Sok gondolat merült fel bennem a cikk kapcsán, messzire vinne végigrágni most magam rajta, így csak címszavakban fogalmazok:

    1. Nem értek hozzá, még megalapozott érvem se lehet arra vonatkozóan, ki/mi mellett foglaljak állást.
    2. Dolgoztam nekik. Amikor hetente tucatnyi, ún. kettős felhasználású nyilatkozatokkal ellátott Huawei-árut exportáltunk Oroszországba, azért támadtak néminemű morális aggályaim. Aki nem tudja mi az, guglizzon rá.
    3. Hetente derülnek ki súlyos biztonsági kockázattal járó rendszerhibák, minden hétre jut valami sötét IT/telekom ügy, nemrég fedeztek csak fel backdoorokat nyitogató chipet kínai lapkákon, azért ez eléggé meredek.
    4. Az Android nem túl biztonságos, messze könnyebb vele mókolni, mint mondjuk az iOS-sel.
    5. Az USA is seggfejkedik, finoman szólva is érthetetlen, hogy ilyen meg olyan szankciókat vezet be a cég ellen, közben pedig engedi árusítani a telefonjaikat, amiken millió felhasználó tárol(hat) érzékeny, privát adatokat. Nekem ez a kettő nem fér össze.
    6. Ne legyenek illúzióink a kínai kormány a vállalatra befolyásával kapcsolatban. A hadsereg pénzelte az egészet a kezdeti időszakban, még a nagy telekommunikációs piachódítások előtt.
    7. Másfelől sehol a világban ne legyenek illúzióink a politikai befolyás által indukált, sötét paktumok kapcsán. Szép kis lista lenne, ha összeszednénk, a német tulajdonú Magyar Telekom pl. hogyan dolgozott alá a 2000-es évek politikai elitjének, hogyan kótyavetyélte el az Origót és egyéb érdekeltségeit, hogy a merkeli Németországot oly gyakran ekéző magyar kormányt előnyhöz juttassa - amelyért cserébe elnézett neki ezt-azt a hatóság. Nem vagyok naiv, sokat tapasztaltam már. És dolgoztam ott is. Soha többé!
    8. Ha ennyire kockázatosak a Huawei-termékek, születhetnének már konkrét, biztonsági kockázatot jelentő tanulmányok erről a jelenségről.
    9. Kína bámulatos gyorsasággal teljesíti be az orwelli rémálmot, kidomborítva a modern technológia démoni árnyoldalát. Rémisztő, ami ott megy, és hogy a pártfőtitkárt középkori abszolút hatalommal ruházták fel nemrégiben. Akinek értelme van, nem bízik bennük egy pillanatra se.

    Végül úgy döntöttem, az anyám valagát, ugyanis fél évig asszisztáltam ahhoz, hogy mindenféle dobozokat Budapestről Oroszországba juthassunk. Amelyek tartalma - feltehetően, bár nem biztosan - azokat a rendszereket vezérelte, amikkel szarrá lőtték az ukránokat és annektálták a Krím-fsz-t. Szóval ennyit rólam, és szerintem mindazokról, akik szerint a Huawei, vagy más kínai cég tökéletesen megbízható, és ez egy boszorkányüldözés.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Cifu #73 üzenetére

    Nekem ez eszembe se jutott, ugyanis morális aggályaimat ventilláltam az ügyben. De abszolút igazad van, ez sokkal fontosabb az én erkölcseimnél. Az a szomorú hírem van, hogy 2015 nyarától 2016 késő tavaszáig voltam nemzetközi logisztikai ügyfélkapcsolati referens, a gigamennyiségű hardver pedig 2015 telén ment ki, szóval a Huawei-nek bizony tényleg jár az a bizonyos f@szkorbács.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák