Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz Dare2Live #182 üzenetére

    Mivel lenne jobb a 4 napos munkahét? Szerintem mennek tovább inkább a jelenlegi úton, miszerint szinte évente találnak ki új foglalkozásokat, bontanak fel eddigi foglalkozásokat 20 ágra, szal lesz hova rakni az embereket. Pszichológiában pl. egyes emberek már odáig mentek, hogy gyakorlatilag minden emberi viselkedést valamilyen szindrómaként irnak le, ezesetben pedig máris milliónyi ember mehet pszichológusnak. :D

    Egyébként Kanadában régebben hasonló történt, mint amit jósolsz, öt évig ment a rendszer és csökkent a termelékenység, nőtt a munkanélküliség, visszaesés volt a gazdaságban, ezért hamar el is törölték a dolgot.
    Az is a gond, hogy elvileg egy ilyen rendszerben nincs semmi egyéb juttatás, szóval nehéz beállitani, hogy se túl kevés, se túl sok ne legyen. Ha túl sok, akkor nem ösztönzi munkára a munkanélkülieket, plusz a bizonytalan munkavállalókat munkahelyük otthagyására készteti, vagy nemtörődöm munkára. Viszont ha kevés, akkor nem tudsz belőle megélni nyugdijas korodban, nem elég a munkaképteleneknek, ilyen-olyan betegségben szenvedőknek, munkanélkülieknek, szülési szabadságon lévőknek, stb. Persze lehetne adminisztrációt létrehozni, viszont akkor elvész az alapjövedelem egyik gazdasági alapja, miszerint nem kell bonyolult adminisztracio hozza, óriási költség megtakarítódik.

    Egyébként sehol nem látom, hogy 3 év múlva kapod meg a túlórát, ezt csak belemagyarázzák.
    EU-ban még igy is magasabb a túlóra ajánlás, szal elmaradottak vagyunk. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Dare2Live #182 üzenetére

    Simán lehet, hogy nem fog működni/nem működne, még régen olvastam erről egy komolyabb cikket, abban azt pedzegették, lehet akár jó is az alapjövedelem, de az EU-ban vélhetően jobb mással próbálkozni. Vagyis alapjövedelmre való országok inkább Afrikában vannak, illetve Indiában is működhetne, de az EU-ban vannak jobb alternatívák, például a megszokott, célzott segélyezés. Ettől függetlenül rengeteg európai szakember szerint is jó ötlet lehetne, csak ugye igazán nagyban még sehol sem próbálták ki. Én arra tippelnék, hatalmas válság vagy hatalmas jólét mellett működhetne az EU-ban is, csak tényleg nincs se hatalmas válság, se hatalmas jólét.

Új hozzászólás Aktív témák