Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz TM. #38 üzenetére

    Az miért PROBLÉMA, ha a drog fogyasztás ellen lobbizik?

    Lassan olyan érzésem van kis világunkban, mintha el lenne csavarodva minden és egyszer csak a normálisat kellene magyarázni és lesütött fejjel szégyellni, a deviáns dolgok pedig burjánzásnak indulnak, sőt kiteljesednek, hiszen azok válnak normálissá...

    Bunuel behalna... :F

    [ Szerkesztve ]

  • Tulku

    veterán

    válasz TM. #40 üzenetére

    Öööö...büntetendő...tehát morálisan az ellene való lobbizás mondhatni törvény adta jog, illetve a törvényesség elvén alapul...
    Nyilván a mellette való lobbizás az törvénytelen...

    Az alkohol egy furcsa állatfaj...próbálták tiltani usákok, de nem net....sőt...
    Azért a droggal kissé más a helyzet...kissé...

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz TM. #40 üzenetére

    Na és ha a te gyereked akarna drogozni, akkor még vennél is neki?
    Ha meg kellene csinálnia a vizsgákat meg úgy a komplett suliját, de ő azt mondaná, hogy tesz magasról a munkára és a jövőjére és inkább drogozik, az rendben van?

    Nem vagy tisztában azzal, hogy a drogozás melletti lobbizással elcseszed olyanoknak az életét, akikből lehetne valami és valaki. A hozzád hasonló káros gondolkodású emberek miatt ha legalizálni fognak valami szemetet, akkor sok ember a drogos pályára fog térni, ahelyett hogy a társadalom hasznos tagjává válna.

    Persze neked a társadalmi felelősségvállalás biztos nem jelent túl sokat, és egyébként is, beszívott hülyének lenni biztos jobb érzés.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz TM. #40 üzenetére

    Ezzel az erővel mondhatnád azt is, hogy a gyilkosság ellen érvelni pont ugyanolyan káros, mint mellette. Kit zavar, hogy embereket lőnek le az utcán míg nem te kapsz egy távcsöves kezelést bumm a fejbe, vagy testre hiába van pisztoly ellen mellényed...
    A drog eléggé elcseszi az emberek életét, nem kéne legalizálni.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz TM. #44 üzenetére

    A véleményed nem kell hitelteleníteni, már önmagadtól az vagy, hogy egy olyan eszközt képviselsz ami rombol. Amúgy meg ha a drogozás mellett érvelsz, az lehet egy pár dolog miatt, pl. te is drogozol, és ezért is érdeked, hogy elterjedjen.
    De ha nem is próbáltad ki soha a füvet és még csak képről sem láttad, attól még igaz marad, hogy aki beszív, az beszívott hülye lesz. Hosszútávon egyébként demenciát okoz, azaz elbutulást, ha nem lenne világos.

    A gyerekes részre meg nem reagáltál érdemben, ami egyébként pluszban sokat elmond rólad. Pl. azt is, hogy igazából elképzelésed sincs, hogy mennyire rácsesznél előbb-utóbb ha legalizálgatnánk, akkor is, ha te ezt támogattad.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz TM. #40 üzenetére

    Ajjjaj itt már baj van.................. :O
    Mindenki kicsibe kezdi és nagyban folytatja. Egy drogos is, de a facebook függő is, meg a tv függő is.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Tulku

    veterán

    válasz TM. #46 üzenetére

    1.
    "Lehet, hogy te morálisan felsőbbrendűnek érzed magad attól, hogy ellene lobbizol, "
    2.
    "Élni alapvetően egy egészségtelen dolog, nem kell ezt túldramatizálni."

    Én itt komoly zavarokat érzek az erőben, de valószínű a velem született felsőbbrendűség miatt....
    Hernyón kívül mindent kipróbáltam, pontosan azért, hogy lássam, érezzem a következményeket.
    Azt kell mondanom, a füvezés az egyik legkárosabb aspektusa az un drogozásnak, épp a mellékhatás mentesség miatt...ugyanis alapvetően az is változtat, nihillé, nemtörődömmé, agydarálttá tesz...mindenkit...szép lassan...és biza ott is fellép a mennyiség növekmény, gyakorisági ráta iránti mérhetetlen vágy...persze a már egyéb ügyeknél megszokott mérhetetlen agresszió nélkül...
    Gyermekkori barátom él vele, termeszti, külfüldün, sajnos gyakorta, már azt sem érti, miről beszélünk...egy jó képességű ember volt...fizikálisan semmi baja, makk egészséges...a külsőségekkel védekezik...

    A drog egy menekülés...tapasztalatból írom...a második megállapításod számomra igen beszédes volt...sokat elmond élet felfogásodról...

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz TM. #46 üzenetére

    "Kérlek, regélj arról a millió és egy dologról, ami egészségkárosító és a mindennapjaink része."

    Ez csak szimplán másokra mutogatás és felelősséghárítás.
    Azért pl egy egészségtelen táplálkozás nem jár olyan kockázattal mint a drogozás.
    A rossz kajálásról / nulla mozgásról sokkal könnyebb leszokni, mint a drogról. Már magának a fűnek is olyan mértékű intenzív tudatmódosító hatása van, amit egy függő jóval nehezebben fog lerakni (ha le tudja egyáltalán), mint egy pohár kólát.

    Az fix, hogy pár év rendszeres füvezéstől agyilag zokni leszel, ami visszafordíthatatlan.

    Egyébként köszönöm, nekem nincs semmi traumám, és teljesen rendben van a magánéletem.
    Itt csak annyiról van szó, hogy mi a helyes, és mi nem. Drogozni, meg azt népszerűsíteni nem helyes.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz TM. #50 üzenetére

    Úgy tűnik, téged nem nagyon zavarnak a tények.
    A drogoknak nincs meg a helyük, és semmi szükség nincs rá, hogy bárki is a feltételezett előnyeit firtassa. Ha neked drogozásra van szükséged, akkor a te mentalitásoddal meg életeddel van probléma, nem pedig azéval, aki ellene van.

    A drogosok pedig nem csak saját magukat, hanem a környezetüket is tönkreteszik. A családot, a barátokat stb. Továbbá egy drogosra nincs szükség semmilyen munkahelyen, legfőképp azért mert nem tudja szakszerűen ellátni a feladatát, másrészt rossz hatással van a körülötte lévőkre is.

    Persze csinálhatod titokban, úgy, hogy senki ne tudjon róla, egy ideig. De előbb-utóbb ki fognak ütközni a rendszeres használat, azaz függőség tünetei.

    Engem meg abszolút nem érdekel, hogy te mivel teszed tönkre magad. Felőlem csináld ameddig élsz, hidegen hagy.

    Az az álláspont, miszerint a drog rossz, az nem erőltetés, hanem tény, és kb. több milliárd ember a Földön ugyanígy gondolja, ha tetszik, ha nem, és ez ellen semmit sem tehetsz.
    Amúgy a legnagyobb drogdílerek sem használók, nem véletlenül.

    Továbbá, nem véletlenül van szabályozva, lehet, hogy pár országban törvényesen lehetsz junkie, de a keményebb drogok ott is tiltottak. Belegondoltál már, hogy ez miért van? Vajon azért, hogy neked rossz legyen, vagy azért, mert akkor aztán tényleg beütne a gubanc?

    Mégegyszer: nem azzal van a gond, hogy te drogozni akarsz. Hanem azzal, hogy a hozzád hasonlók legálissá akarják tetetni, abban a téves illúzióban, hogy majd akkor minden fasza lesz. Ez pedig azzal jár, hogy olyanok is drogozni fognak, akiknek amúgy enélkül is teljes lett volna az életük, de tönkrement, mert valami telibevágott kretén rábeszélte őket, hogy szívjanak be.

    Aztán még mielőtt te kezdesz itt magaslóról firkálni hogy személyeskedés, előbb gondold át a fentieket, mert a mentalitásod rendkívül káros és mérgező a környezetedre nézve.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Tulku

    veterán

    válasz TM. #54 üzenetére

    1. Akkor már ketten vagyunk, hiszen engem is tudatbeszűkültként aposztofáltál, viszont számomra felemelő, hogy ilyen lényekkel tudok polémiát folytatni, s rögtön tanít is minket...

    2. "Pontosan annyira vagy képben, mint a "legnagyobb dílerek" fogyasztási szokásaival kapcsolatban: semennyire."
    Szerintem ennek ő kifejezetten örül...de látom ez is - mint megannyi más - a tudatbeszűkült állapot velejárója...

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz TM. #54 üzenetére

    Persze, nem tartanak senkinek a fejéhez pisztolyt, hogy drogozzon, és ha legalizálnák, akkor se tartanának senkinek a fejéhez, csak éppen az alkoholizmus mellett lesz majd egy újabb könnyen elérhető opció, ha nem volt még elég: a drogfüggőség. Nyilván el lehet bagatellizálni, csak éppen az alkohol nem fejt ki akkora élményt, mint a fű, és az EU-ban mégis Magyarország az egyik legalkoholistább ország. Ezek után, ha meg a fű legális lenne, ami sokkal de sokkal intenzívebb hatást fejt ki a használójára az alkohollal szemben, szerinted mennyi függő lesz?

    De téged ez valszeg nem érdekel, meg sok minden más sem, a lényeg az, hogy te szabadon tudjál majd drogozni – hiszen mi más okból kardoskodnál a legalizálásáért... és még te nevezel mást seggnek. Gratulálok.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz TM. #50 üzenetére

    Az eddigi hozzájárulásod annyit árult el számomra Apollyon, hogy nem szereted a drogokat és ezt az álláspontot igyekszel mindenkire ráerőltetni.
    Ugyanezt teszi az állam is. Neki se tetszik ha drogozol, vagy fegyverrel mászkálsz fenyegetsz embereket. És a piszkok rád erőltetik, hogy nem teheted mert börtönbe kerülsz. Ez pofátlanság...
    Fordulj az alkotmány bírósághoz!
    Én elvárom, hogy ne igyál vezetés közben, ne drogoz, tartsd be a közlekedési szabályokat, és emberként kezelj engem. És ha neked ugyanilyen elvárásaid vannak felém az teljesen rendben van. Ha szerinted ez erőszak a részemről, akkor menj el dokihoz. Nem sértésnek szánom

    Hogy mi "helyes", az meg nagy általánosságban értelmezhetetlen, ezt ugyanis minden ember saját meggyőződése diktálja.
    És ez csak úgy jön vagy mi? Tudnák neked könyvet is javasolni, ahol utat mutatnak mindenkinek. Ha saját kútfőből akarod kitalálni mi a helyes, akkor sok pofára esés vár még rád.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz TM. #61 üzenetére

    Ez az utolsó kommentem részedre:
    a házi pálinkafőzéssel sem értek egyet, de azért ahhoz annál több cucc kell, mintsem csak pénzre, hogy tudj drogot venni a boltban.
    De ez a pálinka dolog igenis másra mutogatás, mert ha már pálinkát lehet, akkor drogot is lehessen. Ebből ezt akarod kb. kihozni.

    "A szintetikus drogok már most is kurva jól elérhetők az arra veszélyeztetett rétegek számára. Nem látom, mitől rontana a helyzetükön, ha ellenőrzött forrásból vennének minőségi anyagot legálisan."

    Na és még te mondod hogy én nem olvasok.... Már leírtam, hogy nem csak a kis hülye junkiek miatt probléma a drogozás legalizálása, hanem mert olyanok is drogozni fognak, akiknek amúgy enélkül is teljes lett volna az életük, de tönkrement, mert valami telibevágott kretén rábeszélte őket, hogy szívjanak be, és/vagy mert hoppá, egyszerűen csak elérhető lesz pénzért az arra kijelölt boltban. Mint most a cigi, meg az alkohol.

    És igen, társadalmi felelősségvállalás: ami benned minden bizonnyal nincs, mert te a társadalomnak könnyen elérhető kezdődrogot akarsz adni, de nem azért, hogy sokaknak jó legyen, hanem azért, hogy neked jó legyen.

    Arról nem beszélve, hogy dabadab kender kommanderrel együtt nem értitek, hogy vannak fontosabb és klasszabb dolgok is a világon, mintsem hogy legálisan drogozással pusztíthassátok magatokat és másokat.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz TM. #65 üzenetére

    Abból indultunk ki, hogy szerintünk a drog mellett nem szabad érvelni. Te meg azt mondtad hogy ne mondja meg neked senki se, hogy mit tegyél. Ezek szerint te nyugodtan firkálhatsz bármit az rendben van, ha mi leírjuk a véleményünket, azzal megmondjuk neked mit tegyél. Mert te így vetted.
    Hogy hol látsz te itt labirintust azt nem tudom.
    Komoly segítségre van szükséged...
    Jó Éjt 🙂

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák