Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz joysefke #25 üzenetére

    Ez azért van, mert indexnél a drogozásért lobbiznak, elég masszívan. Ők szeretnék a legjobban, hogy pl. a fű legális lehessen, hogy bármikor szabadon tudjanak drogozni.
    Ha pedig rajtuk múlik, ennek semmilyen erkölcs és józanész nem szabhat határt. Ezért manipulálják az ilyen híreket.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz bencze #34 üzenetére

    "Az emberek elsöprő többsége él valami droggal manapság is, sokan akár marihuánával ami még kb a legártalmatlanabb az összes közül beleértve az alkoholt is."

    Ez most valami felmentés akarna lenni a drogozás alól? Mert sokan csinálják, akkor kevésbé gáz, vagy mi?
    Ja, a marihuánától csak beszívott hülye leszel, biztos tökre vállalható ilyen állapotban egy ember... Piálásról nem is beszélve.
    Aztán ne gyere te is azzal az ökörséggel, hogy "de a kávé is drog..." – mert igen az, csak van pár nagyságrendbeli különbség.

    "A vélemény egy dolog, a lobbi más, drogozásért a kormány lobbizik a házi pálinkafőzésével (választási programpont, lol?) ami aztán végképp veszélyes több okból is és az okok egy része ugyanaz mint a fűnél (ellenőrizetlen anyagok és minőség, életveszélyes is lehet)."

    Először is a házi pálinkafőzésre magasról teszek, másrészt én se támogatom, se az alkoholizálást se a kormányt, szóval ez most nem talált.
    Az index meg de, igenis lobbizik a füvezés iránt, amikor van rá alkalma és lehetősége. Már nem egyszer volt cikk arról, hogy a füvezés szerintük milyen jó, meg hogy szerintük Magyarország milyen elmaradott, ahhoz képest hogy már mennyi más országban van legalizálva a fű. Ez se manipulatív ám, ááá dehogy.

    És de, a marihuána tévesen előnyösként beállított tulajdonságainak reklámozása igenis lobbizás a drogozás mellett, amire nincs mentség.

    Én pedig nem sajnálom azokat, akik drogoznak és/vagy drogot terjesztenek és megkapják érte a büntetésüket.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz doooo #36 üzenetére

    Most épp nincs olyan cikk, de amikor van, akkor igenis lobbi.
    Ne vegye meg senki, jó ez így, de az ő híreiknek súlya van, mivel sokan olvassák. A fűről meg ne írjanak úgy mintha lenne benne bármi pozitívum, egyrészt mert azzal a drogozásra motiválnak, másrészt meg gyerekek is olvashatják, szóval elég nagy felelősségük van.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz TM. #40 üzenetére

    Na és ha a te gyereked akarna drogozni, akkor még vennél is neki?
    Ha meg kellene csinálnia a vizsgákat meg úgy a komplett suliját, de ő azt mondaná, hogy tesz magasról a munkára és a jövőjére és inkább drogozik, az rendben van?

    Nem vagy tisztában azzal, hogy a drogozás melletti lobbizással elcseszed olyanoknak az életét, akikből lehetne valami és valaki. A hozzád hasonló káros gondolkodású emberek miatt ha legalizálni fognak valami szemetet, akkor sok ember a drogos pályára fog térni, ahelyett hogy a társadalom hasznos tagjává válna.

    Persze neked a társadalmi felelősségvállalás biztos nem jelent túl sokat, és egyébként is, beszívott hülyének lenni biztos jobb érzés.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz TM. #44 üzenetére

    A véleményed nem kell hitelteleníteni, már önmagadtól az vagy, hogy egy olyan eszközt képviselsz ami rombol. Amúgy meg ha a drogozás mellett érvelsz, az lehet egy pár dolog miatt, pl. te is drogozol, és ezért is érdeked, hogy elterjedjen.
    De ha nem is próbáltad ki soha a füvet és még csak képről sem láttad, attól még igaz marad, hogy aki beszív, az beszívott hülye lesz. Hosszútávon egyébként demenciát okoz, azaz elbutulást, ha nem lenne világos.

    A gyerekes részre meg nem reagáltál érdemben, ami egyébként pluszban sokat elmond rólad. Pl. azt is, hogy igazából elképzelésed sincs, hogy mennyire rácsesznél előbb-utóbb ha legalizálgatnánk, akkor is, ha te ezt támogattad.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz TM. #46 üzenetére

    "Kérlek, regélj arról a millió és egy dologról, ami egészségkárosító és a mindennapjaink része."

    Ez csak szimplán másokra mutogatás és felelősséghárítás.
    Azért pl egy egészségtelen táplálkozás nem jár olyan kockázattal mint a drogozás.
    A rossz kajálásról / nulla mozgásról sokkal könnyebb leszokni, mint a drogról. Már magának a fűnek is olyan mértékű intenzív tudatmódosító hatása van, amit egy függő jóval nehezebben fog lerakni (ha le tudja egyáltalán), mint egy pohár kólát.

    Az fix, hogy pár év rendszeres füvezéstől agyilag zokni leszel, ami visszafordíthatatlan.

    Egyébként köszönöm, nekem nincs semmi traumám, és teljesen rendben van a magánéletem.
    Itt csak annyiról van szó, hogy mi a helyes, és mi nem. Drogozni, meg azt népszerűsíteni nem helyes.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz TM. #50 üzenetére

    Úgy tűnik, téged nem nagyon zavarnak a tények.
    A drogoknak nincs meg a helyük, és semmi szükség nincs rá, hogy bárki is a feltételezett előnyeit firtassa. Ha neked drogozásra van szükséged, akkor a te mentalitásoddal meg életeddel van probléma, nem pedig azéval, aki ellene van.

    A drogosok pedig nem csak saját magukat, hanem a környezetüket is tönkreteszik. A családot, a barátokat stb. Továbbá egy drogosra nincs szükség semmilyen munkahelyen, legfőképp azért mert nem tudja szakszerűen ellátni a feladatát, másrészt rossz hatással van a körülötte lévőkre is.

    Persze csinálhatod titokban, úgy, hogy senki ne tudjon róla, egy ideig. De előbb-utóbb ki fognak ütközni a rendszeres használat, azaz függőség tünetei.

    Engem meg abszolút nem érdekel, hogy te mivel teszed tönkre magad. Felőlem csináld ameddig élsz, hidegen hagy.

    Az az álláspont, miszerint a drog rossz, az nem erőltetés, hanem tény, és kb. több milliárd ember a Földön ugyanígy gondolja, ha tetszik, ha nem, és ez ellen semmit sem tehetsz.
    Amúgy a legnagyobb drogdílerek sem használók, nem véletlenül.

    Továbbá, nem véletlenül van szabályozva, lehet, hogy pár országban törvényesen lehetsz junkie, de a keményebb drogok ott is tiltottak. Belegondoltál már, hogy ez miért van? Vajon azért, hogy neked rossz legyen, vagy azért, mert akkor aztán tényleg beütne a gubanc?

    Mégegyszer: nem azzal van a gond, hogy te drogozni akarsz. Hanem azzal, hogy a hozzád hasonlók legálissá akarják tetetni, abban a téves illúzióban, hogy majd akkor minden fasza lesz. Ez pedig azzal jár, hogy olyanok is drogozni fognak, akiknek amúgy enélkül is teljes lett volna az életük, de tönkrement, mert valami telibevágott kretén rábeszélte őket, hogy szívjanak be.

    Aztán még mielőtt te kezdesz itt magaslóról firkálni hogy személyeskedés, előbb gondold át a fentieket, mert a mentalitásod rendkívül káros és mérgező a környezetedre nézve.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Tulku #52 üzenetére

    Semmi, csak nem tudott jobbat mondani.
    Tipikus sjw mentalitás, ha nem tudják erkölcsi szinten elérni a céljukat, akkor jönnek a "nekem ez jár" szintű alanyi jogon követelőzéssel.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz TM. #54 üzenetére

    Persze, nem tartanak senkinek a fejéhez pisztolyt, hogy drogozzon, és ha legalizálnák, akkor se tartanának senkinek a fejéhez, csak éppen az alkoholizmus mellett lesz majd egy újabb könnyen elérhető opció, ha nem volt még elég: a drogfüggőség. Nyilván el lehet bagatellizálni, csak éppen az alkohol nem fejt ki akkora élményt, mint a fű, és az EU-ban mégis Magyarország az egyik legalkoholistább ország. Ezek után, ha meg a fű legális lenne, ami sokkal de sokkal intenzívebb hatást fejt ki a használójára az alkohollal szemben, szerinted mennyi függő lesz?

    De téged ez valszeg nem érdekel, meg sok minden más sem, a lényeg az, hogy te szabadon tudjál majd drogozni – hiszen mi más okból kardoskodnál a legalizálásáért... és még te nevezel mást seggnek. Gratulálok.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz dabadab #60 üzenetére

    Na és elárulnád, hogy miben tévedtem?
    Esetleg abban, hogy a drogozás rossz? Drogozás alatt a marihuána fogyasztására gondoltam.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz TM. #61 üzenetére

    Ez az utolsó kommentem részedre:
    a házi pálinkafőzéssel sem értek egyet, de azért ahhoz annál több cucc kell, mintsem csak pénzre, hogy tudj drogot venni a boltban.
    De ez a pálinka dolog igenis másra mutogatás, mert ha már pálinkát lehet, akkor drogot is lehessen. Ebből ezt akarod kb. kihozni.

    "A szintetikus drogok már most is kurva jól elérhetők az arra veszélyeztetett rétegek számára. Nem látom, mitől rontana a helyzetükön, ha ellenőrzött forrásból vennének minőségi anyagot legálisan."

    Na és még te mondod hogy én nem olvasok.... Már leírtam, hogy nem csak a kis hülye junkiek miatt probléma a drogozás legalizálása, hanem mert olyanok is drogozni fognak, akiknek amúgy enélkül is teljes lett volna az életük, de tönkrement, mert valami telibevágott kretén rábeszélte őket, hogy szívjanak be, és/vagy mert hoppá, egyszerűen csak elérhető lesz pénzért az arra kijelölt boltban. Mint most a cigi, meg az alkohol.

    És igen, társadalmi felelősségvállalás: ami benned minden bizonnyal nincs, mert te a társadalomnak könnyen elérhető kezdődrogot akarsz adni, de nem azért, hogy sokaknak jó legyen, hanem azért, hogy neked jó legyen.

    Arról nem beszélve, hogy dabadab kender kommanderrel együtt nem értitek, hogy vannak fontosabb és klasszabb dolgok is a világon, mintsem hogy legálisan drogozással pusztíthassátok magatokat és másokat.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz bencze #67 üzenetére

    Igazából én már nagyon unom a témát, főleg hogy páran képtelenek megérteni, hogy miért rossz, ha az emberek kezébe egy újabb könnyen elérhető drogot akarnak adni.
    Ez a közutas példa is tök baromság, amellett hogy szalmabáb, mivel itt függőségről is van szó, nem balesetekről.

    A propagandát meg te nyomod, hogy meggyőzd a másik oldalt (a drogozás ellenest), hogy az tök faxa, ha egy újabb drogot akarsz könnyen elérhetővé tenni a világ számára a már meglévőek mellé. Mert az nem elég, feltétlenül kell egy újabb sz...

    Sajnálom, hogy ha szörnyű számodra ez a világ, mert nem tudsz legálisan drogozgatni.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Tulku #72 üzenetére

    Egyetértek, de egyébként az alkohollal kapcsolatban is elég sok gond van a fejekben. Én egy pár évig teljesen absztinens voltam, és elég sok támadás ért miatta. Nyilván nem vertek össze, de konkrétan hülyének néztek, amikor valamelyik szilveszterkor nem akartam pezsgőt inni.
    3 évig nem ittam egy centet sem, és nem azért mert előtte problémám volt a mértékkel, hanem mert egyszerűen csak nem akartam, nem kívántam. Egészség, ilyesmi, nekem ezek is fontosak.

    Érdekes megfigyelés volt számomra, hogy ha valaki iszik, akkor azt te toleráld, neked semmi közöd hozzá, hogy ő most mit csinál, ez természetes (nem mintha beleszóltam volna). Ellenben ha te meg nem iszol, akkor ők bátran beleszólnak meg megmondják neked a tutit, és jön az arrogancia, hogy mekkora gyökér vagy, meg milyen ember vagy, nem is tudsz bulizni...

    Amúgy igen, alkohol rögtön meglátszik az emberen, rendszeres sokat italozás rövid idő alatt teljesen szétcsesz belülről. A fűnél viszont csak 1-2 év múlva jön a probléma, és ott sincs már visszaút. Persze attól is függ, hogy a szerencsés napi hány gét teker a cigibe. Aztán egyre kevésbé lesz intenzív a hatása, egyre több kell belőle a jókedvhez. Aztán jöhet majd a többi, intenzívebb cucc. Vagy nem, és akkor marad a "csak sima" demencia, de hát amiről nem tudnak, az nem fáj.

    Ez a new world order amit írtál kicsit erős, de van benne ráció, mert elvileg tényleg nem döglesz bele fizikailag a fűbe, csak agyilag zoknivá válsz, de fizikailag maradsz egy használható zombi. Aki nem tud gondolkodni, nem beszél vissza (nem tud) és szót fogad, az kell a rendszernek. Ellenben a kemény drogoknál rövid úton végképp levág a kaszás, amiből nincs haszon. Ezért se lesz a herka a kenyér mellé ajándékba.

    Én mondjuk ezeket a zöld zoknikat nem sajnálom, csak azokat, akik ennek a zöld lobbinak áldozatul fognak esni. Akiknek eszébe nem jutna füvezni, de a fűlobbi megmondja nekik, hogy szívjál be, mert zokninak lenni überfaxa.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák