Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz fazr #619 üzenetére

    "a másik felét pedig kicsit félremagyarázod, de van benne igazság. Lényeg: ha kétszer töltöd fel 50%-ról, az csak 1 teljes ciklusnak számít. forrás"

    Nem én értem félre, hanem Te :) Ez a leírás az Apple definíciója a "Cycle Count" fogalomnak (ami minden akkus Apple eszközben megtalálható, az akksi elhasználtságát mutatja - nagyjából):

    "Cycle Count: This number represents the sum of total and partial discharge cycles throughout the life of the battery. Discharging a battery to 50% capacity twice counts as one discharge cycle and thus adds one to the cycle count."

    A valóságban ez nem így működik, de ebbe nem érdemes mélyebben belemenni.

    Az, hogy mit van egy felhasználói leírásban, nem azt jelenti, hogy egy LiPo akkut úgy kell kezelni, de az az ideális. És egyáltalán nem áll ellentétben azzal, amit mondtam. (Egyébként a legtöbb felhasználói doksiban ordas baromságok vannak, legtöbben még benne van, hogy az első használatba vétel előtt formázni kell az akksit, vagyis először teljesen lemeríteni, majd teljesen feltölteni, ami Li-akksiknál értelmetlen és kivitelezhetetlen) De igazából, nyugodtan töltögetheted, ahogy jól esik, bajt nem tudsz okozni vele, lévén, hogy minden telefonban, ami Li-akksit használ megfelelő töltőelektronika vigyázza az akkut, és nem engedi, hogy baja történjen. Ha pedig törekszel arra, hogy a lehető legjobban kihasználd a kapacitását (vagyis minél jobban lemeríted, és minél jobban feltöltöd) azzal meghosszabítod az élettartamát. (A NiMh akksinál, pláne a NiCd-nél pont fordítva volt, ha nem jól kezelted, rövid úton megölted)

    Z.

Új hozzászólás Aktív témák