Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Legendd

    senior tag

    Érdekes az iPhone 12 mini. Én nem szeretem ezeket a hatalmas telefonokat, nem arra valók egyszerűen. Akkor már legyen szétnyitható, összecsukható, bárhogy nevezzük.
    És fura mód hiába vártam én is a kicsi telefont, a mini már túl kicsi. A jó méret az 5,7-5,8", természetesen szinte kávák nélkül. Ez bőven elég tartalomfogyasztásra, normál telefonhasználatra. Mininek pedig még nagy hátránya a kicsi akkumulátor. És valaki jól írta, a legtöbb embernek elég az SE 2020, ami még mindig erős hardverrel rendelkezik, veszettül gyors, bár kamerában gyengébb a mininél. Mégis feleannyiba kerül, ami mérvadóbb. Sajnos nem hiszem, hogy lesz még ilyen kicsi androidos készülék, a Xiaomi megpróbálta a Mi 9 SE-vel, vitték, mint a cukrot, erre nem lett folytatása. Bamm. Fájt.
    Az Apple-lel az a "baj", hogy bár mostanság nem mindent elsőként csinálnak meg, de ha kész, az elég jól működik. Más kérdés, hogy az 5G-re fogni, miért lett valami drága, az azért vicc.

    Az utazások esetén baromira hiányzik tényleg egy jó MWC, de sok értelme meg nem lesz, ha nem ott mutatják be az újdonságokat, csak meg lehet nézni mindent, amit már egyébként is láttunk. Szerintem az első értelmes esemény a 2022-es CES és MWC lehet, ahol visszatérhet a legtöbb dolog a régi kerékvágásba. Esetleg az IFA, bár én őszig nem látok reményt arra, hogy rendeződne a helyzet és a propaganda...khm...vírushelyzet javulna.

    Egyébként pedig az 5G is mókás dolog. Most váltottam a Vodánál csomagot. Végre korlátlan a net. Erre utólag derül ki, hogy a korlátlan esetén 10/10 Mbps-re limitálnak. Többet akarok? Többe kerül 4 ezer forinttal. A 7 ezerhez képest. Szóval na, kemény felára van annak, hogy szélvészgyorsan internetezz. És ne tévesszen meg senki, a Telekom 2/2-t mondott az alap korlátlan csomag esetén.

    A Honor helyzete pedig...valószínűleg mindenki tisztában van vele, hogy a Huaweihez kötődő szálak nem tűnnek el ripsz-ropsz. Kérdés, mit dönt Biden, tényleg nemzetbiztonsági kérdés-e az, amit a Huawei csinál, tartják-e magukat a korábbi döntésekhez, vagy miben fog megváltozni. Nincs kérdés, ha a Huawei adathalászott, a Honor is fog, és azokat az információkat bizony továbbítani fogja. De ameddig minden eszköznél előfordul, még az iPhone-nál is, hogy beszélek mondjuk egy sütőről, és két perc múlva már sütőkről kapok reklámot a szemembe, addig nincs min idegeskedni. Vagyis van. Nagyon. Persze le lehet tiltani a mikrofont, de tudjuk, ez csak a látszat. Akkor meg úgyis mindegy.

    Alea iacta est!

Új hozzászólás Aktív témák