Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csongi

    veterán

    válasz Dare2Live #98 üzenetére

    Nem vagdalkozom, és szerver és szerver között is van eltérés. Mint írták feljebb nem mindenkinek kell erőmű szervernek. Amit én mondok az az "otthon" is üzemeltethető szerver, és HA (ami ugye feltételes mód) tehát, ha lesznek olyan mini szerver gépek, akkor az ARM megoldása is kielégítő lehet, főleg ha kedvezőbb áron lesz.
    És nem kell neki szerver terem. Sok olyan cég van és egyre több kisebb cég( kis hazánkba) aki ebbe az irányba megy el. Én ezt mondom, és nem kell hogy igazam legyen, nem vitatkozom, hanem a saját véleményem írom le. Engem nem győzött meg egy 120W+ fogyasztás egy 32magos gépnél, mint ellenérv, ha az akart lenne. 4magos szerverről beszélek, és az alsó szegmensről.
    Ez a piaci rész eztán fog bővülni szerintem, de a szerintemben benne van az is hogy nem :)
    Nem reprezentatív felmérés, csak egy vélemény.

    "szerver helyiséget nem tudom mért ne kéne neki bérelni"
    Miért kellene? Egy kis cégnél ahol egy web oldal fut, esteleg más olyan programok, amiknek semmi kihatása nincs a cég belső információira. Pl: Állíts össze magadnak egy egyedi receptet, és nincsenek árak....stb.
    Ennek nem kell terem, meg Űber védelem, de még brutál erős szerver gép sem. Egy stabil net egy router és töredéke üzemeltetési pénzből meg van, mint ha terembérletet fizetne az ember.
    Erre gondoltam, remélem sikerült jól leírnom. :)
    Bérleti díj 15.000*12+Áfa
    Egy gép ára plusz villanyszámla mennyibe jönne ki?

Új hozzászólás Aktív témák