Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz #64791808 #485 üzenetére

    Lényegében elfogultsággal vádolod a kollégát, pedig te legalább olyan elfogult vagy. Hogy értsd a példát a csúúúúnya windows-os progikról:

    Már melyik részénél? A tények, azok nem elfogultság, meg nem valami nekem tetszik nem tetszik...

    1., Tedd már meg nekem, hogy felteszel az Ubuntumra egy Adobe CS-t. Nem mást, és nem érdekel, hogy van rá linuxos alternatíva. Leszarom, a tartalomgyártók között ez kvázi szabvány. Szeretném otthagyni a mocsok windowst, tedd már meg, hogy feldobod nekem egy linuxra!

    Na akkor még egyszer, mert nagyon nem érted a dolgot. Ha én nem használok Adobe CS-t, akkor miért kellene Windowst használnom, megmagyarázod? Vagy csak eszedbe jutott, hogy le kellene írni ami nem válasz a felvetésemre, és engem nem érint?

    2., Tedd mellé az Office365-öt. Tudom, hogy a LibreOffice nagyon ügyes, de nem érdekel, Exchange-ünk van, és használjuk az összes funkcióját. Kell az Outlook, a Teams, SharePoint, OneDrive, és persze a standardok is.

    Megy nagyipari félrebeszélés, de az legalább gyártósoron. Tehát neked otthon Exchanged van? Teams-ed is? valamint neked otthon Sharepointod is van. Mert ugye nem esett le neked, hogy jelen esetben nagy vállalati felhasználásról volt szó, hanem otthoniról.
    Érdekes....

    3., El ne felejtsem, össze kellene rakni egy linuxos hálózatot, kell AD DS, AD FS, AD RMS, WebProxy, Azure Connect, SSO, jogosultsági rendszerek, és persze GPO-k hada. Van Citrix farmunk is, integrálni kellene. Hybrid Exchange van, kellenek a megosztott mappák, a naptárjogosultságok, az időleges AD csoporthozzárendelések, meg még egy-két apróság. Természetesen a megszokott User Experience mellett. Ügyes srácnak tűnsz, megtennéd, hogy összepattintod linux alatt?

    Ne is felejtsd el, hogy megint nem erről volt szó... Úgy tűnik te elköltöd szoftverekre egy családi ház árát, hát kinek mi a hobbija....

    Szóval csúnya egy dolog ez a gonosz Windows, de per pillanat a legtöbb irodai feladatkörre és cég számára messze a leghatékonyabb, lényegében konkurencia nélküli alternatíva. Ha CheckMK szerver, Web, DNS vagy egy Apache Guacamole kell, akkor azonnal nyúlok a linuxhoz, mert ott meg az a jobb.

    Most akkor Te Windows-t használsz csak otthon, vagy az összes on-premise MS termék benn van a szobában? Csúnya hobbid van, de legalább is rohadt drága... :)

    Jó lenne ezt a hitbéli kérdés dolog az OS-ek között feladni. Ezek eszközök, attól függően, hogy mi a célom, választok eszközt. Csavart behajtani a csavarhúzóval fogok, szegelni meg a kalapáccsal. És attól, mert nekem a csavarhúzó jobban tetszik, a szeg nem változik csavarrá.

    Most hogy tisztáztuk, hogy Te sem veszel 50 milláért otthonra szoftvereket, a cloud-al jössz elő?

    Gyere, játsszunk egy CS:GO-t, 1v1, te konzolon vagy, én meg ezen a szar Windowsos PC-n :D

    Jó látni, hogy megint félrebeszélsz.

    Tehát ott tartunk, hogy neked tökéletesen megfelel a linux. Szuper dolog, tisztelem a tudásodat érte, le a kalappal. De ugye nem leszek kevesebb nálad azért, mert nekem nem felel meg...? Vagy nálad a haverkodás feltétele, hogy a Windowst utálni kell?

    Ki utálja a Windows-t vagy nálad a magyaros sarkosság, az 1 bites 0 vagy 1 a haverkodás feltétele? Mert tőlem nem olvastál ilyet, csak annyit, hogy ugyanolyan bugos, mit a többi...
    Sok a duma 0 a sz észszerű hozzászólás...

    Rendben, a vallásos embernek mindegy, hogy mit mond az ember. Neked van igazad komám, csak a linux, meg a kurva anyámat is :D

    Na látod, ha te így érzed, akkor egészségedre (nem értem miért keversz bele a magánéletedbe másokat engem nem annyira érdekel), reméljük azért nem veted be ezt az igazi hiteles, és észszerű, és előremutató érvelést... ;]

    Szerencsére a valóság engem igazol.

    Tehát mindenkinek Action Packja van otthon illegálisan, mindennel ami benne van. Szerintem ez baromság. De ha így gondolod...

    Tiszteletem! (nem, valójában nem)

    Ja ja ügyes vagy, csak hülyeségeket beszélsz, meg összekevered a szezont a fazonnal, na de ne aggódj, majd kinövöd... :N

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák