Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gdi

    senior tag

    válasz Somatom #24 üzenetére

    Vagy, vannak a jogsértő eljárásoknak fokozatai? Ha igen, akkor mi a határ, ami még belefér, és azt ki és mi alapján határozza meg?
    Uhm, kb ezen elmélkedtem én is. És a kérdés is ez, hogy végül is mikor lehet a jogot félrelökni.
    Lásd azok az esetek, hol egy bűntényt videofelvétellel bizonyítanák, de az a felvétel engedély nélkül készült.
    Teszem azt be is mutatják a tárgyaláson, látta az egész esküdtszék, de nem lehet bizonyító erejű, mert nem.
    És mivel nincs más az illető elsétál, mert az ügyvédje erre hivatkozva memóriatörlést végez a bíróságon jogilag megvédi. (legyen ez csak kenőpénz elfogadás, vagy húskapós felkoncolós élvenyúzós gyilkosság)

    Elég a gyanú?
    Ezt inkább úgy értettem, mint a nyílt titok a dolog, csak a "jog" megvédi.
    Lehet túl sok hülye hollywoodi filmet néztem, de gondolok én itt esetlegesen olyan esetekre, amikor kb a vizsgáló szerv arcába röhög a bűnös, mert "nincs semmi ellene", mert ellene vallani senki nem mer, nem hagy nyomot, kamualaibi/sztorizik, megveszteget, stb..stb...

    [ Szerkesztve ]

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

Új hozzászólás Aktív témák