Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Én a deepfake-et nagyobb problémának tartom. Az arcfelismerés nagyon hasznos alkalmazásai lehetnek. Remélem nem viszik el abba fals liberális irányba a dolgot, hogy szegény bűnözőknek is vannak jogaik. Falra mászok attól, hogy a Norvég tömeggyilkos szinte nyári tábor szintű körülmények között él és még ki is akarják engedni.

    Az átlag becsületes embert nem érdekli hogy hány kamera veszi közterületen és hogy azon arcfelismerés is fut. Az egyetlen problémás terület az amikor titkosszolgálatok illegális célból használják az egészet.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz tomazin #40 üzenetére

    Természetesen nem. Mindenkinek más a tolerancia szintje, sőt van aki azonnal valami mély összeesküvést, gyíkembereket lát mögötte, miközben átlagos ember. Viszont ha mindenkire tekintettel kellene lennünk, abból komoly problémák lehetnek...lásd pl. az oltások körüli problémákat.

    Én pilot szinten bevezetném 1-1 frekventált régióban...pl. mondjuk BP Keleti, vagy a repülőtér..de persze a lehető legnagyobb körültekintéssel, kifejezetten csak MI által kezelve. Tehát nem lehetne senkire se rákeresni manuálisan, csak a gép folyamatosan csekkolná a kamerák képeit körözött bűnözők, eltűnt személyek arca után keresve és ha talál valamit jelzi a kezelőnek. Ugyanez lenne körözött rendszámok után való kutatás. Azt sem értem, hogy miért nincs már minden határátkelőhelyen rendszámfigyelő rendszer.

    Itt is az emberi tényező a problémás, nem a technológia. Nem a gép él vissza, hanem a gépet kezelő ember, vagy a gépet kezelő embert irányító ember. Ha később mondjuk rá lehetne manuálisan keresni egy bizonyos emberre, mondjuk egy gyerekrablás esetén, akkor extrém szigorú büntetést kell kiszabni mindenkire aki visszaél a rendszerrel. Ez az ami jellemzően hiányzik a mai rendszerből is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz bLaCkDoGoNe #44 üzenetére

    Ez a jog amiről szerinted lemondasz, pár éve még elméletben sem létezett. Holnap milyen új jogot találnak ki?

    A büntetőjogban is egyre jobban az látszik, hogy az elkövetőnek több joga van, mint az áldozatnak.

    Nem elvetni kell, hanem azon dolgozni, hogy ne élhessenek vele vissza, ha pedig mégis visszaél valaki ezzel, az ismerje meg pár évtized erejéig a börtönöket belülről. Persze ha lenne egy ilyen ügy, rögtön azzal jönne a közvélemény, hogy ez csak apró vétség, kapjon 1-2 évet felfüggesztve, vagy még annyit sem. Ezzel pedig pont azt mondanák, hogy ez a jog igazából nem is olyan fontos.

    Ha nekem eltűnne egy családtagom és lenne egy ilyen rendszer ami megtalálná, annak nagyon örülnék, ahogy annak is, ha körözött bűnözőket, vagy lopott autókat találnának meg vele.

    Persze mit várok, amikor egy focis videobíró rendszeren évtizedekig rágódnak, majd amikor valahol aktiválják és az pontosan a szabály szerint működik, akkor nem a szabály a probléma ami alapján működik, hanem a videobíró rendszer.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz bLaCkDoGoNe #49 üzenetére

    Arra utaltam, hogy ma már ki kell takarni a képen mindenkit, aki nem adta engedélyét, hogy lefényképezd, filmezd. A Google Maps streetview-ben arc nélküli emberek vannak, ahogy a híradóban is, de a magánszemélyek se fotózhatnak csak úgy. Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges...akkor is ha nem őt fényképezed, csak bekerül a képbe. De ki kell takarni a rendszámokat is, még akkor is ha van egy videód egy súlyos közúti szabálysértésről.
    A bűnözőket is ki kell takarni a képen...szóval kb. semmi értelme sincs őket fotózni, mert a rendőrök arcát szintén ki kell takarni. Ennyi erővel bábokkal is el lehetne játszani egy letartóztatást. A K. Géza, B. András dettó ugyanez a dolog.

    Angliában teljes név szerint közölték, közlik a helyi lapban, hogy kit kaptak el, ítéltek el mondjuk illegális hulladéklerakás miatt, vagy azért mert kiskorúaknak adott el alkoholt a helyi boltos.

    Gyakorlatilag ma is ezt csinálják, csak a "technológia" más. A rendőrök ma is az utcán vannak, a biztonsági és köztérfigyelő kamerák ma is működnek, csak hogy hatékonyabb legyen, kiegészítik arcfelismeréssel. Ma se megyek oda az utcán járkáló rendőrhöz, hogy megsértette a jogaimat, mert rám nézett és az agyába "beépített" arcfelismerő lefutott reflex szerűen, pedig én becsületes ember vagyok.

    A focis dolog csak annyiban jön ide, hogy nincs személyiségi jogi vonatkozása, nagyon hasznos lenne, mégis ülnek rajta már vagy 10 éve. Pár napja meg azt olvastam, hogy probléma hogy a videobíró "túl pontosan" betartja a szabályokat.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Eugene Roe #53 üzenetére

    Ha egy technológiának van egy azonnali és kézzelfogható előnye, illetve egy kis valószínűséggel bekövetkező hátránya, ami ráadásul nem is a technológia része, hanem emberi tényező, akkor én támogatom a használatát. Ha visszaélnek vele, az ember a hibás, nem a technológia. Ráadásul nem épp az atomenergia felhasználásáról beszélünk, szóval ha bekövetkezik a legrosszabb, az nem nevezhető katasztrófának. Ennyi erővel a kés, balta, kalapács, stb. is tiltandó dolog. Hasznos, de lehet rosszra is használni. A törvény mégsem ezeknek a használatát tiltja, hanem a visszaélést, az emberi tényezőt.

    Amúgy meg el kell menni szavazni és tenni róla, hogy olyan vezető, politikai vonulat kerüljön hatalomra, akinél nem tart az ember attól hogy visszaél az ilyen eszközökkel. Jelenleg úgy tűnik, hogy az ország nagy részét nem zavarja hogy egyre jobban egy tényleges diktatúrában élünk.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Eugene Roe #56 üzenetére

    Persze, ez a lényeg. Nem kell mindenkit követni, csak azokra kell találatot dobni akit keresnek. Ezt javasoltam én is. Nem egy "Minority Report" szerű dolog kell, ahol mindenkiről folyamatosan tudják, hogy merre járt.

    Itt arról lenne szó, hogy beadod neki a körözöttek arcát és ha találat van, jelez.

    Ezzel is vissza lehet élni, de ez már rendszeren kívüli dolog. Ma is ráállíthatja rendőrséget, titkosszolgálatot egy hatalommal rendelkező politikus egy ellenzéki képviselőre, vagy kvázi bárkire. Az sem lesz jogszerű, az is csorbítja a szabadságjogokat. Ha nem bízol a politikusban, le kell váltani.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz mepet #58 üzenetére

    " Ha pl. téged és a családodat letartóztatnak, a fejeteket kopaszra borotválják, megvernek párszor, szétválasztanak a családtól majd egyenként külön-külön átnevelőtáborba zárnak valószínűleg évekre, de lehet, hogy életetek végéig, az katasztrófa?"

    Ha ilyen megtörténhet egy országban, akkor ezt nem az arcfelismerés tiltása fogja megakadályozni.

    Lehet hogy az a gond, hogy mi olyan országban élünk ahol nagy az esélye, hogy a kormány visszaélne ezzel, és nem akarunk adni nekik még egy eszközt a szabadságjogok csorbításához. A rossz hír az, hogy ebbe lassan az EU-nak se lesz beleszólása, nem hogy nekünk.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Eugene Roe #62 üzenetére

    Én liberális beállítottságú vagyok alapból, de amit a büntető törvények kapcsán tesznek, gyakran külső nyomásra, néha saját érdekből, az nagyon bicskanyitogató.

    A szemet szemért törvénye és a norvég tömeggyilkost nyaraló telepre küldik, azonnali kivégzés helyett és még szabadon is engedhetik, hogy ismételhessen"...mer szegénynek is vannak jogai...között van mozgási terület, de nagyon az utóbbi felé sodródunk. Jellemzően alacsony büntetéseket osztanak ki, amit még feleznek is jó magaviselet esetén. Ha a boltból lopsz kenyeret, talán börtönbe mész, ha már korábban loptál kenyeret, mert nem volt mit enned. Ha milliárdokat lopsz, sikkasztasz, megúszhatod 2 év felfüggesztettel. Ja meg persze a szokásos, az első bűncselekmény "ingyen van, a ház állja", szinte akármi is legyen az. Egyértelműen az látszik, hogy az elvett életnek semmi értéke sincs. Ha ittasan, bedrogozva meghal miattad pár ember és belerokkan ebbe egész életére többtucat ember, az mondjuk 6 év, amit feleznek. Az elkövető jogai magasan verik az áldozatok jogait. Ennyi erővel azt is mondhatják, hogy az áldozat meghalt, annak már nincs semmi joga, meg úgy sem lehet visszahozni, így engedjük is el szegény elkövetőt, mert neki még vannak jogai.

    Ez az egy dolog ami miatt nem sajnálnám, ha kilépnék különböző nemzetközi megállapodásból.

    Az a probléma, hogy szerintem az EU állampolgárok többsége szintén hasonlóan gondolkodik, mégsem az ő véleményük, értékrendjük jelenik meg a törvényekben.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz mepet #67 üzenetére

    Épp az a lényeg hogy Kínában nem az arcfelismerés a probléma, hanem hogy egy kiba...diktatúra. Szerinted ha nem lenne arcfelismerés Kínában, máris kánaán lenne?

    Ha megszűnne az arcfelismerés használata Kínában, az 1000 életet megkeserítő dolog helyett lenne 999. Ha viszont megszűnne a diktatúra, akkor az arcfelismerés senkit sem érdekelne. Persze gondolom a helyiek nem érzik ilyen negatívnak a helyzetet, mert sosem ismertek jobbat, ahogy gondolom Észak-Koreában sem lázadoznak a helyiek, mert hozzászoktak az éhezéshez. Mi is hozzászoktunk már ahhoz hogy milliárdokat lop a kormánypárt, így lepereg rólunk egy újabb hír, amiben kiderül, hogy megint lopott valaki.

    Amerikában meg hozzászoktak, hogy egy idióta az elnökük, akinek nagyobb rutinja van a hazudozásban, mint a levegővételben. Ezért is van nagy esélye, hogy nem megy át az Impeachment. Sőt jó eséllyel még meg is választják legközelebb. Mondhatni amerikában megválasztották a helyi kétfarkúkutyapárt jelöltjét és már hozzászoktak. Igaz hogy kb. minden országgal összerúgja a port, meg simán háborút kezdeményez Iránnal, ha azzal az újraválasztása esélyesebb lesz, de az kit érdekel.

    Látni kell, hogy ki és mi a valódi probléma. Nem a kés a hibás, hanem az ember aki rosszra használja, meg a tömeg akit ez nem érdekel.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák