Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Angel1981

    veterán

    válasz Tigerclaw #4 üzenetére

    Még szép, az Apple brutális (kb. 30%-os) árréssel dolgozik!
    Hasonlíts össze egy iPhone 4S-t egy Galaxy S II-vel!
    Az utóbbinak az előállítási költsége biztos magasabb, azt mégis olcsóbban adják!

    #3 hallerlaller: no, azért még nem! De ha ez így folytatódik... :(

    [ Szerkesztve ]

  • Djuree

    félisten

    válasz Tigerclaw #4 üzenetére

    igen, mivel brutálisan drága és tudása meg sem közelíti a többi gyártó csúcsgépének tudását. plusz el sem hinnéd mennyi divatmajom van. jól jön ki az epölnek, ügyesek :K

    LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

  • pakriksz

    őstag

    válasz Tigerclaw #82 üzenetére

    az alapján hogy mi a divatos, és hogy mi gyakoribb a tv-ben (a filmekben, sorozatokban). Magyarországon is így van csak nem mindig van pénzük rá :D

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz Tigerclaw #82 üzenetére

    "Az USA-ban az iPhone simán lehet tömegtelefon. Az amúgy is egy igazi fogyasztói társadalom, könnyen befolyásolható emberekkel. Nagy úr a trend és a divat."

    Súlyos nagy hiba, és egyfajta európai sznob gondolkodásmód lebecsülni az amerikaiakat. Semmivel sem butábbak vagy befolyásolhatóak mint mi vagy más népek. Sőt, az amerikaiak sok dologban még pragmatikusabban gondolkodnak, mint az európaik többsége, a birkamód gondolkodás pl. a magyarokra sokkal inkább jellemző sajnos.
    Elég sokat üzleteltem velük, vannak tapasztalataim :) Amerikában nem lehet eladni valamit csak azzal, hogy trendi és divatos, ahhoz nagyon jónak is kell lennie, különben hamar leírják. Nem hiszem, hogy létezik ilyen hogy "átlag amerikai vélemény", ott is mindenki az egyéni preferenciái alapján dönt (ebbe persze a divat is beletartozhat). De ha mindenképpen kellene valamiféle "tipikus amerikai gondolkodásmódot" leírnom, akkor azt mondanám, hogy az iPhone-nak azért van különösen nagy sikere az USÁban, mert szeretik a könnyen kezelhető, egyszerűen működő, de sokat tudó dolgokat. Szeretik ha készen kapnak valamit, én nem kell különösebb mókolással vacakolniuk. Szeretik ha ismerős már valahonnan a márka/brand, ott az emberek felének van/volt már iPodja, MacBookja vagy más Apple kütyüje, így amikor az Apple kijött egy telefonnal, természetes volt, hogy sokan megvették...

    (#83) ramrit "(Ez mind a saját személyes véleményem,senki sem tud meggyözni az ellenkezöjéröl. Vitázni lehet,csak nem érdemes:-) )"

    Akkor ezt a "véleményedet" akár meg is tarthattad volna magadnak! :U

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Tigerclaw #121 üzenetére

    Khm... 1848-ban sikeresen elszakadunk a monarchiától?! OMM a kiegyezéstől volt...

    Továbbá nem a Habsburg Birodalom (helyesen Osztrák-Magyar Monarchia) kavart bele minket az első világháborúba, mi is a szerves része voltunk a birodalomnak. Dualizmus, rémlik? A közös uralkodó, közös külügy és hadügy kapcsolta össze a két államot (meg még egy rakat másik dolog, de ezek a legfontosabbak, amire általában mutogatni szoktak manapság, bár nem teljesen alaptalanul). Lehet itt jönni Kossuth Cassandra-levelével, de az adott politikiai és gazdasági helyzetben szükség volt a minél előbbi megegyezésre az osztrákokkal, de nem csak egyoldalúan, nekik is érdekükben állt az egész. A nagy nacionalizmusról, meg a függetlenségi törekvésről meg annyit, hogy Magyarország a dualizmus korában addig soha nem látott fejlődésnek indult, amit azóta se tudott sajnos produkálni a nemzetünk. Szükségünk volt az osztrákok felzárkóztatási törekvéseire ahhoz, hogy a refomrkor és a forradalom rendezetlen kérdései megoldódjanak.

    "Ha 1848-ban az oroszok nem avatkoznak be a másik oldalon és sikeresen elszakadunk a monarchiától, akkor nagy valószínűséggel nem történik meg az első és így a második világháború se, mivel sosem állnánk össze az osztrákokkal és kellő szövetséges hiányában és egyel több ellenséges országgal a szomszédban a németek és az osztrákok nem kezdenek háborúba."

    Ez történelmi szempontból megint csak helytelen, egyrészt a fentebb említett dolog miatt, másrészt azért, mert az oroszoknak kötelességük volt beavatkozni, nem azért tették, mert csak, meg különben is a magyarok kapják be. A napóleoni háborúk után 1815. szept. 26-án létrehoztak egy olyat, hogy Szent Szövetség (orosz, osztrák és porosz uralkodók), aminek a célja többek között az volt, hogy a forradalmi megmozdulásokat visszaszorítsák Európában annak érdekében, hogy a fennálló feudális monarchiák megmaradhassanak (ne söporje el a nemességet egy olyan véres eseménysorozat, mint a franciáknál, amit aztán Napóleon követett). Ennek vált áldozatává az egész.
    Az első világháború meg biztosan megtörtént volna, hiszen a német és az olasz egység létrejötte önmagában hordozta az egészet. Főleg az egységes Németország létrejötte volt a számottevő tényező, hiszen egy gazdaságilag (és mivel a porosz utas, azaz a "kis német egység" jött létre, ezért katonailag is) erős állam születése volt ez, ami a kezdeti európai, szárazföldi nagyhatalmi törekvések után gyarmatokat kívánt szerezni (ha nem is a klasszikus értelemben, de talán belesorolhatjuk az egészet az imperializmus korába: minnél nagyobb területeid vannak, annál erősebb a birodalmad, de ezt egy hozzáértő biztosan meg tudja mondani). Ha mi egy autonóm nemzet lettünk volna, akkor valószínűleg velünk kedzték volna a terjeszkedést, úgy lerohantak volna, mint a pinty, persze ez merő fikció, hiszen esély se volt a függetlenségre.

    Szóval nem, nem a mi függetlenségünk volt itt a kulcskérdés az első világháború kitörésében, a másodikban meg főleg nem. A második vh kitöréséért valóban az elsőt lezáró békerendszerek kidolgozóit lehetne felelőssé tenni. Trianonnál már egy kész, kidolgozott feltételrendszerrel szembesítettek minket, inkább volt diktátum, mint sem békeszerződés, de ami nagyobb probléma volt, az inkább az, hogy az egész békerendszerben nem, vagy csak a kellőnél jelentéktelenebb mértékben vették figyelembe a wilsoni elveket. Trianon csak hab volt a tortán...

    Európát meg nem igazán tudtuk megvédeni kelet felől sajnos, mint ahogy azt a török hódoltság korszaka ékesen bizonyítja. Egyedül gyengék voltunk a nagyhatalmi játszótéren betöltött védőbástya szerephez. A törököknek a célja egyértelműen az osztrákok gyengítése volt, hiszen francia szövetségesként szerepet játszottak az európai hegemóniáért folytatott küzdelemben, hozzájuk pedig rajtunk keresztül vezetett az út. Az már más kérdés, hogy a hatósugár elméletnek megfelelően sosem érték el Bécset, így igazából nem érték el törekvésüket.

    No offense egyébként. :)

    (#122) gabor85
    Mi ez a f@szság? Ezt komolyan gondolta ez az ember?

    [ Szerkesztve ]

  • persil

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #130 üzenetére

    Sajnos jelenleg itt tart az akkuk technológiája, ezzel nem igen tudunk mit kezdeni.
    De gondolom látod, hogy nem ez volt a lényege, annak, amit leírtam :)
    Szimplán csak megcáfoltam azokat a dolgokat, amiket megemlített.

    Egyébként engem spec egyáltalán nem érdekel, mivel legrosszabb esetben is hazakerülök kétnaponta és a telefont amúgy is felteszem dokkolóra szinkronizálgatni, meg stb, tehát tulképp nekem töltés, mint olyan eleve nem létezik, innentől kezdve számomra az egész lényegtelen. Ha meg messzebb megyek, akkor viszek töltőt/kábelt. Tehát nekem egyáltalán nem szempont, hogy mennyit bír egy telefon.(abban az esetben, ha mondjuk legalább egy kerek napot elmegy, normális használattal)

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

  • Everman

    addikt

    válasz Tigerclaw #139 üzenetére

    "okostelefonok mennyire kicsavarták az eredeti funkciókat, featureket, amikre évekig törekedtek a gyártók"

    Gondolom, hogy nem tűnt fel, de időközben kissé megváltozott ezen eszközök célja.
    Ma már a legkevésbé telefonálásra és SMS-re használják ezeket a készülékeket, a főbb felhasználásuk a netezés, multimédiás és irodai alkalmazások futtatása stb.
    A készenléti idő másodlagos, mert ha nem a sivatagban élsz, akkor lefekvésnél gond nélkül a kábel végére akaszthatod az eszközt, 1 napot meg bármelyik kibír átlagos használat mellett.

    Heréld ki a smartphonod rendszerét, tilts le benne minden fejlett kommunikációs szolgáltatást és szoftvert és kizárólag arra használd, mint a régi telefonodat (telefon, SMS), meg fogsz lepődni, ezek is elmennek 2-3 napig ilyen feltételek mellett :)

    "fura, hogy mennyire leadtak az emberek az igényeikből cserébe más extra funkciókért."

    Mások lettek az igények, ma már az, hogy bárhol tudsz telefonálni nem számít csodának, mint 20 évvel ezelőtt.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Tigerclaw #147 üzenetére

    Azt egy legolcsóbb droid is ugyanolyan jól megcsinálja, ráadásul nem is biztos, hogy drágábban. Persze nem áll szándékomban belebeszélni, mindenki azt vesz, amit akar. :)

  • gzbotii

    veterán

    válasz Tigerclaw #148 üzenetére

    Hat en ketlem, hogy lenne kullon keszulek noknek meg ferfiaknak. Azert nem a Prada tervezoi dolgoznak nalluk :DDD

    When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

  • gzbotii

    veterán

    válasz Tigerclaw #158 üzenetére

    A tobb no vesz iPhonet dologban az is lehet, hogy azt nem kell buheralni..out of the box..nem kell tsk killer, file explorer es custom ROM :DDD

    When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Új hozzászólás Aktív témák